Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Колега, пуснете една диагностика като едно добро начало.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравей колега.
      Така както го описваш ми прилича на проблем с дюза/и/. Като даваш на контакт изобщо светва ли лампата "чек енджин" ?

      Коментар


      • От: Terracan

        Според диагностиката всичко е наред, мисля да сваля дюзите, да проверя пак белезите на валовете дали съвпадат и да меря компресия, стига в Панагюрище да има с какво да я премеря защото и с впръскването на разни спрейчета за принудително палене няма детонация.....
        май работата отива на зле и ще се сваля глава, но тези дни юе си каже, дано поне да се оправи време че в този дъжд трудно се работи.

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
          Здравей колега.
          Така както го описваш ми прилича на проблем с дюза/и/. Като даваш на контакт изобщо светва ли лампата "чек енджин" ?
          Не колега,никакъв го няма

          Коментар


          • От: Terracan

            Най-вероятно "джамбазите" са махнали лампата , или тя просто е изгоряла. Не бързай със сваляне на глави и т.н. -първо пробвай с "доилния апарат" дюзите и при проблем , то ще си покаже ,това при положение , че запали.
            Последно редактирано от Darth; 18-04-17, 08:16.

            Коментар


            • От: Terracan

              Отивам да скубя дюзи дано да е в тях проблема

              Коментар


              • От: Terracan

                Е, няма нужда да ги сваляте само се махат маркучите за обратна нафта!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Terracan

                  Чакай, не бързай да сваляш дюзите.Провери гориво, филтър,стопяем предпазител за работа на двигателя,маркучи за нафтата.Опиши какво си правил за да получиш по точен съвет

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    И така.... какво се случва с новата ми придобивка на кратко. Измъкнах си аз дюзите за бързо, почистих ги от нагар, само едната бе черна, другите белееха, което говори за наличието на вода в цилиндъра, вързах ги отвън, без да ги пъхам в главата, закачвах кабелите един по един за да не се бъркам от околните и пробвах всяка дюза по отделно, всичко е наред, не пикаят и не връщат много обратна нафта.Само дето май нямам компресия на 2 или 3 цилиндъра, мотора го жъртя с минимални усилия в сглобено състояние, само на едно място запъва и леко връща. Работата отива към сваляне на главата.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Адаш, как запали колата ти в Стара Загора,нормално ли. Не може да е запалила нормално и да огасне на скорост когато е гореща и на обороти, само от лоша компресия, ако нещо не се счупи.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от zedop Преглед на мнение
                        Благодаря за отговора, а да попитам от вчера ми свети лампата на еърбеците на таблото, някакви идеи?
                        Само да ти напомня,че има
                        връзка между системата, с колана на водача. И понеже машинката се използва много често ,дава фира.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          колеги, днес свалих главата и какво да видя, направо се чудя как съм запалил и съм тръгнал от Стара Загора и съм стигнал до отбивката за Раковски чак..... ще сменяме мотор в крайна сметка, 2 изгоели изпускателни клапана първи и на трети цилиндър, една надрана риза и едно изядено от мишка бутало . Утре отивам да огледам един друг двигател. Ето и малко снимки за да се порадвате малко и вие и да имате едно на ум когато решите да си вземете кола от автокъща в "перфектно техническо състояние"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170420_144002.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5750792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170420_144015.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5750793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170420_144256.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5750794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170420_144330.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5750795

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колеги,Терито поддържа постоянно 1000 об. на празен ход.
                            След диагностика излезе грешка 0325-Accelerometer signal, no signal. Permanent.
                            Изчистихме грешката, покарах малко, но пак се върнаха 1000 об.
                            Номера на грешката е свързан с детонационния датчик, по списъка на грешките.
                            Някакви мнения и идеи какво се е случило и как се оправя този проблем?
                            163к.с. 2005,

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Е вие реално нищо не сте направили. Чистене на грешката не решава причината за появата и. Щом е датчик - смени го. Или ходи при някой дето ги разбира нещата

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колеги, предстои сглобяване на двигателя по някое време тая седмица, измислете една схема от някъде дето пише кое с каква сила се стяга, говоря за пети на биели, глава и разпределителен вал. Става въпросза 2,9 CRDI 150 коня.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X