Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

    Аз съм с този PROXXON май за към 140-150лв. е някъде по магазините, с отстъпкани стъпи за 115-120 не помня вече точно. От няколко месеца го имаме и съм доволен за сега, здравичко излиза до този момент
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

    Коментар


    • #17
      До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

      Работиме с FORCE,изключително здрав и надежден инструмент,иначе и РИКО не са лоши вложките са доста здрави но тресчотките не струват.

      Коментар


      • #18
        До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

        Първоначално публикуван от t_andonov Преглед на мнение
        и аз си взех TOPMASTER само че по-големия комплект към малката тресчотка нямам много наблюдения но с голямата редовно късам болтове най ве4е 22-24 за сега съм много доволен ако в бъдеще даде фира ще си купя някоя маркова тресчотка но да се надяваме че няма да се наложи
        хм.. голямата даде фира чух че на гедоре тресчотките имали доживотна гаранция някой да знае от къде да си закупя такава с писмена гаранция?
        гранд чероки лимитед 5.2 V8

        Коментар


        • #19
          До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

          Първоначално публикуван от t_andonov Преглед на мнение
          хм.. голямата даде фира чух че на гедоре тресчотките имали доживотна гаранция някой да знае от къде да си закупя такава с писмена гаранция?
          Няма сми, освен ако не си изкарваш с това хляба. Вземи си една на Rico или подобна. По-добри са.

          Аз смлях малката. Не се е скапала съвсем, но от време на време презкача. Взех си на Rico, съответно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

            Първоначално публикуван от t_andonov Преглед на мнение
            хм.. голямата даде фира чух че на гедоре тресчотките имали доживотна гаранция някой да знае от къде да си закупя такава с писмена гаранция?
            Не само тресчотките ами още доста инструменти са с такава гаранция.
            Продават ги Евромаркет.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #21
              До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

              Ползвам руска 1/2", където са ми липсвали части съм ги попълнил с ТОНА.Всички торкове са ми на РИКО и ФОРС. 3/4" ми е някаква германска-дойде с една от по предишните ми коли,досега не ме е предавала.Най малката ми е сбирщайн, преобладават части от ТОПМАСТЕР(тя и без това не я напъвам много).На РИКО съм си купил абсолютно всички преходници така, че мога да накача камъни и приставки от най-големия размер-1" до 3/8" и обратно.За по сериозен върток ползвам осичка от верига на танк.
              П.п. между другото единствено и то само един път ме е предавала приставка на РИКО.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #22
                До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                Няма инструмент който не се чупи, от ефтините най изкарват Рико, Униор и Форсе. От по-скъпите Тона, Кинг Тони, От така наречените маркови Бахко, някой серии на Гедоре и Усак.
                Имат доживотна гаранция, но срещу счупване вследствие на фабричен дефект. Никой не покрива износването на инструментите. Имам вече бракувани десетина тресчотки на Факом от петградусовите, ако някой иска може да се пробва да ги рекламира, една тресчотка изкарва по 3 ремонта и след това се "раздува" и се сменя с нова.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                  Изкъм да ви попитам какво вие мнението за Beta инструментите

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                    Инструмент с гаранция е миф. Ако не се трошат коли ,няма да се трошат и инструменти .Ако някой майстор след ремонта /за 200лв труд/ ми даде доживотна гаранция ,да заповяда и аз ще му дам такава за гедоре .
                    Всички марки инструменти/по свестни/ вече се правят в ЮАР Индия и Тайван ,в Европа май само рунънци леят нещо ,докато не ги прикара екология .
                    Някой път се чудя , уж доживотна гаранция ,защо ли в каталога се предлага отделно карантия за тресчьотки .
                    Но определено Форс е добро ,първите Рико бяха на ниво /без рязани ключове и гаечни / ,Тона вече се уяли .
                    има и две нови марки на пазара в България Дженсвей и Ханс /гайковери са 350-400лв но са 813 н/м/

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                      Сетих се за една малко позабравена марка Snap-On,това са ръчни инструменти ползвани при обслужване на самолети .Май повече раклама не им трябва

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                        Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                        Сетих се за една малко позабравена марка Snap-On,това са ръчни инструменти ползвани при обслужване на самолети .Май повече раклама не им трябва
                        Не знам къде са забравени, американецът освен тях и Craftsman не знае нищо друго

                        SnapOn са на пазара от 1920-та година. И са огромна компания, просто не се продават много-много в Европа, но причината като нищо може да е че просто продават под някое друго име.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                          ДА имаш право това е:Blue Point ,но не съм убеден че качество е същото .Честно казано имаm 5 чифта клещи на SnapOn , и все ми е жал да ги изцапам , те са от 1980 година , май от същата година ,някъде из книгите ,и каталог на SnapON.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                            имам един комплект от 108 части негортулс/поне така го чета/ и досега не ме е предал никъде,а съм разглобил и сглобил доста автомобили,както и двигатели.
                            Основно си пазя тресчотките от напъване,но когато се е наложило държат много,досега не са прескачали.Комплекта го взех за 160лв преди 3-4 години

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                              Един инструмент за да не се чупи, трябва да се ползва само за това , за което е произведен и по нормален за инструмента начин. Т.е. отвертките да не се ползват за секач или щанга, на големи болтове да се ползват малки отвертки и обратно, тресчотката за чук и т.н. и т.н. Това всички го знаят ама никой не го спазва. Специално тресчотките изискват и елементарна поддръжка: отваряне, чистене с препарат и телена четчица, смазване, в зависимост от интензитета на употребата им, това трябва да става поне веднъж на 6 месеца, а може да се налага и всеки месец.
                              В крайна сметка се износват, но това може да бъде отложено във времето от вас самите. Една добре поддържана тресчотка издържа при ежедневна употреба поне 3-5 години. Ако за тези години не се е изплатила десторно, то по-добре не работете.
                              Относно Снап Он. През 2000г. те купиха Сандвик и на европейския пазар искаха да ползват тази марка. В последствие закриха / затриха марката и за сега не се предлага нищо официално тук. Всякакви слухове за марки дъщерни или собственост на Снап Он са само слухове и обикновено зад тях се крие някой недобросъвестен търговец.
                              Това , че само румънци "леят нещо" е меко казано майтап. Идете и се разходете до триъгълника Солинген - Ремшайд - Вупертал и тогава пишете къде и какво се лее.
                              За новите марки Дженсвей и Нам Си кой няма да пиша нищо, както и за Кинг Тони!
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: продавам гедор

                                Колега,в нашия сервиз има 3 такива комплекта -много здрав инструмент на много прилична цена !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X