Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Направи си сам-Фреза за метал

    Преди 3 години и аз реших да си правя сам хоби-фреза, ама почти без пари. Купих една китайска бормашина от метро за 120лв и алуминиева маса от Wolfcraft za 135лв. Доработих китайчето да може да се фиксира дълбочината на фрезоване и за 250лв се сдобих със машинка която не гарантираше някакво високо качество и бързина на работата, но ми даде свобода да си правя това, онова. Сега вече имам от руските стругчета на"Красний пролетарий" и за посериозни неща ползвам него.
    Въпреки несъвършенствата на първото съм сигурен, че си върна парите няколко пъти вече
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • #17
      До: Направи си сам-Фреза за метал

      колегата Leam има нещо подобно.с бормашинка от Метро и подобни и кръстата маса от профили от кентавър-предлагат две маси-горната чугун-800лв
      от алуминиеви профили /13кг/ -330лв.
      добавил е някой работи за подаване
      Последно редактирано от sparow; 31-08-09, 11:01.

      Коментар


      • #18
        До: Направи си сам-Фреза за метал

        Тая маса от 280 лв е интересна.

        Коментар


        • #19
          До: Направи си сам-Фреза за метал

          да,малко по малка е от кентавърската ,но няма значенние,за нашата работа става.
          дали за повече от една поръчка правят отстъпка?

          Коментар


          • #20
            До: Направи си сам-Фреза за метал

            Ако знаех за тези маси на Полиметал щях да си взема такава, ама здраве да е
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #21
              До: Направи си сам-Фреза за метал

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              благодарение на колегата rumbata си намерих нов руски универсал на съвсем приемлива цена,както и ме насочи за маса на също добра цена,ако я купиме ще видиме как е,малко по малка е от кентавърската но цената е близо 3пъти по ниска.
              http://polymeta.bg/?page=newmach&cat=16
              За тия пари е направо без пари взимай я и на кило отлят чугун да я смятам пак ще излезе повече. Въртащото се менгеме също е много хубаво Декел имат такова.
              Последно редактирано от sek.1; 31-08-09, 12:17.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                До: Направи си сам-Фреза за метал

                работата продължава след като се сдобих с руски универсал 100мм.,за 90лв.,от колегата-rumbata има и подаръци,за което му благодаря,но тях като машината влезе в експлоатация.
                оня ден пада голям смех по магазините за лагери в Плевен,в първия взимам си аз тези трите,и питам за 6204,ама наполовина широк/14мм/-7мм. продавачката вика,че трябва да се търси по каталози,а не разполага с такива.в скф,питам за въпросния 7мм. 6204,там викат-може да ви го избаротиме,ма ще струва 650лв и ще трябва да чакате 30-40дена..:О та се отказах от купуване на по тесен/нисък/ лагер, и стругаря ще трябва да попреправи тръбата малко,то го и очаквах,ама за по интересно викам да проверя...иначе за колегите-такъв лагер няма,може да го изработят ,ама няма смисъл,става по слабо.

                така е оригинално -два лагера 6204 и двоен 6204 ,вижда се къде съм чертал да се отреже конуса.


                това е подобрението-още 2лагера се добавят,1отдолу и 1отгоре,за това трябва да преправите тръбата.да се престърже колкото лагерите.

                универсалчето-челюстите съм ги махнал,защото на онези им нямам вера,стругаря е мой човек и е много печен,ама не работи сам ,ми има разни талибани около него и знам ли ,ще мръдне човека и онея ще грабнат квото може,веднъж така ми взеха на един ел.мотор шайбата....

                Коментар


                • #23
                  До: Направи си сам-Фреза за метал

                  За да нямаш грижи с универсала трябва да го разглобиш и с четка и нафта да го почистиш идеално от смазката. Универсала трябва да работи идеално сух без никъква смазка защото вътре полепват стружки и почват проблемите.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Направи си сам-Фреза за метал

                    повече от това не може май да се разглоби,иначе почистването ще е след малко,току що се върнах и взех нещата от стругаря ,всичко е готово.довечер ще има включване.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Направи си сам-Фреза за метал

                      Може може сваляш трите болчета на задния капак и го сваляш отвиваш фиксаторите на квадратите и ги избиваш с леко почукване като ги махнеш удряш яко универсала на дървена дъска да падне и спиралата и почваш да миеш. Вътре е хубаво омазан с консервационна грес и миенето на нов универсал преди качване е задължителна процедура иначе много бързо блокира. Задния капак обикновенно остава леко хлабав за да не задържа.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        До: Направи си сам-Фреза за метал

                        да това е направено.снимки дето обещах няма,но всичко е събрано.
                        само по незнайни причини тръбата с шпиндела влиза много трудно в бормашината ,и се наложи шлайфане с шкурка.утре обещавам снимки.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Направи си сам-Фреза за метал

                          А колко е диаметъра на тази тръба? Питам за да се има едно на ум колко голям струг трябва да се търси за разстъргването и'.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Направи си сам-Фреза за метал

                            стругаря работи на два -с10 и су582 иначе тръбата е малка ,снощи я мерих,заради въпросните "раздувания" и отказа и да влезе на прилежащото и място ,не повече от 50мм,
                            единственото ,което ми идва на акъл и е реално,стругаря да я е презатегвал на универсала.затова е раздута н 3места,на звезда,точно както са челюстите.но това ще се оправи,въпроса е по време на експлоатация да не земе да се пришлайфа още и да дойде луфт,че тогава.....

                            Коментар


                            • #29
                              До: Направи си сам-Фреза за метал

                              Да се деформира дебелостенна тръба. Бая стягане е падналоИ от двете страни ли се е деформирала? С микрометър би могло да хванеш колко е деформацията. Е,станалото-станало.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Направи си сам-Фреза за метал

                                от едната ,от другата е почти незабележимо.деформираната страна е с почти 2мм. по дебела,.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X