Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

    За този октомври си бях заплюл западното крайбрежие на Гърция, но така се получи че Избързахме и никак не съжалявам.
    Планът бе за Метеора (Бяхме ходили преди две години http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11407 , но винаги има какво Още да се види на това прекрасно място, а и с няс бяха хора на който им беше за първи път), после някъде около Игуменица да излезнем на брега и да "Круизваме" лекичко надолу към Лефкада, после към Патра и от там - ще видим - така и стана! Ще оставя снимките да говорят (с леки коментари):

    Ето и маршрута:




    Метеора
    Варлаам





    Малък манастир за който така и не остана време



    Първият Разгледан "Росанов" (или нещо подобно - коментар - Гърция и имената са ми сложни, затова сега се расхождах без да се напрягам и да помня имена)









    Колеоса се вижда в края на паркинга



    Много Цветя и много труд навсякъде















    Манастира беше Много Малък, а и като и в дргите, по-голямата част беше недостъпна за туристи, та разгледахме само тази площадка - заслужаваше си!















    Навсякъде Кипи Ремонтна Дейност!!!





    И навсякъде Котки, ама много





    Работното време е Измама, пристигнахме в 16:45 часа и разгледахме два манастира, в 17:30 Варлаам беше добре затворен, а в предишният ни казаха че имаме само десет минути при това в 17:10



    Вторият манастир който пропуснахме при предишното си посещение - много голям и красив, но не така стръмен















    Всеки сантиментър се Обработва















    И тук не пускаха, а беше много красиво



    Тази котка ме изгледа и се шмугна в канала извеждащ водата над пропастта, явно си има пътчета



    Само Вяра не е достатъчна в жегите - трябва си и Климатик



    Калампака, отгоре









    "Частната" част













    Чучурите навсякъде бяха интересни





    Споменах цветята, но не мога да пресъздам миризмата







    Последно редактирано от alex_markov; 04-09-09, 08:09.

  • #2
    До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

    Продължаваме
    Освен Цветя си имаха и Люти чушлета монахините, пак Красиви



    Вратата







    Пътечка нанякъде





    Подхода към вече затвореният Варлаам



    Ясно се вижда Заключената врата



    Но въпреки всичко Гледката беше Прекрасна





    И вездесъщите Ремонти



    Русанов - поглед отгоре







    Малко камъни, там са много и все красиви











    Отново при Костас Арсенис - странан Сладур който има ЕДИНСТВЕНИЯТ хотел (той му казва пансион) горе на хълмовете! Той е още "Братовчед" и "Приятел" на редица Български Звезди 40Евро на вечер двойна стая, а гледката е Великолепна (като се абстрахираш от посрещащият те Кич)










    Прекрасни стай, с перфектна гледка, всичко е ОК, с изключение на странният душ който Няма къде да закачиш и трябва да държиш в ръка - не е точно моята баня, но става!







    Бащата на Костас - Димитрис, на Барбекюто (иначе Майката готви семеен хотел



    Слезнахме в Кастраки, да хапнем и да се поразходим, е и да поснимаме







    Тук се зашеметих, надявам се да ви хареса









    Белите и черни петна са козите който докато си вечеряхме се изкачиха доста високо по видимо непристъпните скали











    Таверна Панорама в Катраки, приятно място, но бяхме Единствените гости, съседните заведения изглеждаха направо Затворени, Явно Кризата не ги е пропуснала (до колкото си спомням преди две години в същият хотел платих 60 евро?)



    А панорама си имаше





    Козите напредваха





    Беше вкусно













    Малко снимки от Кастраки, надвечер





    На сутринта, потегляме към Варлаам и Големият Метеорон



    Варлаам - Отворен

    Последно редактирано от alex_markov; 31-08-09, 14:25.

    Коментар


    • #3
      До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно



      Вижда се отворената порта



      И ремонта е с пълни сили а на времето така са се качвали монасите, а не камъни!







      Реновираната куличка



      Тръбите, дали за вода, дали за канализация, не знам

























      Бъчва за Вино - Стара



      Новият телфер



      и Старият







      Много ми харесаха сокаците



      Теферич





      А туристите прииждат, главно с автобуси, но имаше и много кемпери...
      Видяхме и вездесъщите Японци



      За климатизацията споменах и марката са уцелили



      Тази врата ме порази беше поне 10см. дебела, много нетипично.













      Големият Метеорон (за втори път ми беше, но пак ми хареса)



      Пътеката в скалите май са я прокопали по късно, първо са се качвали с "асансьора"


      Съвременният лифт - само са служители

























      Тук имаше стаичка пълна с Черепи, туристите се тълпяха да снимат през малкото прозорче, на мен не ми се снимаше



      "Алеята на славата" - доста плакати и картини изобразяващи Войнските достойнства на Гърците - срещу Турците, Хитлер... не ги изчетох...





      Тази котка беше на път да умре от Мързел



      Тази Смокиня УХАЕШЕ Фантастично!







      Много красиво кътче макар манастира да беше мъжки (май?)



      Последно редактирано от alex_markov; 31-08-09, 14:36.

      Коментар


      • #4
        До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно





        Кухнята - беше много мрачно





        поредният "асансьор"



        Цъфнал Фикус?



        В търсене на прочутите Гръцки Баничарници - неуспешно



        и пак на път, както вече някой спомена гръцките магистрали са добри, но НЯМА НИТО една бензиностанция или пък кафене, най-доброто беше този паркинг с две химически тоалетни??????
        Бензиностанциите са в градовете - много странен подход и са малки но няма проблем като си подготвен)



        Под Игуменица избрахме произволно село и с доста лутане стигнахме Брега (който е МНОГО Стръмен!!!) тук хапнахме - най-лошият ни обяд, храната беше вкусна, но келнерката ме заля с кола, имаше много си....... не го прпоръчвам







        От там се опитахме да държим покрай брега и разбрахме, че голяма част от пътищата по картата са си Черни, а някой и доста интересни - Жената веднага ме обвини, че съм заформил Оффроуд парти, а целта просто беше да стигнем до див и пуст плаж, но не успяхме















        Доста по на юг все пак излезнахме на един плаж да се топнем, но не си заслужаваше макар и дърветата да бяха прекрасни












        Тук сме ПОД МОРЕТО в тунел, на път за Лефкада (цената е 3 евро)





        Преди Лефкада





        Прясно извадени оръдия





        И тук видяхме Кайтовете, ама Бяха НАИСТИНА МНОГО!









        Много не си личи на малката снимка, но младежа скача



        Оффроуд по плажа



        Централната улица ни напълни душите и си оставихме сърцата, за малко да останем да спим, но само пихме кафе - НАЙ-Доброто Фрапе!!!!



        Сокаците бяха навсякъде







        Това е Кафето!!! А тоалетната беше още по интересна, но не ми се снимаше





        По това мостче врътнахме буната










        пЕна



        Ето го и въпросното кафене - Препоръчвам го орещо!



        И Колеоса - Прекрасна машина!









        Потегляме към Патра, но решаваме пак да държим покрай брега, е нЕма такива пътчета, поне бяха асфалтирани, а не черни, неземна красота, за жалост вече се бях размързеливил и не снимах едно фантастично камменно селце което беше изоставено видимо от скоро и доста разрушено, естествено без Църквата - В Гърция на ВСЕКИ Хълм или по-красиво място ЗАДЪЛЖИТЕЛНО има Църква или поне Параклис









        За жалост ноща наближаваше, а бяхме далеч от крайната цел, жените се ИЗНЕРВЯХА и излезнахме на Главият път - Ужасно задръстване в продължение на километри, поне се движихме, но моста минахме по тъмно, та пак няма сники



        В цялата паника се качихме на магистралата за Атина (нЕма такава магистрала - двупосочен платен път от който не можеш да слезнеж в течение на 20-30км), но накрая намерихме изход и в Центъра на поредното курортно градче отседнахме в най-добрият хотел, на Главната - 60Евро двойна стая, веднага ни направиха и място за паркиране пред вратата, беше страхотно!!! Това е на сутринта изглед от стаята

        Последно редактирано от alex_markov; 31-08-09, 14:59.

        Коментар


        • #5
          До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

          А това е ресторанта на хотела в който вечеряхме - Прекрасна Кухня на Много приемливи цени (между другото останахме с впечатление, че цените са Изравнени навсякъде където хапвахме - един резултат - за 4 човека 50-ина Евро)













          Хотела



          Върнахме се обратно да видим моста на дневна светлина - заслужаваше си!!!






































          Цената е около 12 Евро за преминаване



          Вече сме от другата (северната) страна на залива, прекрасни гледки!























          А тук правим последен плах опит да намерим див плаж, хванахме един черен път, но той ни изкара на една площадка високо над водата, поне беше красиво





          Имаше и изхвърлен пикап



          Тук вече сме малко преди да пречем сушата, в някаква индустриална зона цялата в червен прах от рудата която копаеха навсякъде, тук вече намерихме пуст плаж, но май не ставаше за къпане насред мините, та пропуснахме тази екстра - ще трябва да се върнем





          Панталеимон - и крепостта от тук се заизкачвахме към Старият Панталеимон - селце описно в едно списание на Жен ми като Жеравна - е по Хубаво е Повярвайте ми - заслужава си да се види, а е и близко на 50-60 км от Солун















          Много нови къщи в Стар стил, все хотели или Таверни









          Лек указател с телефони



          Е имаше и много съборетини и боклук, Но се стараеха и скоро ще стане Страхотно!





          Последно редактирано от alex_markov; 31-08-09, 15:10.

          Коментар


          • #6
            До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно



            Чучурите



            Сувенирите навсякъде ми идват в повече









            Нестандартно решение за Звънец на вратата





















            Всички пътчета обаче водят към централният площад с Църквата и кафенетата и ресторантите под вековни дървета и стари Асми, хапнахме тук, дори само за това преживяване си заслужаваше Цялото пътуване!!!





















            Водата е задължителна част от менюто



            Нашият избор на Таверна











            В шест без двайсет потегляме към най-голямото си разочарование от тук на север НЕ Става за спане (лично мнение), толкова се разочаровахме от околностите на Катерини (както и от самият град), че с гас се изнесахме чак о София същата нощ











            А това е съседното село резерват на стари къщи - кара се по хубав черен път до него, много е приятно



            Катерини е като Арабски град претъпкани задръстени улички





            Парка в центъра и гълъбите





            Последна пътна такса и поемаме към в къщи



            Това беше от мен
            Последно редактирано от alex_markov; 31-08-09, 15:19.

            Коментар


            • #7
              До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

              Благодаря за чудесния репортаж.
              Много приятна разходка сте си спретнали.Тази Метеора явно вече и е време да я посетим и ние.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                Алекс ......
                Къде са "леките коментари" ....
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Алекс ......
                  Къде са "леките коментари" ....

                  Мързела е голяма работа, но ти ме Засрами и Инвестирах още 2 часа в писане - Дано ви Харесат

                  Коментар


                  • #10
                    До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                    Няма втори като теб! Където минеш не остава нищо скрито.
                    За мене беше удоволствие да прегледам пътеписа.
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #11
                      До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                      Както винаги невероятно.Благодаря!
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • #12
                        До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                        БРАВО !

                        P.S. До края на месеца мисля да посетя Пантелеймон. Може ли малко повече информация относно пътуването до там, тъй като не съм ходил на юг от Солун ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                          Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                          БРАВО !

                          P.S. До края на месеца мисля да посетя Пантелеймон. Може ли малко повече информация относно пътуването до там, тъй като не съм ходил на юг от Солун ?
                          Има го на картата (координати N39 59 27.3 E22 34 17.1) Panteleimonas (Pierias) (Panteleimon на Европеиската карта), тръгва се нагоре от магистралата от Neos Panteleimonas (Новият Панталеимон) който се намира на 20-ина километра на юг от Катерини, като видиш крепостта в ляво, завиваш на дясно точно пред нея и после държиш в ляво
                          Успех

                          Коментар


                          • #14
                            До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                            Страхотен репортаж.Браво.

                            Коментар


                            • #15
                              До: До Гърция - Метеора, Лефкада, Патра и Обратно

                              Благодаря ! Беше голямо удоволствие да пътувам с теб макар и пред компютъра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X