Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Така смело мога да заявя ,че прочетох целия форум отне ми 3ч и разбрах за много болежки по въпросния Теракан. По добре да не бях чел толкова защото като всяка техника разбрах къде са основните проблеми. Не знам само като оглеждам джипа как да разбера за въпросните частици в дизела няма кой да ти позволи да откачаш датчика и да гледаш нафтата за частици( ако не чука гадно при студен двигател ще си е чист късмет) значи ли това ,че няма да е каран с БГ дизел има шанс да изкарат по дълго време дюзите или си има горе долу определен пробег? Относно дали работи 4х4 сега при сухото време при включване и внимателна проба без напъни ще се усети при поведението на джипа така предполагам от прочетеното в 71 страници. Другото нещо тези джипове който гледам навсякъде ги пишат 161 коня тук се споменава 150 и 163 двигатели явно бъркат в обявите . Иначе благодаря научих доста неща дано не се сблъсквам с тях и да имам късмет защото 2700км не са като 100 и то у дома в БГ .

    Коментар


    • От: Terracan

      Двигателя е 2.9 crdi 150 коня и 163 коня.Тези 161 коня дето се пише по обявите е реално 163 коня.Дюзите ако са карани с нафта не от бг ще изкарат още някой километър.В България дюзите карат малко понеже нафтата е гадна.Трябва да си слагаш двутактово масло,за да ги смазва и задължително добавка иначе се скапват бързо.Аз в момента сменям една дюза на Кайрон 2.7 xdi,който също е с капризни дюзи както при Теракана.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • От: Terracan

        Не би трябвало да се генерализира така за дюзите и да се плашат хората, реално няма комън рейл който да харесва БГ нафта но това не ни спира да ги караме. Намираш си оборотна бензиностанция и не забравяш да си слагаш добавка на всяко зареждане. Най-евтино излизат bardhal BDC - 1л/1000л и liqui molly speed tech 1л/1000л. И двете добавки са на цена около 35 лв за опаковка. Двутактовото масло също много помага срещу "сухата" нафта и ако не забравя или не бързам винаги си слагам- скромничко 250-400 мл на резервоар , ако сте с катализатор може да ползвате бездимно. На мен най-много ми харесва минералното, с него двигателя на бившата ми лешникотрошачка звучеше много по-малко дразнещо.
        За разликата в конете ,мисля че има такава главно защото колегата търси колa в ЮК , а там ползват единица за мощност bhp.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Джипа ще е от Англия ,това което ме успокоява ,че като го проверя в сайта им за прегледите си пише всичко което е имал проблем като течове пушене корозия и т.н. но това пак не е 100% ,че всичко ще е ок. Та и затова почнах да любопитствам при вас тук във форума за някакъв приблизителен тест който да ги хвана проблемите.Ще искам проба и ще видя дали ще мога да го напъна до 3500 оборота за да видя чека как му е ,така беше писано ,че може да се хване ако има проблем с дюзите. Не знам само ако няма достатъчно място за проба на по ниска предавка ако се напъне дали ще светне чека при 3500 оборота ако има проблем де ?

          Коментар


          • От: Terracan

            Браво колега!!!
            Видя , че не е невъзможно. Това , което толкова те тормози при покупката -4х4 -при движение по суха настилка и навит до край волан ще усетиш нещо като затягане на волана и трудност при маневриране/отнася се за EST-3 положения на селектора за режимите/.Това , че светят лампи по таблото за 4х4 съвсем не значи , че работи предния мост.Най -добре се тества на пясък , кал или макадам -ако превърти предна гума при рязко подаване на газ -значи всичко е наред.
            -За проблем с дюза/и/ -при каране когато го настъпиш с 2800 -3000 оборота и светне чек енджин , това говори 100% за проблем с дюзи.
            По принцип самата фирма ДЕЛФИ дава гаранция за дюзи 90 000 км. Възможно е да се повредят , но тук имаше колега , който казваше , че около 150 000 няма проблеми.
            Не зная за какви частици в нафтата говориш /предполагам стружки от ГНП/ -лесно се проверява -отвиваш датчика на горивния филтър и изтеклото в пластмасова чашка от кафе се проверява с магнит.
            Успех с покупката !

            Коментар


            • От: Terracan

              Е така е колега четене му е майката ама добре ,че нямам работа много и успях да изчета всичко .Иначе разбрах на 100% какъв ще е теста ,газ до към 3000 оборота и макадам надали ще намеря там но на сухо внимателно ще пробвам и 4х4 дали се усеща ,иначе ако свети индикация за включен 4Н и не се усеща не е толкова страшно има вакуми и т.н. които са поправими. Иначе ако купя задължително ще има добавки няма да правя гаранция икономии в това отношение даже мисля още от Румъния да ги почна . Всичко ще е до късмет и ако стигне до БГ без проблемно с една каравана отзад ще е добър тест и за двете . Надявам се скоро да се присъединя към вас почти 95% е сигурно . Тогава ще ви спомена и аз с какво може да помагам и ще направя сериозни отстъпки за съмишленици с Хюндай Теракан.

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от kgp68 Преглед на мнение
                Всичко ще е до късмет и ако стигне до БГ без проблемно с една каравана отзад ще е добър тест и за двете .
                Само да вметна - виж теглото на караваната и прецени дали имаш нужната категория в СУМПС.

                Успех!

                Коментар


                • От: Terracan

                  Благодаря колега има В+Е това е достатъчно иначе затова и гледам по голям джип да е по тежък да не го люшка много караваната отзад.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Да изместя малко темата от караваните...
                    Можете ли да кажете дали блъскането при умерено подаване на газ на какво би се дължало - каре на кардана или да търся някъде в диференциала проблема(при режим 2Н е това)? Също така когато тръгвам по-рязко усещам вибрации в началото докато достигне около 50 км, не много осезателни но аз ги усещам - жената не. Като тръгвам плавно нямам нито блъскане - нито вибрации. Блъскането го има и когато се движа с равномерна скорост, пусна газта и пак подам газ(теракана е автомат и при ниска скорост оборотите падат и колата се движи по инерция).
                    Аз тайно се надявам този неприятен проблем да е каре, някой имал ли е такъв проблем?
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от kgp68 Преглед на мнение
                      Благодаря колега има В+Е това е достатъчно иначе затова и гледам по голям джип да е по тежък да не го люшка много караваната отзад.
                      За да не го люшка много, трябва натиска върху теглича да е между 70 и 170кг.
                      Оптималния натиск е щампован на катаванния теглич.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Аз тайно се надявам този неприятен проблем да е каре, някой имал ли е такъв проблем?
                        То става с проверка, а не с надежда. Проверката трае точно 2 минути. Симптомите отговарят на каре. Отговарят и на тампони по окачването, ама надали.

                        ПП: Не знам дали за вашите возила има оригинални карета но е силно препоръчително ако има да монтирате такива, независимо от цената. При мен на тераното оригинален тампон изтрая 150000км, а неоригинални, 2 вида, за 2 години ще сменям 3-ти път, тоя път с оригинални. Като ги видиш едно до друго много бързо ти става ясно защо карат повече - иглите по-дебели и по-дълги, централната част по-дебела, канали и разни пластмаски за смазване и обиране на луфтове, по-добри уплътнения. Оригиналното дори тежи повече. Ква ми е файдата като неоригиналните са евтини - за 150000км ще сменя поне 20. А оригиналните не са 20 пъти по-скъпи, а примерно 5 пъти.
                        Последно редактирано от sparkybg; 15-06-17, 15:23.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Ако не си ги сменяш сам , печелиш още днес както се казва по рекламите, щото и труда е едни пари...
                          Как да тествам карето?
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Абе аз сам си ги сменям, ама времето ми не е като да е без пари.

                            Как да тестваш - еми гледа се за луфтове. Освободен от скорост, с дръпната ръчна, и клатиш и се опитваш да въртиш кардана на ръка, гледайки за луфтове в каретата. За да се чува/усеща колкото казваш, ще е очеизвадно. Ако е автоматик и кардана не се върти на ръка, може да се наложи да вдигнещ някоя задна гума и да въртиш през нея (естествено без ръчна), а ако е с LSD, ще трябва да вдигнеш и двете.

                            Естествено, гледаш за луфт в самото каре. Дифа си има нормално някакви луфтове, а теб те интересува само дали карето има.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              За да не го люшка много, трябва натиска върху теглича да е между 70 и 170кг.
                              Оптималния натиск е щампован на катаванния теглич.
                              Колега а как се разбират тези килограми или като я закачаш и повдигаш и преценяваш на око дето му казваме? И друг въпрос имам Англичаните пишат примерно като екстра тракшън контрол това какво значи спаред вас че задния диференциал е LCD защото в обявите никъде не пишат за въпросния диференциал . И най вероятно е хубаво да го има това чудо ако се копува и ако има избор разбира се нали така? Има два който са на по 90х мили или около 150х км това не са чак толкова лоши оферти според мен като се има впредвид какво изчетох за въпросните дюзи .
                              Последно редактирано от kgp68; 15-06-17, 18:46.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от kgp68 Преглед на мнение
                                Колега а как се разбират тези килограми или като я закачаш и повдигаш и преценяваш на око дето му казваме? И друг въпрос имам .
                                Кеф ти на око, кеф ти със специални кантари за целта.

                                https://www.google.bg/search?q=karaw...fInA_IAJIrVeM:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X