Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Благодаря на всички отзовали се! Сега идвам от свервиза дюзите и помпата са изпратени за диагностика. Грешките които дава са: P1640, P0204,P1119,P0100,P1120,P1613 . Може да има останали грешки от преди не се знае дали всички са от сега така ми каза майстора. Колата въобще не пушеше . И когато го купих собственика каза, че е сменил дюзите , но не е ремонтирал помпата . За това сигурно помпата пуска стружки ! Друг въпрос имам, ако са заминали дюзите и помпата кое е по-добре да купя втора ръка или да рециклирам мойте? Благодаря за помощта . Zaheto зная за твоя проблем чел съм от начало до края темата !

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Vorrtep Преглед на мнение
      ..... Грешките които дава са: P1640, P0204,P1119,P0100,P1120,P1613 . ....
      Не даваш информация за двигателя, но предполагам, че за J3 говорим. В този PDF има полезна информация.
      https://terryontour.ch/wp-content/up...can-Diz_J3.pdf

      Кодове за грешки при диагностика на горивната система:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кодове 1.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5808988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кодове 2.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5808989
      Прикачени файлове
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • От: Terracan

        А в този PDF има информация и за трите модела двигатели:
        G6CV - GSL3.5 Бензин
        D4BH - DSL2.5 Дизел
        J3TCI - DSL2.9 Дизел
        https://terryontour.ch/wp-content/up...racan-2005.pdf
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • От: Terracan

          Някой има ли чертеж за метална кора под двигателя, кутията и раздатката?
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Имам схема само на самоделна метална защита на автоматичната скоростна кутия. Пост №12 https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229442
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • От: Terracan

              Под двигателя кората не е метална а дебела, гъвкава "пластмаса". Назад може да се направят и метални, но отпред ще има много пазкрояване!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Има някакви такива при руснаците. Пиша 12 кила, ламарина 2,5мм. Изглежда сериозно.
                http://www.megasuv.ru/main/p5/rubric/27/4586/
                Последно редактирано от santaclash; 18-02-19, 22:02.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Тая на руснаците не е зле, ще огледам още малко за вариант с размери.
                  Иво, твоята кора имаше ли уши отстрани към предните гуми както пластмасовата или е само отдолу?
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Тази самоделната, която си направих няма странично захващане. Това за автомата ако говорим. На двигателя пластмасовата има, но са скъсани болтовете и е захваната със "свински опашки". Нея ще я правя по-нататък.
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Мерси колега направих обслужване ролки и ремъци имасло в двигателя.В скоростите маслото е в норма и е червено не мисля че е за смяна но на вратата имам лепенка LCD и май дифа е такъв какво е малслото там за смяна че искам да го сменя четох някъде че трябва да е с добавка и гарнитурата на масления охладител оригинална ли да взема?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        А за какъв двигател става въпрос, че маслените охладители са различни? Ако става въпрос за J3 тук има подробно описание.
                        Прикачени файлове
                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от siso75 Преглед на мнение
                          Мерси колега направих обслужване ролки и ремъци имасло в двигателя.В скоростите маслото е в норма и е червено не мисля че е за смяна но на вратата имам лепенка LCD и май дифа е такъв какво е малслото там за смяна че искам да го сменя четох някъде че трябва да е с добавка и гарнитурата на масления охладител оригинална ли да взема?
                          За лсд-то си вземаш 3л масло 75в140 , има на кастрол, на мотул има и на амс ойл. А последните имат добавка слип лок за лсд-та. Слагал съм и е добре. Сега съм с кастрола и пак е добре.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                            Тази самоделната, която си направих няма странично захващане. Това за автомата ако говорим. На двигателя пластмасовата има, но са скъсани болтовете и е захваната със "свински опашки". Нея ще я правя по-нататък.
                            Това странично захващане ,което води до подкалника е много полезно според мен, затваря двигателният отсег много добре и пръски кал не влизат вобще. Освен това при офроуд ще пази от клони.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Серозно съм на вълна Теракан, но все още не съм собственик.

                              Тия дето гледах имат много странен багажник на тавана. Модела с рейлинк ми харесва повече, но такъв не съм виждал на живо. Другия модел често се е със счупени пластмасови капачки и разни висящи гумени уплътнения.
                              -Някой махал ли е тия грозотий да каже какво има отдолу?
                              -Ако някой е монтирал таванен ”експедиционен” модерен багажник може ли фото? В нета намирам по нещо оскъдно, но като не става ясно откъде и колко е все тая.

                              Принципно ме интерува махане на стария, и поставяне на нов. Захващане на универсален към съществуващия за мен лично не е вариант.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                                Серозно съм на вълна Теракан, но все още не съм собственик.

                                Тия дето гледах имат много странен багажник на тавана. Модела с рейлинк ми харесва повече, но такъв не съм виждал на живо. Другия модел често се е със счупени пластмасови капачки и разни висящи гумени уплътнения.
                                -Някой махал ли е тия грозотий да каже какво има отдолу?
                                -Ако някой е монтирал таванен ”експедиционен” модерен багажник може ли фото? В нета намирам по нещо оскъдно, но като не става ясно откъде и колко е все тая.

                                Принципно ме интерува махане на стария, и поставяне на нов. Захващане на универсален към съществуващия за мен лично не е вариант.
                                Maлко колхоз - https://www.drive2.ru/l/515333954186773501/


                                Последно редактирано от коко келеша; 22-02-19, 10:04.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X