Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо яде кокошките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Нещо яде кокошките ?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Така и така оспамихем темата, това сладурче може ли да се гледа, като домашен любимец?
    Може ако е от малко. Свиква с хората и се чувства добре сред тях. Не мирише.

    Коментар


    • #92
      До: Нещо яде кокошките ?

      Те хората и кучета гледат, макар и за мен да миришат неприемливо. Тъй че всякак може. Вероятно на това и хигиенни навици могат да му се изградят, а какъвто е чистник, нищо чудно да си му идват вродени като на котките.

      Бонус ще бъде да го обучиш да отхапва ахилесовото сухожилие на неканените гости. С бързината, с която работи, никой няма да разбере откъде му е дошло, камо ли да се защити.

      Коментар


      • #93
        До: Нещо яде кокошките ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Те хората и кучета гледат, макар и за мен да миришат неприемливо. Тъй че всякак може. Вероятно на това и хигиенни навици могат да му се изградят, а какъвто е чистник, нищо чудно да си му идват вродени като на котките.

        Бонус ще бъде да го обучиш да отхапва ахилесовото сухожилие на неканените гости. С бързината, с която работи, никой няма да разбере откъде му е дошло, камо ли да се защити.
        Супер! И ако случайно го настъпиш изгаряш и ти на мига.

        Коментар


        • #94
          До: Нещо яде кокошките ?

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Супер! И ако случайно го настъпиш изгаряш и ти на мига.
          И как точно ще го издебнеш, за да го настъпиш?

          Коментар


          • #95
            До: Нещо яде кокошките ?

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Така и така оспамихем темата, това сладурче може ли да се гледа, като домашен любимец?
            Преди години един мой приятел отглеждаше в дома си /вътре в стаята/ белка. Беше женска и се отличаваше с дружелюбие към хората и интелигентност неподозирана от нас за такова животинче. Той живееше близо до гората и белката сама се появи в двора му. достатъчно малка беше да ни се даде да я хванем, но явно беше и гладна. Хранеше се с мляко, а после мина на "обща" храна. Много забавна животинка излезе. На една година като беше си я водехме в гората като домашен любимец. Но и нея като всички нас един прекрасен слънчев ден я удари хормона и хвана гората. Той казва че я е виждал няколко пъти в гората, но под давлението на майка си не я взе обратно. Пък и май вече и тя не искаше. Гризеше мебелите и складираше храна върху гардероба.
            Но невестулката е "друга бира". Едвали ще се опитоми, но няма нищо невъзможно.
            Со кротце, со благо и малце кютек...........
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #96
              До: Нещо яде кокошките ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              И как точно ще го издебнеш, за да го настъпиш?
              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Супер! И ако случайно го настъпиш изгаряш и ти на мига.

              Коментар


              • #97
                До: Нещо яде кокошките ?

                Мисълта ми беше, че това животинче ще те обиколи седем пъти, докато направиш стъпка. Ако беше котка, да стъпиш или даже да седнеш случайно отгоре, може.

                Виждал съм, как човек замерва такава животинка, гледаща иззад преграда, с камък. И всъщност уцели, но камъкът мина ПРЕЗ главата и, отместването практически не го видях. Тя даже не го прие за агресивен акт - продължи да гледа спокойно какво ние, тромавите и неориентирани тулупи, правим.

                Коментар


                • #98
                  До: Нещо яде кокошките ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Мисълта ми беше, че това животинче ще те обиколи седем пъти, докато направиш стъпка. Ако беше котка, да стъпиш или даже да седнеш случайно отгоре, може.

                  Виждал съм, как човек замерва такава животинка, гледаща иззад преграда, с камък. И всъщност уцели, но камъкът мина ПРЕЗ главата и, отместването практически не го видях. Тя даже не го прие за агресивен акт - продължи да гледа спокойно какво ние, тромавите и неориентирани тулупи, правим.
                  Разбрах те много добре. Моята мисъл бе, че често пъти нещо, което си се опитвал да направиш стотици пъти и не ти се е удало, става изведнъж случайно.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Нещо яде кокошките ?

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Да ти издуши зайците например. Изгледай долното докрая.....
                    Както каза Тихомир това е вид танц целящ хипноза на противника който привиква с щурото мятане и позволява нааа белка мисля бешеда го докопа .
                    От анимал нарекоха танца Боен
                    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                    Такааааааааа. ........... Ицо извинявай.
                    .
                    Не е необходимо не съм се обидил,аз само попитах трябва ли!?!?
                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Така и така оспамихем темата, това сладурче може ли да се гледа, като домашен любимец?
                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Може ако е от малко. Свиква с хората и се чувства добре сред тях. Не мирише.
                    Отглежда се,и е доста забавно когато е пуснато а иначе клетката е за предпочитане
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    И как точно ще го издебнеш, за да го настъпиш?
                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Разбрах те много добре. Моята мисъл бе, че често пъти нещо, което си се опитвал да направиш стотици пъти и не ти се е удало, става изведнъж случайно.
                    Колкото и да е трудно не е невъзможно.


                    пп Нямах време за библиотеката,там при пожълтелите книги дори и интернет мълчи

                    поздрави,няма обидени
                    Око за око и светът ще ослепее

                    Коментар


                    • До: Нещо яде кокошките ?

                      Из учебника Ловно стопанство,дивечознание и рибовъдство на издателство МАТКОМ и предназначен за ученици от ПГ по Горско стопанство от:
                      проф.Никола Ботев
                      проф.Иван Колев
                      проф.дссн.Нино Нинов
                      инж.Цветан Цветков



                      Невестулка-Mustela nivalis.Невестулката има продълговато гъвкаво тяло,с тъпа муцуна,къси закръглени уши и относително къса опашка.Отгоре е покрита с червеникава козина,а отдолу е бяла.На дължина тялото й достига около 20см.,а опашката-8см.
                      Ареалът на невестулката обхваща обширнирайони в Северното полукълбо.У нас е разпространена в цялата страна.Заселва се в равнините,в предпланинските и планинските райони до алпийската зона.Не избягва населените места.Жилището си устройва на различни места.Използва купчините с камъни,зидовете,складовете с ъс слама и сено,сградите,дупките на лалугери и плъхове.
                      Активна е през деня,когато може да се видикак пребягва на открито или преследва мишки и плъхове.Може да се катери по сградите до покривите им и да се промъква и през най-малките отвори.
                      Основната храна на невестулката са мишевиднитегризачи
                      -мишки,полевки,лалугери,плъхове,както и земеровки.
                      Лови различни птици и опустошава гнездата им.Тя е смел и кръвожаден хищник и нерядко се нахвърля върху значително
                      по-едри от нея животни.Яде също жаби,риба,насекоми.Когато има храна в изобилие,трупа запаси.
                      Сватбува през различни сезони на годината,но най-често през
                      април-май.Браят на малките варира от 4 до 8-9.Те са голи и слепи и
                      дълго време остават с майка си.Понякога семейството продължава да живее и ловува заедно и след като поколението е израстнало напълно.
                      Невестулката е твърде полезна за гората и за селското стопанство,като унищожава голямо количество вредни гризачи.Поради това селското население не я преследва,когато се появи в дворовете им.В дребнодивечовите райони и във фазанариите може да вреди особено когато няма достатъчно гризачи.
                      Трябва да се преследва само там,където нанася действителни щети на ловното стопанство.
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • До: Нещо яде кокошките ?

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        На всеки свинарник имах невестулка. И съм ги наблюдвал с часове. Ползваха се с неприкосновеност и работниците ми знаеха че не трябва да ги закачат. Виждал съм когато майката изкара малките на разходка и какви са сладури като се боричкат. А тя стои и ги пази нащрек. И знаеше че аз ги гледам. С течение на времето дори ги докарваше по-близо до мен - на около 2 м, сякаш инстинктивно усещаше , че не съм й враг и че ще пазя децата й. Виждал съм като ловува плъхове какво чудо става. Когато се качеше на тавана плъховете бягаха в такава паника , каквато не съм подозирал че може да изпитат изобщо. Интересното беше, че котките знаеха къде й е леговището и просто избягваха да ходят в нея посока. Много съм ги наблюдвал , много...
                        Здравейте.Преди около 7г служих на една гранична застава където около двора си живееха семейство невестулки необезпокоявани от никой.Смятам че са прекрасни животни и си имат своята роля в природата.Доста често слагахме мляко около местата където ги виждахме но никога не беше докоснато.Не разбирам защо навсяка цена трябва да се изтребват.нямали някаква алтернатива.Поздрави.

                        Коментар


                        • До: Нещо яде кокошките ?

                          Първоначално публикуван от divaneto99 Преглед на мнение
                          поприковак кокошарника и за са нема проблем
                          тия дни когато съм свободен ще опитам номера с тръбата
                          благодаря на всички за бързите отговори
                          като направа капана и ще пиша дали има резултат
                          поздрави
                          Колега преди няколко години на вилата имахме доста от тези зверчета.Не се наемам да кажа белки невестулки или точно какви са.Не сме ги гонили или плашели тъй кат няма как да ми навредят.по късно пуснахме там няколко таралежа два от които си живеят и до днес.не знам дали не е съвпадение но от както имам таралежи не съм видял невестулка мишка или какъвто и да е вреден гризач в двора си.Успех.

                          Коментар


                          • До: Нещо яде кокошките ?

                            Колеги, дайте съвет за трайно и ефикасно прогонване на бялки. По принцип са приятни и полезни животинки, но ми правят много поразии и са шумни. Не знам дали е една или са по-вече, но е разместила циглите на покрива и има дупка все едно се е промушил човек. Сигурен съм, че е бялка(лятото отрових две), но не ми харесва този метод и ако не я намеря навреме на тавана следва много смрад. С ловната не става, а и с въздухарката не ми се мръзни цяла нощ да я дебна и не знам дали си живее на тавана или само гастролира.
                            Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                            0895445845

                            Коментар


                            • До: Нещо яде кокошките ?

                              Първоначално публикуван от bob66 Преглед на мнение
                              Колеги, дайте съвет за трайно и ефикасно прогонване на бялки. По принцип са приятни и полезни животинки, но ми правят много поразии и са шумни. Не знам дали е една или са по-вече, но е разместила циглите на покрива и има дупка все едно се е промушил човек. Сигурен съм, че е бялка(лятото отрових две), но не ми харесва този метод и ако не я намеря навреме на тавана следва много смрад. С ловната не става, а и с въздухарката не ми се мръзни цяла нощ да я дебна и не знам дали си живее на тавана или само гастролира.
                              Ликвидирай плъховете, съселите и мишките в имота си, и белките сами ще си отидат. А после - ще си имаш миша компания... Без белки и невестулки.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • До: Нещо яде кокошките ?

                                Първоначално публикуван от bob66 Преглед на мнение
                                Колеги, дайте съвет за трайно и ефикасно прогонване на бялки. По принцип са приятни и полезни животинки, но ми правят много поразии и са шумни. Не знам дали е една или са по-вече, но е разместила циглите на покрива и има дупка все едно се е промушил човек. Сигурен съм, че е бялка(лятото отрових две), но не ми харесва този метод и ако не я намеря навреме на тавана следва много смрад. С ловната не става, а и с въздухарката не ми се мръзни цяла нощ да я дебна и не знам дали си живее на тавана или само гастролира.
                                Явно те е мързяло да прочетеш цялата тема. Там има достатъчно отговори на въпроса ти.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X