Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Влизаш в първата морга и е пълно с планки барабар с куките.
    Само гледай нещо за JIS стандарт, че акумулаторите са по-високи и съответно шпилкокуките по-дълги.

    ... но ако имаш планката, куките не са проблем, правят се.
    Разбира се огъването на шпилка е много вероятно да я счупи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ше разкажеш ли малко повече, че ми стана интересно, а и сме с еднакви карета ?

      Може и в друга тема да не цапаме тераканската.
      Ако искаш може и тук, че проблема отдавна ме интересува, а не намерих подобна дискусия, та пуснах тази.
      Може ли и някоя сравнителна снимка, ако имаш, на оригиналните за които спомена ?
      Имам питане и за ремонт на кардан, ама хич не е за тук, та може и да ти звънна.
      Еми аз съм казал каквото има за казване. Просто оригиналното каре е по-добро във всяко отношение. Доста по-добро от разликата в цената (20лв срещу 120).

      Точно за Toyo и GMB иде реч. Toyo-то от Евро07(сега точно ще ги махам), GMB-то от една фирма във Военна рампа. На GMB_то едната ролка беше ръждясала след една зима. На задното. На предното видимо му нямаше нищо, на другите 3 ролки - също. Toyo-то просто си направи луфтове (при мен се чуват в момента на тръгване или при превключване на предавки и рязко подаване на газ. GMB-то нямаше канали на челата, предполагам заради това е ръждясало - не е могла да мине грес от там, макар че при слагането ги омазах доволно. Като общ вид Toyo-то беше по-добре направено, имаше каналчета и заоблени ръбчета.

      Разликата с оригинално - оригиналното е с по-масивно тяло, специално мерки за преминаване на грес при гресиране, по-дебела и по-дълга вътрешна част на лагерчетата, по-дебели и по-дълги иглички, различни уплътнения. Снимки нямам.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Terracan

        Ако още не сте свършили тази работа, заповядай! Даже в момента имам налични 2 Теракана (е почти, щото единия е в сервиз за полу-основен ремонт ). Но съм в БГ до петък, така че се възползвай скоро. После пак след 15 юли. TheBigZank във facebook или 0878 23 99 82 - Цани

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от gorskiya Преглед на мнение
          Ако още не сте свършили тази работа, заповядай! Даже в момента имам налични 2 Теракана (е почти, щото единия е в сервиз за полу-основен ремонт ). Но съм в БГ до петък, така че се възползвай скоро. После пак след 15 юли. TheBigZank във facebook или 0878 23 99 82 - Цани
          Ако става дума за планките за акумулатор още не съм взел. И съм отворен за предложения.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Колега Георгиев , защо не пробваш с коланите за теглене -струват 4-5лв. и ти гарантирам , че акумулатора няма да падне или да се движи. Имам приятели с Алфи и при тях захващането е точно такова.

            Коментар


            • От: Terracan

              Аре са, на алфистите, на "беенвеистите"®, и на голфистите им е простено , ама тука иде реч за една планка, и не виждам защо трябва да се правят цигании, освен ако не е за спешно закърпване на ситуацията ?!

              Акумулатора трябва да е захванат защото от вибрациите се получават леки подскоци, които особено при джип са постоянни, и дори при нормална градска употреба направо изкъртват клетките.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Terracan

                Не съм виждал подобен тип захващане с колани. Масово с планка отгоре и шпилки, на ибизата ми имаше долу в основата на акумулатора планка с болт, много прибрано беше захващането и стягаше здраво.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Terracan

                  Явно не сте ме разбрали -това на Алфите е заводското решение -материята е като тази на коланите за теглене. Ако не си гъзорък е лесно да се направи.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Здравейте, моята драма продължава, при продължително шофиране (40-50км), антифриза в преливното казанче се покачва и ако не се усетиш навреме почва да го изхвърля, след което се включва защитата. Модел 2.9 / 150 коня. 2002г. В един сервиз ме наплашиха, че моторът изначално е дефектен и дори след шлайфане на глава и смяна на гарнитура проблема се възобновявал.
                    Моля за помощ, не искам да се разделям с колата, има ли дефект в този модел двигател.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Колеги да попитам, резервата колко е и равномерно ли са подредени чертите на таблото за резервоара и 75л ли е резерваора при всички терита?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Има, ама не в модела.
                        Смени сервиза.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Има голям проблем , НО в главите на тези от сервиза - колегата Джоу ти е казал - бягай далече от тях.
                          Причините за проблема ти може да са няколко -има ги описани в руско и англоезичните форуми. Отиди на читав сервиз и всичко ще ти оправят.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от ss_devil Преглед на мнение
                            Здравейте, моята драма продължава, при продължително шофиране (40-50км), антифриза в преливното казанче се покачва и ако не се усетиш навреме почва да го изхвърля, след което се включва защитата. Модел 2.9 / 150 коня. 2002г. В един сервиз ме наплашиха, че моторът изначално е дефектен и дори след шлайфане на глава и смяна на гарнитура проблема се възобновявал.
                            Моля за помощ, не искам да се разделям с колата, има ли дефект в този модел двигател.
                            Сменял ли си топлообменника и гарнитурите?
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Не, сменен е термостатът и водната помпа, аз смених капачката, но нищо в Хюндай казаха, че виското и всичко работело, да съм си измиел радиаторите, но 99% било проблем с главата. Утре ще свалям да мия радиаторите и евентуално ще купя нов, не знам вече какво да правя.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Има ли масло в антифриза?
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X