Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Качвам снимките от името на Борислав от Разлог.В съвместен проект със него,си направихме стоманени/железни предни кожуси за нивите.Първият е монтиран,точно на нивата на Борислав,монтажа при мен ще се забави с някой друг ден.
    Роко, доколкото разбирам с колегата Боре сте приспособили корпуса на заден диф в преден. (или бъркам)??

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Колеги, може ли някой да ми каже колко горе-долу е разстоянието от големия ограничителен тампон до чашката на пружината на предното окачване, защото при мен е на не-повече от 1 см, което ме кара да мисля, че предните пружини са за смяна.
      Не знам точно колко е растоянието, но наистина е малко.Сега не мога да измеря и да ти кажа, защото съм с лебедка.

      А железните корпуси колко ви излезаха като пари, защото си се продават такива и да сравним цените?
      Последно редактирано от Петър Митрев; 12-03-11, 07:17.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Колеги, днес мисля да си купя гумени подложки за отпред и може би и за задните пружини и така и не ми стана ясно как трябва да изглеждат. Целта е минимален лифт около 2-3 см. Втулки под чашката не ми се слагат. Предпочитам подложка отгоре + на горния шарнир.

        Това ли е правилната подложка отзад?

        Някой може ли да опише/снима правилната подложка отгоре на предната пружина? От снимките по назад в темата не ми стана много ясно и за подложките на горния шарнирен болт - какво точно представляват и откъде мага да си намеря готови?
        Александър

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Подложки няма готови.Отиваш при стругар и той ти ги прави.

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
            Роко, доколкото разбирам с колегата Боре сте приспособили корпуса на заден диф в преден. (или бъркам)??
            Точно така-от заден диференциал с намесата на стругар,много мерене нерви и труд стана.Става от всики задно приводни модели на ВАЗ,по тежкото е да се наклепатосат фланците за лагерите там е заигравката.

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
              Не знам точно колко е растоянието, но наистина е малко.Сега не мога да измеря и да ти кажа, защото съм с лебедка.

              А железните корпуси колко ви излезаха като пари, защото си се продават такива и да сравним цените?
              Колега,всико е според зависи.Зависи от къде ще намериш 18мм ламарина за фланците,колко пари ще ти търсят за стругарската работа.Тъй като заварките и напасванията са си от нас-за там немога да кажа,но от доста голям брой стругаристи в нашия регион,едвам намерихме човек,който да ги направи.Човека нямаше избор,защото Борислав му беше върши някаква работа и така.Защо отбягват да го правят това.Един казва-хабят се ножовете,друг много стругане-е нали си плащаме,поне при нас беше така.Борислав трябва да е направил вече първите проби,но имаме човек тук в форума,който има стоманен кожух от доста време.Този човек е ходил и по състезания и предполагам експлотира нивата доста,нека той да каже-Токарев ти си на ход!

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Стоманения корпус има само предимства с един недостатък че е по тежък.За направата му трябват около 50 лева ако задния корпус от жигула го вземете без пари.Ако нивата не се ползва за много тежки разходки няма смисъл да се слага.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Колеги, днес мисля да си купя гумени подложки за отпред и може би и за задните пружини и така и не ми стана ясно как трябва да изглеждат. Целта е минимален лифт около 2-3 см. Втулки под чашката не ми се слагат. Предпочитам подложка отгоре + на горния шарнир.

                  Това ли е правилната подложка отзад?

                  Някой може ли да опише/снима правилната подложка отгоре на предната пружина? От снимките по назад в темата не ми стана много ясно и за подложките на горния шарнирен болт - какво точно представляват и откъде мага да си намеря готови?
                  Ето това представляват, продават се 4те за 8кинта
                  Втулките които са за горния шарнир, не се слагат на болта, а над него..там където са 3 болта Иначе аз използвах втулки от задна реактивна щанга, НО от голямата(по дългата)Защото са към 5см и нещо...Стуват по левче на втулка ..
                  Ето ти снимки на подложките..
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nivata2 013.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5259209
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nivata2 003.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5259210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nivata2 009.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5259211
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1802.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5261141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1800.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5261142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1801.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5261143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1797.jpg
Прегледи:1
Размер:166.5 КБ
ID:5261144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1799.jpg
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5261145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1798.jpg
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:5261146
                    [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Жълтата нива е с железния диференциал
                      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1792.jpg
Прегледи:1
Размер:298.5 КБ
ID:5261147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1794.jpg
Прегледи:1
Размер:234.5 КБ
ID:5261148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1789.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5261149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1795.jpg
Прегледи:1
Размер:280.0 КБ
ID:5261150Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1793.jpg
Прегледи:1
Размер:222.0 КБ
ID:5261151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1791.jpg
Прегледи:1
Размер:290.9 КБ
ID:5261152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1790.jpg
Прегледи:1
Размер:281.2 КБ
ID:5261153
                        [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Браво, Борка, добре е станало
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Това е наистина сериозно подобрение - може би по-добро от лифта, като имаш предвид, че в повечето случаи първо си легнал на заден диф., а него няма как да го вдигнеш освен с по-големи гуми, но колко по-големи...
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Момчета, кажете от каква кола, да взема амортисьори, за отпред, отзад ми са ясни Някаква руска, че е фулл, около мен.. За да подобря ходовете..
                              P.P Ако може някой да ми измери калниците на нивата предните и задните, че ще поръчвам, гумени разширители.. Отпред от маската до калобрана.. Отзад също
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 15-03-11, 10:51.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                                Момчета, кажете от каква кола, да взема амортисьори, за отпред, отзад ми са ясни Някаква руска, че е фулл, около мен.. За да подобря ходовете..
                                P.P Ако може някой да ми измери калниците на нивата предните и задните, че ще поръчвам, гумени разширители.. Отпред от маската до калобрана.. Отзад също
                                Виж тук:http://offroad-bulgaria.com/showthre...0+%ED%E8%E2%E0
                                и тук:http://offroad-bulgaria.com/showthre...0+%ED%E8%E2%E0
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X