Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Свещи

    Добър вечер колеги. Прочетох постовете ви до тук и установих нещо. Или аз съм в грешка нещо или не се изразявам правилно и заради това да спорите. Искам да опиша накратко какъв е модул на външен вид и кое с кое се свързва до колкото запомних, не е нищо сложно даже накрая и аз схванах колко е лесно да свържеш жичките за 10 мин работа е. Та тази модул ми прилича на нещо като радиаторче което охлажда тия електронните работи едно такова назъбено и от него излизат 4 жички. Една е за маса, втората отива в деокото и замества кабелът идващ от бонината до колкото разбрах и другите два отиват в бобината на + и -. Това е цялата работа, не оставайте че е нещо много много модерно и сложно.

    Коментар


    • #47
      До: Свещи

      Да колега,знам го пловдиското електронно-и аз съм с такова на Жигулито повече от 4 години.Добра добавка е.

      Коментар


      • #48
        До: Свещи

        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
        Ми то добре бе Ясене ама само аз ли съм попадал на техническа литература в която с големи черни букви пише да не се проверява за наличието на искра така директно без свещ,както твърдиш ти.При това има голяма вероятност някой от електронните елементи да излезе от строя.Същото се отнася и за откачане на плюсовия проводник на акумулатора при работещ двигател.
        Това за искрата важи само за първите комутатори преди 25г, няма вече живи такива. А от откачането на акумулатора от работещ двигател все ще намери какво да изпука, даже и да не е запалването. Това просто не се прави, ако не знаеш какво правиш и не си старателно подготвен.

        Коментар


        • #49
          До: Свещи

          А, виж с кофти кабели- сигурен вариянт да се повреди комутатора. Пробвано на Класика, Нива, Самара.

          Коментар


          • #50
            До: Свещи

            Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
            А, виж с кофти кабели- сигурен вариянт да се повреди комутатора. Пробвано на Класика, Нива, Самара.
            И това е спомен от по-старите комутатори. На по-новите нищо им няма.

            Коментар


            • #51
              До: Свещи

              Само да си кажа моите 5c: още един положителен глас за свещи BRISK от мен. Колата пали на бензин като пушка с тях (21213).
              Последно редактирано от Filthy@JvruceR; 08-11-09, 13:45.

              Коментар


              • #52
                От: Свещи

                Да се допитам пак до знаещите.Колата е 1.6 карбуратор, кара се на газ и отново се търси повече мощност.Та има ли нужда от корекция на междуполюсното разстояние и каква е оптималната му стойност?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #53
                  От: Свещи

                  Когато търсих свещи за джипката ми предлагаха разни НГК, които бяха специално (уж) за газ и м/уелектродното разстояние беше по спомен с 2-3 десети по-малко от тези за бензин.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X