Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Направи си сам-Фреза за метал

    ?Искаш да кажеш че диаметъра е деформиран с 2мм!?

    Коментар


    • #32
      До: Направи си сам-Фреза за метал

      да. и то на 3места където е стяган или удрян ама здраво.но вече е почти оправен ,трябва да го пришлафам още малко и си влиза.иначе вчера го замразих и го вкарах,после зор като тръгнах да го вадя....работя много внимателно защото ако изкривя плочата където се хваща универсала,направо да търся нов шпиндел....

      Коментар


      • #33
        До: Направи си сам-Фреза за метал

        Ще се въздържа от коментари.Разбираш
        Ако деформацията е от страната на рем.шайба се надявам поне ако има луфт за в бъдъще,да дава по-малко отражение в-у универсала.

        Коментар


        • #34
          До: Направи си сам-Фреза за метал

          така е като пиша на изуст,деформацията е откъм шайбата /0.8-1.2мм/и аз така се надявам да няма биене,лошото е че тръбата при първото слагане е задрала в корпуса и е надигнала една част и трябва да се полира,защото запъва.

          Коментар


          • #35
            До: Направи си сам-Фреза за метал

            всичко е готово да фрезова,само обаче липсва масата,ама за нея по некое време като събера кинти,че криза,работилница за правене...много станаха...
            снимки на готовата машина няма,понеже приключих преди малко и се бях много омръфелил и нямаше кой да снима.






            този лагер е 6207,него не съм го сменял,понеже е в перфектно състояние,както и този на шпиндела,.
            понеже готова машината нещо не ме кефи цвета й,викам да я бойдисам,но понеже нямам зелена боя ,почнах да правя,въртях правих ,мешах,бози....и накрая се получи лилава,незнам как но много як цвят,но ще го оставя и ще си бойдисам машинката в зелено.
            това е за сега.снимки ще има утре.
            както и въпросния осталък за плавно подаване ,споменат по горе.

            Коментар


            • #36
              До: Направи си сам-Фреза за метал

              Ще стане машинката!
              А на трифазен ток ли ще работи или е за 220?

              Коментар


              • #37
                До: Направи си сам-Фреза за метал

                три фази,мотора има две скорости.
                имам едно питане,възможно ли е да се преправи машината вместо отгоре да комбинирам ремъка,да се сложи плавен регулатор,мотора ще позволи ли?

                Коментар


                • #38
                  До: Направи си сам-Фреза за метал

                  Асинхронните не го позволяват,или по-скоро до колкото съм чувал е толкова сложно че не си заслужава.Трябва ти колекторен двигател и работата става с тиристор.Има едни такива в алуминиеви корпуси.Много интересна конструкция.До колкото знам са от роботи от Ст.Загора.Мойто стругче дойде преправено с такъв с регулация.Но аз го смених за оригинален.Сега не знам дали не сбърках.Едно от към цената и друго че на моменти не ми стигат достатъчно ниски обороти, като правя някоя сбутана вътрешна резба.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Направи си сам-Фреза за метал

                    на мене не ми пречи да го оставя така ,но...
                    при фрезоване се искат обороти над 1000 /1500-3000об.мин./
                    при дупчене/все пак е и бормашина/ под 800 и около.
                    до една степен се компенсира с двускоростния мотор.вчера при пробите комбинирах ремъка ,както на колегата фрезата.на първа скорос е 1600 ,а на втора 2200об.мин.
                    за сега ще е така,но ми се иска да го имам това като опзия,ще проверя дали мотора е колекторен ама съм почти сигурен ,че не е-регулатора заасинхронни мотори е 2000лв..:О

                    Коментар


                    • #40
                      До: Направи си сам-Фреза за метал

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      при фрезоване се искат обороти над 1000 /1500-3000об.мин./
                      Къде се засили така 95% от фрезовата работа е в диапазона 200 - 500 оборота е може и на повече но инструмента посинява за секунди на ФУ серий 250 - 325 максималните заложени обороти са 1600.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Направи си сам-Фреза за метал

                        Да,такива високи не ти трябват. Само при много малки фрезери. И на тебе вероятно ще ти липсват главно ниските обороти и то по богат избор.Сега не мога да кажа наизуст скороста на рязане на бързорезните инструментални стомани,но според нея,подаването,диаметъра на фрезата,вида на обработвания материал и това дали ползваш охлаждане се определят и оборотите. Естествено,видиевите пластини позволяват по-високи скорости. Мислил ли си по въпроса за охлаждане?Нали знаеш,дори и само за пробиване увеличава живота на инструмента.
                        Все пак за инструменталните стомани скороста при обработка на стомана май беше до 30м/мин.,а за видиевите инструменти 60м/мин. От там по таблицата която имат повечето машини според диаметъра и подаването,определяме оборотите. Моля поправете ме ако греша.
                        Последно редактирано от ctef; 06-09-09, 13:35.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Направи си сам-Фреза за метал

                          Най простия способ дали си уцелил поне приблизително оборотите и подаването е цвета на отделяната стружка тя не трябва да посинява и след като искараш една дължина детайла трябва да може да се пипа с ръка (да не е горещ). Охлаждането е много хубаво нещо позволява по бърза работа и много удължава живота на инструментите.За тази цел се ползват СОТ специализирани охлаждащи течности (борьол) аз ползвам от доста години продукта на тази фирма http://catalog.bg/item.php?company=1...=1254&id=23664 много е добър разтваря се без да го бъркаш и не се умирисва има и продукт бактерицид от който се добавя периодично по малко.
                          Последно редактирано от sek.1; 06-09-09, 14:25.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            До: Направи си сам-Фреза за метал

                            ми явно нещо не съм доразбрал,колегата с фрезата работи на ремъка м/у 1200 до 2200об. да не би защото работи с меки метали да е така.? той си е моделар и се занимава с разни кораби и настолни работи и работи само с дурал.
                            иначе говорих с баща ми ,и вика,че може да се направи фазов регулатор,който до някакъв малък диапазон ще ми регулира оборотите,но лошото е,че са три фази и трябват три такива,както и синхронизатор,

                            такива течности сигурно са свет пари,най простия метод -тръбичка от система и шише от кока кола пълно с вода/масло.
                            иначе естествено съм замислил и охлаждане и по добро осветление,но всичко поред

                            Коментар


                            • #44
                              До: Направи си сам-Фреза за метал

                              Борьола на тази фирма направо е без пари 16 лева 5 литра и 2 лева 1 литър бактерицид по книга се разрежда 20 към 1 но носи до 30 към 1. Дурал можеш да стържеш и на 3000 оборота.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                До: Направи си сам-Фреза за метал

                                а може ли малко инфо за помпичките на профи машините?/су582,ПК и т.н/
                                предполагам може да се заменят и с помпа за чистачки?
                                иначе сега основното е намиране на пари за масата,защото е и най-важна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X