Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Колеги къде се намира филтъра за купето на нашите теракани?Четох,че било под жабката отворих я надолу държи се с едно въженце откачих го и него,видях клапата мисля,но стойка нещо за филтър не видях.Там ли се слага и как изобщо не можах да разбера?
    Фиат Мареа 1.8 113 кончета
    Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравей колега !
      Това въженце , което си махнал е за амортисьора , освен него има 4или 6 рапидки , които се развиват.Маха се цялата кутия на жабката и тогава се вижда предния панел на филтъра -ако е с 2 части си купуваш филтър от 2 части , ако не един цял.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-7-1211182883.jpg
Прегледи:1
Размер:318.5 КБ
ID:5767542ПП. - ето и снимки
      Последно редактирано от Darth; 26-09-17, 10:49.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
        Здравей колега !
        Това въженце , което си махнал е за амортисьора , освен него има 4или 6 рапидки , които се развиват.Маха се цялата кутия на жабката и тогава се вижда предния панел на филтъра -ако е с 2 части си купуваш филтър от 2 части , ако не един цял.[ATTACH=CONFIG]930946[/ATTACH]ПП. - ето и снимки
        Много благодаря,сега вече разбрах.Мислех си да разглобявам още,но ме достраша да не строша нещо и реших първо да се допитам.
        Фиат Мареа 1.8 113 кончета
        Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

        Коментар


        • От: Terracan

          Здравейте! Теракана има ли клапан за картерна вентилация и къде се намира?

          Коментар


          • От: Terracan

            Колеги,някой затапвал ли е егр-а на теракана и има ли смисъл от подобна процедура и дали има драма с грешки след такова затапване?Моя си работи,но приятели ми разправят,че след като са си ги затапили,виждат подобрение в автомобилите си?
            Фиат Мареа 1.8 113 кончета
            Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

            Коментар


            • От: Terracan

              Затапва се при проблем с егр-а не когато работи!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Някои ги затапват и превантивно,а аз като незапознат затова и питам,може и глупав да ти изглежда въпроса ми,но за мен не е.Интересно ми беше дали ще има подобрение или проблеми като се затапи?
                Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                Коментар


                • От: Terracan

                  Не мисля, че въпроса е глупав а, че не е нужно превантивно да правите нищо към момента. Ето накратко какво пишат колеги:

                  Какво е EGR
                  Рециркулация на отработените газове (ЕGR - Exhaust Gas Recirculation) повишава ефективността на работа на двигателя, намалява разхода на гориво, намалява «твърдата» работа на дизеловия двигател и детонациите в бензиновия двигател. Система се използва отдавна. За съжаление малко народ знае как точно работи - рециркулацията при първа възможност се «неутрализира», влошавайки експлоатационните параметри на автомобила.
                  За какво е нужна рециркулацията?
                  Когато температурата в горивната камера става много висока, кислорода и азот в засмукания в цилиндрите въздух започват да взаимодействат един със друг и образуват азотен окис. В бензиновия двигател кислорода е нужен за изгаряне на горивото и в дадения случай почва да недостига т.к. азота го е «откраднал». В резултат, заради непълното изгаряне на горивото двигателя губи част от мощността си, изхвърляйки в излишък NО, СО и НС в атмосферата. За икономия на гориво не може да става и дума.
                  Какво прави клапана на EGR-а.
                  Клапана на ЕGR-а е основа на цялата система и позволява на част от изгорелите газове да се върнат обратно във смукателния колектор и да се смесят със свежия въздух постъпващ в цилиндрите. Кислорода повишава температурата на горене (като например в оборудването за кислородно-ацетиленово заваряване), и по този начин за сметка на вкарването на отработени газове (т.е. изкуствено намаляване на съдържанието на кислород в състава на горивната смес) се получава намаляване на температурата на горене. Това води до намаляване на количеството на кислород взаимодействащ с азота и по този начин и към намаляване на количеството на NО.
                  Рециркулацията има и други предимства. В бензиновите двигатели тя намалява загубите при засмукване като намалява разликата на наляганията в дроселната клапа. По-ниските температури на горене предотвратяват детонацията, което пък позволява да се използва по-ранен момент на запалване, което пък води до увеличаване на въртящия момент. При дизелите намалява «твърдата» работа на двигателя на празен ход т.к. намаленото съдържание на кислород намалява налягането в горивната камера.
                  Стратегия на работа на ЕGR клапана.
                  Тя е различна за различните типове двигатели. При дизелите клапана на ЕGR-а се отваря на празен ход, като при това може да осигури до 50% връщане на изгорели газове към засмукания въздух. При натоварване постепенно се затваря и при пълно натоварване е напълно затворен. Той също така се затваря по време на загряване на студен двигател и на голяма надморска височина.
                  В бензиновите двигатели клапана на ЕGR-а затваря на празен ход и при максимално натоварване, а осигурява 5-10% рециркулация при ниски и средни натоварвания.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Има доста писано по разните форуми.
                    Накратко е полезен в ниските обороти, а когато товарите колата намалява и работата му т.е. не ще да Ви помогне много превантивното затваряне на изправен егр.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Аз като си взема колата от сервиза, ще го махна задължително въпросният ЕГР. Това е пълно безумие и единствената му полза е когато стоиш в задръстване и колата работи на обороти. с 5-10% намалява разхода на гориво в диапазона до 2к об, може би и затоплянето на антифриза също е плюс. Принципно не ми пречи, но пълни интейка със отвратителни сажди, които в комбинация с картерните пари стават мазни и полепват по стените на колектора. С времето обема на колектора доста намалява и колата не върви добре във високи обороти.
                      На предишните си коли съм махал ЕГР-а и видях само ползи. Колата имаше повече сила в ниските обороти, по-добра работа на мотора на място.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Днес аз се засилих да махам егр-а,обаче гледам има някакъв охладител на егр-а,антифриза минава от там и се загрява,та си мисля,че зимата ще е по добре с работещ,изгорелите газове ще затоплят антифриза по-бързо,тъй,че засега остава.
                        Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                        Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от stoyanchev Преглед на мнение
                          .......има някакъв охладител и ще затоплят антифриза по-бързо,тъй,че засега остава........
                          .

                          Това май е единствената положителна причина да се запази ЕГР-клапата



                          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                          Няма да е все така!
                          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                            Това май е единствената положителна причина да се запази ЕГР-клапата
                            Аз сега се запознавам с тоя автомобил,затова и питам тук някакви може би странни въпроси,все пак е по-добре някой по навътре в нещата да даде съвет,отколкото да си правя експерименти.
                            Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                            Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                              Това май е единствената положителна причина да се запази ЕГР-клапата
                              Мен и това няма да ме спре - защото се замислям за мокра печка за зимата.....само да ми падне в ръцете отново машината и го почвам.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                Мен и това няма да ме спре - защото се замислям за мокра печка за зимата.....само да ми падне в ръцете отново машината и го почвам.
                                Да споделиш детайли по монтажа, че печка ми е мечта отдавна.



                                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                                Няма да е все така!
                                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X