Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TTR (само за фенове)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Yamaha TTR (само за фенове)

    Значи забелязал съм че всеки си хвали каквото кара! И да ви кажа много си зависи и от мотора,може като го купиш да блокира,а може и да ти изкара живота! Зависи от много неща! Предлагам да спрем да спорим! Миля че темата се казва "Yamaha TTR (само за фенове)" ще отбележа "само за фенове",който не го кефи модела моля да не пише поне "глупости" не искам да засегна никой,пък ние дето си ни кефи марката ще си драскаме тука И така! Аз съм си фен,и ако ще собственика на Yamaha да дойде и да ми каже че друг мотор е по хубав,пак няма да ме убеди! Това е положението!

    П.П. За колегата asen_dp мотора може да е "смешен" но за мен е велик мотор това! Независимо колко тежи,до сега не ме е предавал никъде,с 2-ма,в байр,в река,на асфалт...никъде!!! За това аз ще съм му фен,и винаги ще карам Yamaha Enduro TTR600!
    В прочем ровил съм се къде ли не,в наши и чужди форуми,и всички казват че е по добър от повечето в класа си! И че двигателят им е един от най-сполучливите! Казват го хора който са карали какви ли не мотори (да не кажа всякакви) и имат поне няколко мотора в тях! Хора които са доста по напред от нас с матеряла! Жалко че не мога да се сетя имената на сайтовете дето четох доста неща да ви покажа какво коментират хората! Хора с доста опит с мотори!

    Коментар


    • #17
      До: Yamaha TTR (само за фенове)

      Първоначално публикуван от georgi86 Преглед на мнение
      Значи забелязал съм че всеки си хвали каквото кара! И да ви кажа много си зависи и от мотора,може като го купиш да блокира,а може и да ти изкара живота! Зависи от много неща! Предлагам да спрем да спорим! Миля че темата се казва "Yamaha TTR (само за фенове)" ще отбележа "само за фенове",който не го кефи модела моля да не пише поне "глупости" не искам да засегна никой,пък ние дето си ни кефи марката ще си драскаме тука И така! Аз съм си фен,и ако ще собственика на Yamaha да дойде и да ми каже че друг мотор е по хубав,пак няма да ме убеди! Това е положението!

      П.П. За колегата asen_dp мотора може да е "смешен" но за мен е велик мотор това! Независимо колко тежи,до сега не ме е предавал никъде,с 2-ма,в байр,в река,на асфалт...никъде!!! За това аз ще съм му фен,и винаги ще карам Yamaha Enduro TTR600!
      В прочем ровил съм се къде ли не,в наши и чужди форуми,и всички казват че е по добър от повечето в класа си! И че двигателят им е един от най-сполучливите! Казват го хора който са карали какви ли не мотори (да не кажа всякакви) и имат поне няколко мотора в тях! Хора които са доста по напред от нас с матеряла! Жалко че не мога да се сетя имената на сайтовете дето четох доста неща да ви покажа какво коментират хората! Хора с доста опит с мотори!
      Колега,и аз карам Ямаха,но не казвам,че е най здравия и най хубавия мотор. П.П. покарай повече време различни марки и модели,и тогава си прецени,защото от 1 кръгче не можеш да придубиеш представа за един мотор

      Коментар


      • #18
        До: Yamaha TTR (само за фенове)

        Асен е доста в час(въпреки , че понякога бърка някои неща за Ямахите-единствената разлика в ДВГ на ТТС,ТТР и ХТ е височината на гърбиците на разпр.вал(изключваме разбира се електрониката)) и в случая е много прав.ТТ-то(независимо дали е ТТС,ТТЕ или ТТР-за 6 волтовото не знам,не съм имал) наистина има проблем със скоростите(като цяло скоростите са им слабо място заедно с буталния болт , но пък ХР600 има хроничен проблем с ангренажната верига).Износват се "зъбите" на муфите и вилките и при високи обороти и натоварване мотора започва самопроизволно да изхвърля предавката(изплюва и все едно си на неутрал).Също така е прав , че в сравнение с Хонда (независимо от модела , годината и кубатурата в това числа ВР и ЦРФ) двигателите на Ямаха са по-тромави,но пък са по-кротки и много по-лесно се контролират(особено в хард условия , където мало трепване на китката те хвърля по гръб).Освен това Ямахите са по-тежки като килограми(пак независимо от модела и кубатурата-понякога с малко , но все пак по-тежки).Това с което Ямаха е едни гърди напред е окачването.Също така на мен лично Ямахите са ми по-удобни.И безспорния факт-Ямаха са направени по-грамотно(при Хонда има някои неща за които направо не ти се вярва , че ги е измислил японец,неща които направо ми скъсват нервите).
        Въпреки мнението което съм изказал не се бъркайте-аз съм луд фен на Ямаха-за мен това е марката-велика машина(шест години съм карал ТТ600С(95г) и една година ХТ600К(92г)).Каквото и да стане,където и да стане,когато и да стане мотора винаги е бил на ниво...
        ПП.Като демараж и скорост ХР650 изобщо не го слагайте в сметката-той е направо изрод!Т'ва нЕма каране!
        Последно редактирано от ЕМО; 31-08-09, 16:54. Причина: допълване
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #19
          До: Yamaha TTR (само за фенове)

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          ....(при Хонда има някои неща за които направо не ти се вярва , че ги е измислил японец,неща които направо ми скъсват нервите)...
          Ей ама колко си прав последния път/даже питахме и във форума/ как ме изнервиха тия черупки на колекторните тръби при двигателя на ХР250 не е истина,по глупаво няма на къде/при Яамаха е супер просто,ефективно и надежно/ ......Който е запознат ще схване за какво иде реч

          Аз съм имал две ХТ-та, но проблем със скоростите не съм имал,супер надежни машини са/освен ако не ти изгори електрониката/

          Коментар


          • #20
            До: Yamaha TTR (само за фенове)

            Първоначално публикуван от metalgiar
            Колега а ти колко ТТ-а си карал?Пак ти предлага намери някой хр 600 или 650 и ще ги изкараме на някоя права с мойто ТТ сагласен ли си?
            Това си е направо за "бисери"
            Как въобще ти дойде на акъла да сравняваш ТТ със ХR 650
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #21
              До: Yamaha TTR (само за фенове)

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Асен е доста в час(въпреки , че понякога бърка някои неща за Ямахите-единствената разлика в ДВГ на ТТС,ТТР и ХТ е височината на гърбиците на разпр.вал(изключваме разбира се електрониката)) и в случая е много прав.ТТ-то(независимо дали е ТТС,ТТЕ или ТТР-за 6 волтовото не знам,не съм имал) наистина има проблем със скоростите(като цяло скоростите са им слабо място заедно с буталния болт , но пък ХР600 има хроничен проблем с ангренажната верига).Износват се "зъбите" на муфите и вилките и при високи обороти и натоварване мотора започва самопроизволно да изхвърля предавката(изплюва и все едно си на неутрал).Също така е прав , че в сравнение с Хонда (независимо от модела , годината и кубатурата в това числа ВР и ЦРФ) двигателите на Ямаха са по-тромави,но пък са по-кротки и много по-лесно се контролират(особено в хард условия , където мало трепване на китката те хвърля по гръб).Освен това Ямахите са по-тежки като килограми(пак независимо от модела и кубатурата-понякога с малко , но все пак по-тежки).Това с което Ямаха е едни гърди напред е окачването.Също така на мен лично Ямахите са ми по-удобни.И безспорния факт-Ямаха са направени по-грамотно(при Хонда има някои неща за които направо не ти се вярва , че ги е измислил японец,неща които направо ми скъсват нервите).
              Въпреки мнението което съм изказал не се бъркайте-аз съм луд фен на Ямаха-за мен това е марката-велика машина(шест години съм карал ТТ600С(95г) и една година ХТ600К(92г)).Каквото и да стане,където и да стане,когато и да стане мотора винаги е бил на ниво...
              ПП.Като демараж и скорост ХР650 изобщо не го слагайте в сметката-той е направо изрод!Т'ва нЕма каране!
              Колега,има доста разлики в двигателите,скоростите на ХТ,ТТР и тт имат разлика в предавателното число,също така коляновия вал на ТТР-а е с по голями лагери и чоп,и с по малък маховик и др.

              Коментар


              • #22
                До: Yamaha TTR (само за фенове)

                Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                Колега,има доста разлики в двигателите,скоростите на ХТ,ТТР и тт имат разлика в предавателното число,също така коляновия вал на ТТР-а е с по голями лагери и чоп,и с по малък маховик и др.
                Ти знаеш ли , че си прав!
                ТТС-а(4ГВ и 4ЛВ (95-2000г)) и ХТ-то 2КФ или 3ТВ (87-94г)) са с АБСОЛЮТНО еднакви двигатели , но за ТТР-а си прав-наистина е по-различен-има друг карбуратор,малко по-висока мощност и Мв и наистина пета е с друго предавателно число.Така като се замислям нищо чудно да има и други разлики.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #23
                  До: Yamaha TTR (само за фенове)

                  Карам Ямаха ТТ600Е и съм доволен от нея.От скоро карам мотор немога да кажа че съм компетентен.Карал съм само ендура.Карам основно по черни пътища и за моя стил на каране е най-добър.Нормално е всеки да си хвали стоката,иначе трябва да си признае грешката при избора на машина.Поздрави на всички фенове на Ямаха.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Yamaha TTR (само за фенове)

                    Нека тук да си споделяме за проблемите на моторите свързани с ремонта и намиране на части.Да не спорим на кой мотора му е по-хубав.Аз се радвам че си открил тази тема.За моделите на Ямаха тип ендуро.Тук има много опитни колеги който са карали и ремонтирали тези мотори.Да си споделяме от къде да си намерим определени части.За да не се лутаме по форумите да търсим статия или мнение.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Yamaha TTR (само за фенове)

                      Помогнете ми да си намеря черупките на предните колкове.Тези който се плъзгат по огледалната повърхност на кола.Ямаха София и Варна са много зле.За много голям срок доставят частите.Трябваха ми прахоуловители пак за колковете,по-бързо ми ги доставиха от Гърция от колкото ми обещаха от Ямаха.Затова моля за помощ от сериозни доставчищи на части.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Yamaha TTR (само за фенове)

                        И аз търся тия черупки на предните колкове! В Благоевград в МотоМаркет-а ми казаха че ще ми ги доставят за няколко дни! В най лошият случай до седмица! Засъжаление няма да ходя скоро да питам пак за по сигорно! Но иначе някой ако има 2-ра ръка може да ми предложи и на мен!


                        П.П. Ники Димов73 Сложи маншони по добре и не се занимавай с тия пластмаси! Аз така викам да направя! Има едни силиконови на ACERBIS хубаво са тука един познат си сложи на ТТR-а и седи добре!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Yamaha TTR (само за фенове)

                          Я да видим дали ще се получи:
                          ...явно не става и затова ви пускам линк
                          http://www.xt600.de/xt_werkstatt/_technische-referenz/-wartungsdaten/wartungsdaten_tt600.htm
                          Последно редактирано от ЕМО; 03-09-09, 17:15.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #28
                            До: Yamaha TTR (само за фенове)

                            Искам да пипитам може ли да се намери заден калник за тт600 94 година ,обаче калника да е гумен,че на моито тт е пластмаса и при всяко падане се пука.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #29
                              До: Yamaha TTR (само за фенове)

                              Колега всички са пластмасови! Аз гумен не съм виждал лично,може и да има,но не съм виждал по мотомагазините! Е ти как падаш че го пукаш!? и аз съм имал няколко падания,но не съм го чупил!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Yamaha TTR (само за фенове)

                                Колеги, според вас вазможно ли е от масло което е за смяна да боксува саединителя,и дали ще се оправи мотора като го сменя маслото.Саединителя почна от една седмица да боксува но мисля че и аз съм му помогнал малко понеже напоследак почнах даго дигам на задна на 3-та и трябва да му се помогне малко със съединителя.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X