Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв латекс ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какъв латекс ще препоръчате?

    Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
    Предстои ми боядисване с латекс на 3-стаен апартамент.
    Може ли някой да препоръча марка латекс. За момента съм се спрял на МЕГАХИМ - "Декоратор".
    Някой има ли впечатлния от марки латекс, покривност, отговаря ли нормата на покривност от етикета с реалността, цени на марки и т.н.?
    Ако Левис-а ти е скъп, работи с Алкидем. Тонира се на същите машини.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      До: Какъв латекс ще препоръчате?

      Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
      A бе намерих го тоя LEVIS и аз, но цената кърти мивки:
      10 л бял - 148.50 лв
      10 л оцветен ~ 220 лв.

      И с 10 литра се покриват 60 м2 -2 ръце.
      Брилукс !

      Коментар


      • #18
        До: Какъв латекс ще препоръчате?

        Здравейте, да Ви споделя накратко и моето мнение , като човек който консултира клиентите си и си изпълнява идеите. За стандартна битова експлоатация е напълно достатъчен латекса на Оргахим. Има достатъчна плътност на 2 ръце , но при задължителният грунд.От финансова гледна точка е най-удачно да се избере готов цвят по каталога, за да не се оскъпява за допълнително тониране/има такива/.Разбира се , ако има изисквания за устойчивост на цикли на миене,специална визия и др.,се прибягва до по-скъпи варианти/Ойкос,Брилукс и т.н. Успех!

        Коментар


        • #19
          До: Какъв латекс ще препоръчате?

          Колеги, малко встрани от основната тема имам едно питане, дано някой знае и каже - трябва ми покритие/боя за циментови пътеки, достатъчно издържлива на студ, жега, ринене на сняг и пр. неблагоприятни условия?
          Да уточня - не искам да слагаме плочи, камък, шлайфан/щампован бетон, а искам да ползвам точно някаква боя. А, и да не е вредна за почвата.
          Поздрави!
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • #20
            До: Какъв латекс ще препоръчате?

            Фани, има такива, саморазливни настилки се водят, има и за външна употреба. Слоят е под 5 мм, т.е. стоят като боя. Нямам спомен за фирма-производител, трябва да разровя проспектите, защо не опиташ в интернет със "саморазливни настилки"?
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #21
              До: Какъв латекс ще препоръчате?

              Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
              Колеги, малко встрани от основната тема имам едно питане, дано някой знае и каже - трябва ми покритие/боя за циментови пътеки, достатъчно издържлива на студ, жега, ринене на сняг и пр. неблагоприятни условия?
              Да уточня - не искам да слагаме плочи, камък, шлайфан/щампован бетон, а искам да ползвам точно някаква боя. А, и да не е вредна за почвата.
              Поздрави!
              Ако си виждала с какво боядисват пешеходните пътеки...И се повтаря всяка година.
              Съжалявам, но май няма нещо по-добро. Едновременно да е тънък(бояджийски ) филм и да е цветно и устойчиво. Наистина е по-добре цветен бетон.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #22
                До: Какъв латекс ще препоръчате?

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Ако си виждала с какво боядисват пешеходните пътеки...И се повтаря всяка година.
                Съжалявам, но май няма нещо по-добро. Едновременно да е тънък(бояджийски ) филм и да е цветно и устойчиво. Наистина е по-добре цветен бетон.
                Да,боята се води транспортна,седи като разлят каучук върху настилката струва около 140лв./15л. боядисват всяка година заради силното разреждане от фирмите изпълнителки и високия интензитет по пътищата което спомага за триенето,аз съм си боядисал бордюрите с такава боя 3-та година имат леко износване.
                Око за око и светът ще ослепее

                Коментар


                • #23
                  До: Какъв латекс ще препоръчате?

                  Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                  Да,боята се води транспортна,седи като разлят каучук върху настилката струва около 140лв./15л. боядисват всяка година заради силното разреждане от фирмите изпълнителки и високия интензитет по пътищата което спомага за триенето,аз съм си боядисал бордюрите с такава боя 3-та година имат леко износване.
                  Ами явно това е което ми трябва , а има ли друг цвят, освен бяло и откъде я купи само да споделиш?
                  Иначе като потърсих намерих ето това: http://www.bulchem.com/index.php?opt...&id=1&Itemid=3, и като попрочетох май най-подходящо за нашия случай е РЕК ТАЙ
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какъв латекс ще препоръчате?

                    Тези дни и на мен ми предстои купуване на латекс за реставриране на една къща. Позволявам си един въпрос встрани от темата. Има ли нещо вярно в теорията, че някои латекси, които не са на варова основа и които покриват много добре "запечатвали" стената? И има ли нещо вярно в теорията, че ако се маже с латекс на варова основа, без да се грундира оставало някаква възможност на станата да "диша"? Уточнявам, че говорим за камеени стени с мазилка върху камъка, като единия етаж е призезен. Просто казано, при разговор ми казаха има готини, скъпи латекси, които ще покрия с една ръка, но стената няма да може да диша, а за такива къщи все пак е добре да не се запечатва така и решението е латекс на варова основа, направо върху старата мазилка.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какъв латекс ще препоръчате?

                      Да,ANYDRON-а мисля е най подходящо ако не е тази която имах в предвид,но все пак не знаем цената
                      Последно редактирано от Ico_Ns; 15-09-09, 16:39.
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какъв латекс ще препоръчате?

                        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                        Тези дни и на мен ми предстои купуване на латекс за реставриране на една къща. Позволявам си един въпрос встрани от темата. Има ли нещо вярно в теорията, че някои латекси, които не са на варова основа и които покриват много добре "запечатвали" стената? И има ли нещо вярно в теорията, че ако се маже с латекс на варова основа, без да се грундира оставало някаква възможност на станата да "диша"? Уточнявам, че говорим за камеени стени с мазилка върху камъка, като единия етаж е призезен. Просто казано, при разговор ми казаха има готини, скъпи латекси, които ще покрия с една ръка, но стената няма да може да диша, а за такива къщи все пак е добре да не се запечатва така и решението е латекс на варова основа, направо върху старата мазилка.
                        Смолян?-район с повишена влажност и ниски температури,топло и хидро изолации имаш ли от външна страна?
                        Око за око и светът ще ослепее

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какъв латекс ще препоръчате?

                          Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                          Смолян?-район с повишена влажност и ниски температури,топло и хидро изолации имаш ли от външна страна?
                          Когато се реставрира каменна къща, особено на приземния етаж не можеш да сложиш външна изолация, защото камъка трябва да се вижда. Не че е задължително, но на повечето къщи първия етаж е фугиран камъка и се вижда, а втория е измазан. Там евентуално може да се сложи изолация. Не знам обаче дали си запознат, но каменните зидове со по 50 см, че някои и по-дебели и при добро изпълнение, изолацията е страхотна. Хладно през латото и топло през зимата. Също така ако къщата е вкопана под ъгъл в земята /често срещано/ се откопава, слага се дренаж и хидроизолация, за да няма влага. Но се отклонихме май от темата за латекса.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какъв латекс ще препоръчате?

                            Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                            Тези дни и на мен ми предстои купуване на латекс за реставриране на една къща. Позволявам си един въпрос встрани от темата. Има ли нещо вярно в теорията, че някои латекси, които не са на варова основа и които покриват много добре "запечатвали" стената? И има ли нещо вярно в теорията, че ако се маже с латекс на варова основа, без да се грундира оставало някаква възможност на станата да "диша"? Уточнявам, че говорим за камеени стени с мазилка върху камъка, като единия етаж е призезен. Просто казано, при разговор ми казаха има готини, скъпи латекси, които ще покрия с една ръка, но стената няма да може да диша, а за такива къщи все пак е добре да не се запечатва така и решението е латекс на варова основа, направо върху старата мазилка.
                            Има ли сега боя или по-скоро вар по стената?
                            Ако до сега е била с вар, моето мнение е да си е с вар. По-дишащо няма. В Австрия реставрирахме къща на над 300г. Само камък, киреч(или както се казва на кал омесена със слама),вар, желязо и дърво.Единствена съвременна технология-стъклопакет на дървената дограма.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какъв латекс ще препоръчате?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Има ли сега боя или по-скоро вар по стената?
                              Ако до сега е била с вар, моето мнение е да си е с вар. По-дишащо няма. В Австрия реставрирахме къща на над 300г. Само камък, киреч(или както се казва на кал омесена със слама),вар, желязо и дърво.Единствена съвременна технология-стъклопакет на дървената дограма.
                              То ясно, че това е най-доброто, но доколкото разбирам /ще видя точно, щото не съм аз майстора/ при предишно освежаване е използван латекс на варова основа. При това положение казаха, че най-добре да се ползва пак такъв на варова, без грунд долу, макар че с по-модерните латекси ще покрие по-добре и от една ръка.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какъв латекс ще препоръчате?

                                Абе в областа зная доста ,но ти май не търсиш съвет а да поспориш с някого...
                                успех с реставрацията ,слагай варова и да не ти пука , а че камъка топли зимата не е истина щото не е тухла но...
                                Последно редактирано от Ico_Ns; 15-09-09, 17:57.
                                Око за око и светът ще ослепее

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X