Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    И аз не съм я виждал да светва като дам на контакт, което е странно.
    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
    Ямаха ХТ 600Е 95г.

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от riba Преглед на мнение
      Може ли някакви координати на Пламен, моля!
      Препоръчвам и аз. Аз там си правя колата.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Кога светка тая лампа за резервата? Два-три пъти вече си играя на нерви, но така и не я видях. Рано ли е, или просто не работи(проверено кружката е здрава)?
        [ATTACH=CONFIG]985677[/ATTACH]

        И аз съм с автоматик (ако има някакво значение) и аз си играх няколко пъти да видя дали ще светне и не светна. Буквално стрелката при мен стигна до буквата Е и пак не светна. Реших, че е изгоряла и от тогава не съм си правил експерименти.

        Коментар


        • От: Terracan

          Явно и у австралийците се повдигат подобни въпроси относно резервата... Пишат, че лампата им присветва чак при остатък от гориво 3-5 литра, което е прекалено малко, също и че целият обем на резервоара е 80 литра.
          Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
          Ямаха ХТ 600Е 95г.

          Коментар


          • От: Terracan

            Не говорете сега така, че снощи светна! Светна и угасна няколко пъти като връхчето на стрелката е в началото на черното поле! Също бих добавил, че за да я докарам до там мина с повин най-ниско деление "Е" още 100км+++

            Коментар


            • От: Terracan

              При мен резервата светна, изминах няма и 10 км. (от центъра до Люлин) и ми загасна. Оттогава не чакам да падне и под предпоследното деление.

              Коментар


              • От: Terracan

                Така колеги да обобщя мойто ходене по мъките с предницата на джипката след като ходих в три сервиза и нищо не откриха за лашкането дойде ред и на четвъртия сервиз след най обстойния преглед който ми направиха на цялата предница и лагерите отпред пак нищо но явно разбираха малко повече от другите и се оказа секторна кутия или нещо от този сорт имала луфтове някави та хората били я натегнали или прибрали луфтовете и сега вече не дърпа не се лашка и не се усеща на волана луфта и едно потропване с две думи евала свършиха си работата която другите даже не откриха проблема та сега вече съм радостен и колата е супер

                Коментар


                • От: Terracan

                  По въпроса с лампата на резервата определено има проблемзащото при предишната снимка светна на малко и угасна. След каране още 80-90км не светна повече а нещата станаха критични и спрях да експериментирам. От това положение на стрелката събирате толкова:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190413_120524.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5812710 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190413_121302.jpg
Прегледи:1
Размер:193.7 КБ
ID:5812711

                  Ще ровя при възможнос да видя къде е проблема, но скоро не се очертава време за това.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Аз зареждам малко след чертичката за първата четвърт(отдолу нагоре). Така удъра в джоба еднократно не е толкова тежък като горната бележка. Идва стотина лева с отстъпките(зависи и от цената на горивото де)
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Да и аз не чакам толкова, просто ми беше интересно лампата дали има проблем Иначе изследвах и кога мога да кажа просто до горе чисто като литри

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Благодаря на tzetzo_slavista за телефона на Пламен! Нагласи ми джипа много добре и със сигурност ще използвам услугите му отново.
                        И да кажа на колегите, които имат същия проблем с теглене на равен път,
                        при мен конусният лагер не беше натегнат добре.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Сега ако ми обясниш как не го хванаха в сервизите преди това? Това е нещо дето няма опция да не се види, или Пламен не ти казва цялата истина

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            Сега ако ми обясниш как не го хванаха в сервизите преди това? Това е нещо дето няма опция да не се види, или Пламен не ти казва цялата истина
                            Ако имате сервизно ръководство, просто се изпълнява процедурата от там. Лагера на тия автомобили обикновено е с натяг - примерно главината превърта при около 1.5-2кг усилие върху шпилката (при Nissan Terrano e така, но и в ръководства на Frontera например е подобно). Ако лагерите са в ред след първоначално регулиране на натяга не мръдват поне 30-ина хиляди километра, а ако са за смяна, след 1000-2000км пак правят луфт.

                            Това го играх може би 2 години след купуване на първото ми терано, и даже бяха оставили нарочно луфт след смяна на лагери. Най-накрая си ги направих сам като в сервизното и нещата мирясаха.

                            Ако нятяга не е достатъчен или има луфт колелото "играе" в зависимост от усилието. В много сервизи приемат лек луфт за нормален, че даже и необходим, което просто не е вярно. Нямам друго обяснение освен каране по инерция от бошнимството руски возила все още - там се оставя луфт по спецификация, иначе при натяг лагерите свършват за норматив. Предполагам различна комбинация от материали (и взаимното им топлинно разширение) в главината спрямо лагерите.

                            Разбирай - на много малко места ще направят това, което е направил истински разбиращия от това возило механик.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Мога да кажа как не са го видели - неграмотни са. Човека знаеше какво е още преди да го е погледнал.
                              Специфична машина си е и не всеки може да я поправя, но занапред ще я карам при него.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от riba Преглед на мнение
                                Мога да кажа как не са го видели - неграмотни са. Човека знаеше какво е още преди да го е погледнал.
                                Специфична машина си е и не всеки може да я поправя, но занапред ще я карам при него.
                                Абсолютно съм съгласен, и неграмотността няма връзка с никви специфики.
                                Писал съм го и в други теми по други поводи, че и някои колеги се засягаха на "майстори приятели", но като и тия приятели им станаха бащи, естествено от неграмотност която в повечето случаи е следствие на интелектуални възможности, ме разбраха какво имам предвид (че даже някои и ми се извиниха), но за съжаление по трудният/скъпият начин.

                                ... а във връзка с предните лагери, и моите се стягат на около 2 кила.
                                Може да се стегнат и без динамометричен ключ, но от човек с опит, за който пък претендират всички майстори, което пък е ясно до какво води, та само с ключ, че при две кила "на око" на разбирачите им изглеждат хлабави и ги затягат "на усет", което, както каза и Спарки, води до престягане и до сериозни проблеми, особено ако джипа се кара с по-високи скорости.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X