Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хълцане.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хълцане.

    Здравейте колеги,преди два дена оперираха /премахване на жлъчка/баща ми.От тогава насам през час-два започва да хълца,и това му причинява много голям дискомфорт.Може ли да ми препоръчате някакво лекарство или някакъв вариант за премахване на това хълцане?Благодаря Ви предварително.

  • #2
    До: Хълцане.

    Нямам представа от какво хълца но аз като се разхълцам и преглъщам 5-6 пъти преди да съ исхълцал следващия път и се оправям с гаранция
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      До: Хълцане.

      Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
      Нямам представа от какво хълца но аз като се разхълцам и преглъщам 5-6 пъти преди да съ исхълцал следващия път и се оправям с гаранция
      Май е свързано с операцията,лекарите казаха,че ще отшуми за един ден,а то продължава вече трети ден...

      Коментар


      • #4
        До: Хълцане.

        Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
        Май е свързано с операцията,лекарите казаха,че ще отшуми за един ден,а то продължава вече трети ден...
        Може ,аз точно затова писах че незнам причината само се опитах да помогна пожелавам му скорошно спиране на хълцавицата и и въстановяване след операцията
        0888 074 049

        Коментар


        • #5
          До: Хълцане.

          Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
          Май е свързано с операцията,лекарите казаха,че ще отшуми за един ден,а то продължава вече трети ден...
          Хълцането се предизвиква от дразнене на диафрагмалния нерв. Ако операцията е правена лапароскопски,корема се раздува с СО 2,който се резорбира за няколко часа. Понякога наистина се явява хълцане,което преминава бързо. Опитайте с лека седация-5 мг. диазепам през устата,и таблетка деган. Ако има и други симптоми-температура,болки,гадене,повръщане-незабавно потърсете оператора!!!
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            До: Хълцане.

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Хълцането се предизвиква от дразнене на диафрагмалния нерв. Ако операцията е правена лапароскопски,корема се раздува с СО 2,който се резорбира за няколко часа. Понякога наистина се явява хълцане,което преминава бързо. Опитайте с лека седация-5 мг. диазепам през устата,и таблетка деган. Ако има и други симптоми-температура,болки,гадене,повръщане-незабавно потърсете оператора!!!
            Гадене и повръщане имаше само първия ден,но това хълцане продължава да го мори много,в момента е още във ВМА.Сега ще покажа вашата рецепта на лекаря да видим каква ще им е реакцията.Благодаря.

            Коментар


            • #7
              До: Хълцане.

              Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
              Гадене и повръщане имаше само първия ден,но това хълцане продължава да го мори много,в момента е още във ВМА.Сега ще покажа вашата рецепта на лекаря да видим каква ще им е реакцията.Благодаря.
              ВМА-София е най-доброто здравно заведение в страната-професионално мнение. Респект към колегите,работещи там. Поздрави на доц.Н.Петров-ОАИЛ,и скорошно оздравяване!
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                До: Хълцане.

                И аз преди време като се разхълцах та почти цял ден.Пих вода, газирано,поемах рязко голямо количество въздух и пак си хълцах.
                Накрая един познат ме светна да изпия бусколизин.След 0,5 час се оправих. Пробвано е няколко пъти и при мен действа.От тогава си поддържам в наличност 1 опаковка постоянно.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  До: Хълцане.

                  Първоначално публикуван от mobilka Преглед на мнение
                  И аз преди време като се разхълцах та почти цял ден.Пих вода, газирано,поемах рязко голямо количество въздух и пак си хълцах.
                  Накрая един познат ме светна да изпия бусколизин.След 0,5 час се оправих. Пробвано е няколко пъти и при мен действа.От тогава си поддържам в наличност 1 опаковка постоянно.
                  Успех!
                  Благодаря,колега!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хълцане.

                    Може да заключите!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X