Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    Вероятно, там са бързи връзки дето с времето почват да страдат от именнно това.
    И аз имам яд с паленето. Дюзите ги проверих на теста с колбите и са ОК....пуснах нов горивопровод...смених сондата в резервоара.... Останаха само бързите връзки за обратната нафта. Може ли от тях да губи херметизация?

    Коментар


    • От: Terracan

      Да.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
        Да.
        На студено почти винаги пали

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
          На студено почти винаги пали
          Аз си смислех, че от студа не иска да пали,но не. Няма никаква логика. Някой път на загрял двигател гася и не може да запали, някой път на сруден.
          Когато започна да помпам крушата е адски мека. И когато напомпаш 10 пъти се втвърдява и пали от раз. Аз по скоро си мисля, че по скоро помпата нещо се базика.

          Коментар


          • От: Terracan

            Колеги ,доста е писано по въпросите ви. С две думи казано -студа няма нищо общо с паленето /освен , че подгрява по-дълго/. Трудното палене на загрял автомобил ,най-често говори за проблем с помпата. Трудното запалване на студен автомобил може да е от навлизане на въздух в горивната система ,неработещ подгрев и т.н.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
              Аз си смислех, че от студа не иска да пали,но не. Няма никаква логика. Някой път на загрял двигател гася и не може да запали, някой път на сруден.
              Когато започна да помпам крушата е адски мека. И когато напомпаш 10 пъти се втвърдява и пали от раз. Аз по скоро си мисля, че по скоро помпата нещо се базика.
              На крушата възвратният клапан ако си е заминал също може да връща нафта. Имах подобен проблем с фиестата. Когато я сложа с предницата нагоре на баир най-редовно искаше помпане. За жената беше адски трудно да помпи твърдата фабрична круша и аз и взех и смених с афтърмаркет. След това не е имала проблеми с паленето и не се налагаше да помпи.
              Иначе съм забелеязал моят ако не изчакам малко като подам на контакт върти малко повече, за да запали. Ако изчакам 5 секунди поне пали на четвърт.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                На крушата възвратният клапан ако си е заминал също може да връща нафта. Имах подобен проблем с фиестата. Когато я сложа с предницата нагоре на баир най-редовно искаше помпане. За жената беше адски трудно да помпи твърдата фабрична круша и аз и взех и смених с афтърмаркет. След това не е имала проблеми с паленето и не се налагаше да помпи.
                Иначе съм забелеязал моят ако не изчакам малко като подам на контакт върти малко повече, за да запали. Ако изчакам 5 секунди поне пали на четвърт.
                Това не е ли нормално при положение, че въздуха в колектора има повече време да се подгрее от нагревателя?
                Питам, защото и моя барут прави така.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от riba Преглед на мнение
                  Това не е ли нормално при положение, че въздуха в колектора има повече време да се подгрее от нагревателя?
                  Питам, защото и моя барут прави така.
                  Вобще не знам при температури над нулата дали работи това нещо, индикацията за подгрева изгася заедно с останалите крушки по таблото и остава продължително да свети само когато е под -5.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                    Колеги ,доста е писано по въпросите ви. С две думи казано -студа няма нищо общо с паленето /освен , че подгрява по-дълго/. Трудното палене на загрял автомобил ,най-често говори за проблем с помпата. Трудното запалване на студен автомобил може да е от навлизане на въздух в горивната система ,неработещ подгрев и т.н.
                    Писано е....обаче се оказа, че не е помпата. Проблемите бяха два. Първия бяха бързите връзки за обратната нафта. И втория се оказа стартера. Тръгнал е да умира и върви като асматик въпреки новия акумулатор. Въздуха го оправих утре сутрин ще я закарам за стартера.

                    п.с. Всеки който си купува Терракан да знае. Маха се всичко дето е на бърза връзка и се слага маркуч и скоба. Селско но ефективно

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Колега Петрашков -никъде не видях , че стартера ти е бил проблемен. За въздуха , бързите връзки -също е писано/дори и от мен/ и не , не е необходимо да се премахват бързите връзки -аз съм си с тях и нямам проблеми.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                        Колега Петрашков -никъде не видях , че стартера ти е бил проблемен. За въздуха , бързите връзки -също е писано/дори и от мен/ и не , не е необходимо да се премахват бързите връзки -аз съм си с тях и нямам проблеми.
                        И аз не знаех, че е проблемен. Майстора го усети, че върти вяло. Но проблема се оказа предимно в бързите връзки. Сега се усеща и във вървежа

                        п.с. Аз не зная начин за ремонт на тези връзки

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Твърда грес - маже се там където се щипва /м-у метала и бързата връзка/. Това съм го пробвал лично и съм го описал

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                            Твърда грес - маже се там където се щипва /м-у метала и бързата връзка/. Това съм го пробвал лично и съм го описал
                            Опитах го...но явно са били адски разбити или греста не е била подходяща

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Ремонта на бързите връзки е като на всички подобни бързи връзки - сменява се О-пръстена в тях и стават чисто нови за следващите 10г.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Ние обаче пищем яко и във ФБ групата и тук. Но е добре да остава следа на повече места.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X