Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

    Уважаеми приятели, пускам тази тема поради нестихващите ми мераци да си бърникам фрилендъра постоянно и да променям по него каквото мога по свой вкус. Не, не говоря за "пернишки" тунинг, или за гаражни доработки от шперплат в стил стара жигула. Говоря за доокомплектовки по интериора и екстериора на машината с GPS, ДВД, телевизор в купето, хладилник в багажника, допълнителни лайсни на вратите отвън, които между другото стоят доста ефектно, шнорхел за въздуха от въздушния филтър, подобрени двигатели и каквото се сетите оригинално и качествено нагодено към машината. Нека в тази тема всеки, който е правил нещо по джипката си да сподели и да каже цени и откъде се е снабдил с материали. Мисля че ще се получи добра дискусия
    Бог обича смелите, но води разумните....

  • #2
    До: Разкрасяване и допълнения към фрилендъра

    Супер
    Ето една тема с потенциално висок рейтинг в бъдеще
    Навигацията би била едно добро начало - предложения
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

      Я първо опиши подробно фрии-то си и после вади химикал и пиши....
      Range Rover Sport 2.7

      Коментар


      • #4
        До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

        Първоначално публикуван от madcop Преглед на мнение
        Уважаеми приятели, пускам тази тема поради нестихващите ми мераци да си бърникам фрилендъра постоянно и да променям по него каквото мога по свой вкус. Не, не говоря за "пернишки" тунинг, или за гаражни доработки от шперплат в стил стара жигула. Говоря за доокомплектовки по интериора и екстериора на машината с GPS, ДВД, телевизор в купето, хладилник в багажника, допълнителни лайсни на вратите отвън, които между другото стоят доста ефектно, шнорхел за въздуха от въздушния филтър, подобрени двигатели и каквото се сетите оригинално и качествено нагодено към машината. Нека в тази тема всеки, който е правил нещо по джипката си да сподели и да каже цени и откъде се е снабдил с материали. Мисля че ще се получи добра дискусия
        Малко загубена кауза тука с Фрилендър не те броят много за жив
        Освен естествено колегата emanuilis

        Коментар


        • #5
          До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра


          p.s. аз работя по въпроса с навигацията в момента.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

            Е аз навигация имам в джипа, но в момента работя по въпроса с ДВД-то и телевизора, а и ми се иска да му намеря от онези китове за отвън с лайсните и допълнителните вежди за калниците, но като гледам само нови с поръчка от Англия. Иначе по арматурното табло барнах някои детайли с един черен грапав спрей с пластификатор в него и лак отгоре, и да ви кажа не стана "пернишки тунинг" а напротив промени визията на таблото. Другото, което ми се иска е да си тапицирам волана, защото е износен и малко ме дразни.
            Бог обича смелите, но води разумните....

            Коментар


            • #7
              До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

              Тука пише за чип тунинг http://www.vimaxtuning.com/Models.aspx?id=071a2126-6858-4e2a-8e50-a4346b015bf6

              Иначе моя си е доста тунингован.17" джанти,ролбари,спортен филтър,сменени предни апарати на спирачките.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                Тва за някои подобрения и на мен ми е идвало на акъла, но се двоумя дали да е леко офроуд ориентиран или шосейно. В момента съм с малко по-ниски гуми и колата стои доста добре/леко спортно/, но скоро смятам да сложа АТ гуми с по-голям грайфер и ще се променят нещата. За монитори според мен няма смисъл, защото имам инвертор от 12 към 220 W в колата и когато искам мога да лепна лаптопа на предното табло ако искам да гледам нещо. Това разбира се като съм в покой. В движение има смисъл само отзад, но там да кажем монитор от тавана би бил скъпо удоволствие, така че пак може да се размята лаптоп ако някой иска да гледа нещо. Пиша това, защото имам дълбоко убеждение, че всеки тунинг трябва и да е функционален, а не само да знам, че съм сложил монитор Елит за 180 лв., който никога не гледам. Замислял съм се за други дреболии, но все си мисля, че на такава кола няма кой знае какво да се направи или ще е неоправдано скъпо. Виждал съм Фрийта с кофти джанти, което определено стои грозно. Аз имах късмет, че моето дойде с едни от разпространените за Фрий и доста готини за мен /тези с 5те лъча/. Нещо, което мисля, че би се вързало е хубава Булброня /като на колегата pgplamen или подобна/ или добре разположени халогени, може би готини степенки, но така и не съм се занимавал за сега. Другото са релсите на тавана, които като го взех исках обезателно да сложа /даже бях намерил/, но да си призная честно след като строих моето до Фрий с релси се отказах. Странно ми стоеше, сякаш по високо, а в същото време тясно. Не мога да го обясня, но според мен без релси има много по-хубава и леко спортно стойка. Много ще е интересно ако някой пише какво е виждал или правил по неговия Фрилендър за да може да споделяме идеи. Аз на тоя етап май ще инвестирам само в нови гуми, а на малко по-късен в навигация, но то тва не е допълнение или разкрасяване.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • #9
                  До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                  Първоначално публикуван от madcop Преглед на мнение
                  Е аз навигация имам в джипа, но в момента работя по въпроса с ДВД-то и телевизора, а и ми се иска да му намеря от онези китове за отвън с лайсните и допълнителните вежди за калниците, но като гледам само нови с поръчка от Англия. Иначе по арматурното табло барнах някои детайли с един черен грапав спрей с пластификатор в него и лак отгоре, и да ви кажа не стана "пернишки тунинг" а напротив промени визията на таблото. Другото, което ми се иска е да си тапицирам волана, защото е износен и малко ме дразни.
                  Защо не пуснеш и снимки
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                    Здравейте!
                    Да се похваля - имам вече Garmin 255W в колата и съвсем точно ме отведе чак до Тасос Без него, следвайки само указателните знаци по пътя се отклоних доста на връщане (прекараха ме през самия гр. Драма и още един куп населени места) Навигацията се захваща със стойка за предното стъкло и има един заряден кабел към запалката. Точно тук естетичното ми чувство надделя и се обръщам към вас в търсене на предложения как този кабел да не минава отгоре и откъде е най-подходящо да взема захранване за устройството при това положение. С оглед по-точно адаптиране на конструкцията е необходимо да се отбележи, че винаги при слизане от колата вземам навигацията с мен. Щом решим този въпрос ще се насоча към монтиране на мобилна радиостанция
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от emanuilis; 12-09-09, 16:19.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Здравейте!
                      Да се похваля - имам вече Garmin 255W в колата и съвсем точно ме отведе чак до Тасос Без него, следвайки само указателните знаци по пътя се отклоних доста на връщане (прекараха ме през самия гр. Драма и още един куп населени места) Навигацията се захваща със стойка за предното стъкло и има един заряден кабел към запалката. Точно тук естетичното ми чувство надделя и се обръщам към вас в търсене на предложения как този кабел да не минава отгоре и откъде е най-подходящо да взема захранване за устройството при това положение. С оглед по-точно адаптиране на конструкцията е необходимо е да се отбележи, че винаги при слизане от колата вземам навигацията с мен. Щом решим този въпрос ще се насоча към монтиране на мобилна радиостанция
                      Ей ще ставаш хард офроудър и ти . Аз също мисля да се обзаведа с навигацийка и станция в скоро време, само да видим първи кви ще са нивата на другите разходи, че се явяват разни извънредни.

                      Офтопик:
                      Иначе вчера аз пък сложих чисто новички Генерал Грабер АТ2, като първите впечатления са ми, че на дъжд се държат идеално. Ако карат по 60 000 км и се държат прилично зимата /както казват/ ще се спестят пари от гуми, за да остават за други дреболии.
                      Последно редактирано от marin199; 12-09-09, 15:29.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        ... как този кабел да не минава отгоре и откъде е най-подходящо да взема захранване за устройството при това положение. С оглед по-точно адаптиране на конструкцията е необходимо да се отбележи, че винаги при слизане от колата вземам навигацията с мен.

                        При мен е по-различно, но принципът е един и същ - аз съм си пуснал директен плюс от втория акумулатор с достатъчно дебел кабел, който разклонявам за второ гнездо за запалка и други консуматори. Едно от разклоненията е точно кабела за GPS-a, на който съм махнал буксата за запалка и съм го вързал директно. Кабела си минава някъде зад таблото и излиза точно до стойката. Неудобството е, че в друга кола оставаш без захранване, освен ако не си вземеш втори кабел. Естествено, всяко от разклоненията започва с бушон, съобразен с консуматорите, които ще се включват на него.
                        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                          Здравейте приятели отново след известно прекъсване поради ремонт на фрийто ми.Вчера си го взех най-накрая с чисто нов съединител и сменени висящи лагери на кардана,аааа и едното каре е отремонтирано. Та по същество, сега след като си е в мен му монтирах и GPS а на таблото, като използвах един черен диск от пластмаса малко по-голям от вендузата на стойката му, който си е в комплекта, и го лепнах диска с малко силикон отстрани(при мен отляво) заради дясната дирекция, и му взех ток през запалката. В по-късен етап мисля да му взема директно от инсталацията. А последното което ми хрумна тия дни благодарение на един съсед който търгува с китай е да му сложа GPS тракер, устройство, което след подадена команда през мобилен телефон ти дава периодично координатите на местоположението ти и при кражба например просто отиваш и си прибираш колата. Струва около 200 долара но мисля че е доста удачно и донякъде по-добро от това да разчиташ че някой ще ти намери колата. Та засега толкова от мен, другата седмица ще ходя да си купя тръба от неръждавейка и при един приятел със сервиз с помоща на съответната тръбогибка ще си направя А бар или както е известен преден ролбар. Като стане ще има снимки и ще кажа цени.
                          Бог обича смелите, но води разумните....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                            Първоначално публикуван от madcop Преглед на мнение
                            Здравейте приятели отново след известно прекъсване поради ремонт на фрийто ми.Вчера си го взех най-накрая с чисто нов съединител и сменени висящи лагери на кардана,аааа и едното каре е отремонтирано. Та по същество, сега след като си е в мен му монтирах и GPS а на таблото, като използвах един черен диск от пластмаса малко по-голям от вендузата на стойката му, който си е в комплекта, и го лепнах диска с малко силикон отстрани(при мен отляво) заради дясната дирекция, и му взех ток през запалката. В по-късен етап мисля да му взема директно от инсталацията. А последното което ми хрумна тия дни благодарение на един съсед който търгува с китай е да му сложа GPS тракер, устройство, което след подадена команда през мобилен телефон ти дава периодично координатите на местоположението ти и при кражба например просто отиваш и си прибираш колата. Струва около 200 долара но мисля че е доста удачно и донякъде по-добро от това да разчиташ че някой ще ти намери колата. Та засега толкова от мен, другата седмица ще ходя да си купя тръба от неръждавейка и при един приятел със сервиз с помоща на съответната тръбогибка ще си направя А бар или както е известен преден ролбар. Като стане ще има снимки и ще кажа цени.
                            Много добре звучи колега, но дай снимки да му се порадваме. Аз от около 2 седмици съм с покет пс с инсталирана Иго 8, като мисля да сложа и Гармин. Поръчах си стойка с вградено хендс фрий и възможност да се включва и изключва зареждането. Захранването е от запалката. Ще видя дали съм бил прав, но навигация ми трябва доста рядко, като с този вариант ще мога да ползвам квито си искам и няма да съм ограничен. Също така няма да има нужда от отделна стойка за телефона, който май повече ползвам в колата, отколкото навигация. Не мисля да правя каквито е да е други изводи, защото както знаем Фрийто има и втори извод за 12 волта зад ръчната. Така че моята идея е запалката да се ползва за покета, с което получавам хендс фрий и навигация и зарядно за кола в едно. Отзад ми остава свободен извода аз нещо друго. Инвертор си имам, така че се надявам всичко да е наред.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разкрасяване и допълнения към Фрилендъра

                              Ако може да обсъдим откъде е най-близко и удачно да се вземе захранване. Аз лично предлагам от часовника За целта е необходимо да се ,,жертва" един data-кабел и да се асамблира един стабилизатор на напрежение от 12V на 5V - предлагам посредством 7805 елемент. Ще гледам схемата на стабилизатора да бъде някъде в ложето на часовника, а кабела да минава от отвърстията на парното към стъклото Какво ще кажете
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X