Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Моя е в тия граници. Най-често с добра нафта и внимателно каране постигам 8,5 за автомат с климатик е супер. При същото каране и употреба на джипа с нафта лукоил дава 10-11. Към момента зареждам евтина нафта от бензиностанция и само на еко.

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
      Моя е в тия граници. Най-често с добра нафта и внимателно каране постигам 8,5 за автомат с климатик е супер. При същото каране и употреба на джипа с нафта лукоил дава 10-11. Към момента зареждам евтина нафта от бензиностанция и само на еко.
      8.5 извън града ли или смесено?

      Коментар


      • От: Terracan

        Тръгвам от секо близо до Своге до София 35км вътре въртя около 15км градско и се прибирам. В дефилето не е извънградско. Магистрала няма. Аз му викам смесено, но някой казват извънградско.

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Тръгвам от секо близо до Своге до София 35км вътре въртя около 15км градско и се прибирам. В дефилето не е извънградско. Магистрала няма. Аз му викам смесено, но някой казват извънградско.
          To така или иначе няма магистрално описано в книжката. Аз съм малко по-далече от тези стойности, но аз съм с ремап и не карам стриктно в ограниченията. Ако карам с 90 със сигурност съм към 7.5-8 ,рядко обаче имам нерви за това. Градско съм към 13, но разстоянията ми са малко кратички грубо 10 км на ден.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Докато се научих да го газя умерено разхода ми беше по-висок. Реално ако го карам леко, ама много леко дали заради автомата гори повече. При ускорение го натискам до ускорение на масов градски автомобил от светофар и така постига много приличен разход. Вече с радост от светофара и педал натиснад над 50% нещата не са такива.

            А наблюдавате ли зависимост от нафтата като разход? Като динамика не мога хвана разлика, но в пробега много си личи.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
              Докато се научих да го газя умерено разхода ми беше по-висок. Реално ако го карам леко, ама много леко дали заради автомата гори повече. При ускорение го натискам до ускорение на масов градски автомобил от светофар и така постига много приличен разход. Вече с радост от светофара и педал натиснад над 50% нещата не са такива.

              А наблюдавате ли зависимост от нафтата като разход? Като динамика не мога хвана разлика, но в пробега много си личи.
              Наблюдения относно нафтата имам , но ми се струва субективно сега, защото сутрин колата се движи пъргаво, но загрее ли се коша респ. кулера и вече не върви толкова леко и пъргаво, почва да се ослушва и не върви без гас. А разхода по различните бензиностанции според мен идва от там кой колко ни лъже като зарежда. Когато зареждам от тубата, разхода е доста по-нисък от която и да е бензиностанция. Това защото 10л в тубата са си 10л реално. Според мен ни лъжат в порядъка на 5-10%.
              Остана да споделиш наблюдения на разхода след лифта и гумите. Ти не си сложил подложките още , но все пак си натегнал прилично торисоните.
              ПП кога ще довършваш лифта, да допишете с Цецо в другата тема. И най-вече малко парт номера на нужните части.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Един + за мнението на колегата Juiced. Много се лъже с количеството по бензиностанициите. Особено като кажеш ''до горе'', може да събере и 45 литра, а си над средата по показание.
                Личното ми е наблюдение е, че в бензиностанции Ромпетрол не трябва да се казва ''до горе'', на Марешки се сипва най-много гориво за парите които се дават. За жалост моята кола не
                харесва горивото на Марешки. Не мога да кажа дали е хубаво или лошо, но мога да кажа, че със Max motion на OMV, разходът ми е с литър на долу. А ето и стойностите (мотор 163к.с.
                без лифт, с гуми 255/70/16 АТ) : 9-9,5 извънградско , 12-13 градско (София, Красно село) с нафта от Газпром.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Не съм на вълна джип и лифт в момента, но ме мотивирате да го довърша(бях останал с впечатление, че няма интерес). Трябва да сменя тампони на горните носачи а е ужас, нямам такова време. Иначе разхода горе е с лифт и гуми, просто е много тънък момента с ускорението което може джипа и колко реално ни трябва! МНОГО важно, че с новите гуми колата показва реални километри в час. преди беше 100 кил. 91gps, сега е 100кил. 98/9gps. Обаче и в оригинален вариант километража за пробега изоставаше 2-3 километра на 100км изминато според gps сега ще е доста повече.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    При мен разхода е 8-8,5 извънградско, при 100-120 по магистрала и 12 - 12,5 софийско. 163 к.с. автомат, само с обикновения нафта на Еко. Сега след лифта ще го засичам, но не мисля че ще има фрапантна разлика, а и още съм със стоки гумите.
                    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                    Ямаха ХТ 600Е 95г.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравейте на всички! От вчера съм редник във вашата армия. 150 коня,2002г. с ръчни скорости. Във форума съм се регистрирал преди десетина години заради GPS, но от джипки нищо не разбирам. От Пловдив съм и ще се радвам да ме напътите за сервизи и майстори за обслужване и поддържане на новата придобивка. Успях да изчета целия форум (отне ми четири дни) и разбрах, че София освен официалния сервиз си има и Пламен. Дали за Пловдив ще има такъв коз?
                      А самата кола я закупих обслужена и с рециклирани дюзи и помпа, като за сега само си карам, но трябва да си потърся и личен лекар за нея.
                      Предварително ви благодаря!

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Здравейте, от известно време имам странен проблем(ако мога да го нарека така). При потегляне с навит на дясно волан усещам вибрация в задният мост откъм дясната гума.Когато потеглям с изправен волан тези вибрации ги няма. Това се случва при ниска скорост при самото потегляне, когато подавам газ най-вече. КОгато правя завой без да дам газ а по енерция няма вибрации.Вибрации има само когато потеглям на асфалт. Когато тръгвам по черно, пясък или чакъл не се усеща нищо.
                        Чудя се дали няма нещо общо с ЛСД-то, това започна след като си смених диференциала (уж с работещо ЛСД) и сложихме масло кастрол 75/140 за ЛСД. Щях и добавка за ЛСД да слагам ,но не видях смисъл предвид използваното масло.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Здравей колега !
                          Няма как да е от ЛСД то -това , при положение , че си с парт тайм , и не си на 4 задвижващи колела. При ТОД също не съм чел да става така.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Изправен ЛСД има коефициент на блокировка около 25%, на сух асфалт не ще да е от него...превърта вътрешното колело в завой на прах, чакъл и се усеща. Ако колата е ТОД, бих проверил работата на ел. муфата. Гумите 4 еднакви ли са?
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              Щях и добавка за ЛСД да слагам ,но не видях смисъл предвид използваното масло.
                              Сложи добавката и ще се оправиш,тя е точно за това и ако искаш да ти е живо лсд-то-винаги я слагай.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                                Сложи добавката и ще се оправиш,тя е точно за това и ако искаш да ти е живо лсд-то-винаги я слагай.
                                Това масло уж е топ ъв дъ топс, до сега все с добавка съм карал... Утре ще я забия и ще видя как е. Бтв на чакъл вътрешната гума зацепва веднага. И това, че винаги в завой при потегляне го прави ме навежда на тези мисли. Машината е парт тайм, гумите са еднакви. Отзад по окачването всичко е сменено, само телескопа не съм гресирал скоро, но не е сух..
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X