Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв латекс ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв латекс ще препоръчате?

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    В съседният апартамент са боядисвали с Боро,стои на портоколва кора.Тонирали са и го в магазин.На Мегахим или Оргахим латекса е бил с люспи,не са се сетили да го минат през чорапогашник,и сега е мазало.Затова търся нещо добро,за да не пребоядисвам пак.Къде сте тонирали в София бои,и сте останали доволни?

    поздарви
    Тази портокалова кора може да е от "майстора", не от Боро. Последните 5-6 апартамента ги направихме с латекс на Боро, тониран в техен фирмен магазин. Със задължителната предварителна подготовка на стените и спазване на технологичния процес резултата е отличен.

    Коментар


    • #62
      От: Какъв латекс ще препоръчате?

      Съгласен съм,но къде имат фирмен магазин,в който да не продават боклуци?Ясно че такива неща от Практикер,Баумакс и сродни да не купувам.

      поздрави

      Коментар


      • #63
        От: Какъв латекс ще препоръчате?

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Съгласен съм,но къде имат фирмен магазин,в който да не продават боклуци?Ясно че такива неща от Практикер,Баумакс и сродни да не купувам.

        поздрави
        Чичко Гугъл ще помогне за фирмен магазин на Боро в Плевен

        Коментар


        • #64
          От: Какъв латекс ще препоръчате?

          Работя отдавна с по-горе споменатата марка и досега на боклуци не съм попадал. Отличен е.
          Колкото до тонирането, мисля че се вманиачавате прекалено. Някаква мания е това с тонирането тук в БГ.
          Всяка тонираща паста върши идеална работа. За тъмните цветове, отговорът не е обикновен латекс и тониране, независимо на коя марка е.
          Колкото до портокаловата кора, отново въпрос на предпочитания. Никакъв проблем да се избегне.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Какъв латекс ще препоръчате?

            Става дума за София.Тигъре сподели някой пиниз,може и на л.с.Не искам да се изложа,с първото боядисване Ясно е защо аз ще го правя.

            поздрави

            Коментар


            • #66
              От: Какъв латекс ще препоръчате?

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              В съседният апартамент са боядисвали с Боро,стои на портоколва кора.Тонирали са и го в магазин.На Мегахим или Оргахим латекса е бил с люспи,не са се сетили да го минат през чорапогашник,и сега е мазало.Затова търся нещо добро,за да не пребоядисвам пак.Къде сте тонирали в София бои,и сте останали доволни?

              поздарви
              Нито на Боро, нито на Оргахим,латексовите бои имат нужда от чорапогащи.Вече ти бе обяснено , но пак-търси си добър изпълнител,а не търси под вола теле.Боята си иска ръка, инструмент и основа,а не бабини деветини от комшията.За тонирането-във фирмените магазини.

              Коментар


              • #67
                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                Сашо, тонирането по рецептурник си има нЕкои предимства. Ако случайно не стигне латекса или след време се наложи частична корекция на повреден участък, по номера на боята ще получиш същия цвят. На око много трудно ще го докараш...
                В София фирмени магазини имат срещу зала Универсиада, в Люлин и на бул. Черни връх.

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв латекс ще препоръчате?

                  Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                  Сашо, тонирането по рецептурник си има нЕкои предимства. Ако случайно не стигне латекса или след време се наложи частична корекция на повреден участък, по номера на боята ще получиш същия цвят. На око много трудно ще го докараш...
                  В София фирмени магазини имат срещу зала Универсиада, в Люлин и на бул. Черни връх.
                  Като допълнение-с тониращи пасти,при неопитност, риска да си образуваш по-тъмни ивици при ръчното отсичане е огромен.Това от ненавременно и недобро разбъркване,съответно утаяване на пигментите.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв латекс ще препоръчате?

                    Миналата година направих ремонт и по препоръка на майстора използвах Сикенс и съм много доволен.
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв латекс ще препоръчате?

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Като допълнение-с тониращи пасти,при неопитност, риска да си образуваш по-тъмни ивици при ръчното отсичане е огромен.Това от ненавременно и недобро разбъркване,съответно утаяване на пигментите.
                      За това си определено прав, но мислех че става въпрос за професионална ръка. Не искам да се хваля, но окото ми е като спектрален амнализатор. Достатъчно е да имам течна проба от предишния цвят, бил той от каталог.
                      За локални поправки по принцип е глупаво да се говори, особено след време. Така или иначе, се прави цяла стена от ъгъл до ъгъл. Дори с оригинален (фирмено-тониран) латекс. За цените на тонирането пък, въобще не искам да коментирам. Хеле пък за по-тъмните нюанси.
                      Според мен, излишно разточителство ли, куртуазия ли, както му викат...
                      Наистина си иска и ръка, правилно разнасяне, правилно подготвяне и грундиране, правилно руло (валяк)...
                      Ако не се иска портокалова кора, мече с по-къс косъм, и евентуално леко (10-20%) разреден латекс.
                      На цената на поне една ръка в повече, разбира се.


                      За Сикенс и Ойкос е излишно да споменавам, че са едни от лидерите.
                      Всичко опира до какво се търси и какви са претенциите.
                      ...и какви суми са на разположение.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв латекс ще препоръчате?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        За това си определено прав, но мислех че става въпрос за професионална ръка. Не искам да се хваля, но окото ми е като спектрален амнализатор. Достатъчно е да имам течна проба от предишния цвят, бил той от каталог.
                        За локални поправки по принцип е глупаво да се говори, особено след време. Така или иначе, се прави цяла стена от ъгъл до ъгъл. Дори с оригинален (фирмено-тониран) латекс. За цените на тонирането пък, въобще не искам да коментирам. Хеле пък за по-тъмните нюанси.
                        Според мен, излишно разточителство ли, куртуазия ли, както му викат...
                        Наистина си иска и ръка, правилно разнасяне, правилно подготвяне и грундиране, правилно руло (валяк)...
                        Ако не се иска портокалова кора, мече с по-къс косъм, и евентуално леко (10-20%) разреден латекс.
                        На цената на поне една ръка в повече, разбира се.


                        За Сикенс и Ойкос е излишно да споменавам, че са едни от лидерите.
                        Всичко опира до какво се търси и какви са претенциите.
                        ...и какви суми са на разположение.
                        Прав си , от профи гледната точка.Но случая на колегата Костадинов е точно обратен.На практика се налага да му се дават съвети къде може да сбърка и как да му е най-лесно.Виждаш какви акъли възприема от разни комшии,че и чорапогащници се търсят.
                        Аз лично съм песимист за конкретният резултат.Противно на общоприетите възгледи на българина, не съм съгласен че боядисването с латекс е работа за всеки,когато се търси отличен и много добър резултат.Колкото и да се пише тук,това си е занаят, който се овладява не само с четене.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв латекс ще препоръчате?

                          Надявам се, колегата да се справи и резултата да го удовлетвори. От личен опит знам, че работата която си свършиш сам, носи най-голямо удовлетворение.
                          За всичко останало, няма как да не се съглася.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв латекс ще препоръчате?

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Надявам се, колегата да се справи и резултата да го удовлетвори. От личен опит знам, че работата която си свършиш сам, носи най-голямо удовлетворение.
                            За всичко останало, няма как да не се съглася.
                            Подновявам темата, даже се регистрирах, за да мога да задам въпрос. Понеже си боядисвам сама стените с готов тониран латекс в два цвята на стая, колкото и да се старая да отсичам в ъглите, винаги разделянето между двата цвята (които обикновено избирам по-контрастни) не е перфектно. Има ли нещо подходящо, като напр. лайсни, които мога да сложа в ъгъла, или друг декоративен елемент?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв латекс ще препоръчате?

                              тиксо, и първо правиш ъглите с малко валяче и без да наслояваш повече от останалата част на стената.
                              п.п. аз не разбрах въпроса - писах как да боядисаш ъгъла добре без ползването на шаблон от "лайсна".
                              Последно редактирано от lodkar; 15-10-12, 12:57.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                                Първоначално публикуван от BlueSpirit Преглед на мнение
                                Подновявам темата, даже се регистрирах, за да мога да задам въпрос. Понеже си боядисвам сама стените с готов тониран латекс в два цвята на стая, колкото и да се старая да отсичам в ъглите, винаги разделянето между двата цвята (които обикновено избирам по-контрастни) не е перфектно. Има ли нещо подходящо, като напр. лайсни, които мога да сложа в ъгъла, или друг декоративен елемент?
                                Има. Ъгли с всякакъв профил в бриколаж. От стериопор са май... доста приятно изглежна. Има завършеност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X