Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Май наистина Ласите са най-добрите гуми за ценатата си-доста хора си карат Нивите с тях и са доволни като проходимост.Само незнам дали не идват прекалено тежки и агресивни за Нива,предните лагери издържат ли с тях...хайде който е карал Ласа ОК-144 да сподели опит,защото все пак ми се струват доста по-тежки от руския аналог Вли-5.А като проходимост руските много ли отстъпват на Ласите?Интересувам се,защото и аз мисля да купувам такива-сега карам с чисто нови Вли-5 и се чудя така ли да остана за зимата или да взимам Ласата.Благодаря предварително,ако някой колега се включи по темата.

    Коментар


    • #32
      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      Значи Ласата върви в снега но на утъпкан сняг или лед е просто трагедия...С И-511 бях по доволен...Абе всичко е компромис!

      Коментар


      • #33
        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Колеги,за километрите който съм минал с Ласата,останах много доволен,както вече казах,на отъпкан сняг в баир спирам по-средата а баира си е доста сериозен от място,без да боксува,без даже да приплъзне-това го опражнявам на бавни.Хм за лед-че коя гума не се парзяла на лед,Ласата дава и малко по-висок клиренс,което е +.Малко по тежка е от Вли-5 и другите стандарти,но не мисля че ще даде страниен ефект от към ходова част,предимно лагери.Колега Морски-незнам ти с какво впечатление си останал от Ласата,но аз мисля че е добър избор за зимна гума,за асфалт е става поднася на по висока скорост вие около 40-50км,абе нормалните неща за една горска гума

        Коментар


        • #34
          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          205/80/16 BF Goodrich-Long Trail

          Коментар


          • #35
            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Намери си джанти от сузики витара. Има стоманени (анези с 5-6 кръгли дупки), а мисля че се намират и алуминиеви. Могат да се открият по 30 лв бройката ако попбиколиш. След като се снабдиш с такива, може да разчиташ на доста добър избор на всякакви гуми. Лично според мен най-добрата гума за зимата ако караш по асфалт е Yokohama.

            http://www.avtogumi.com/bg/tires/tir...hp?model_id=21

            Безшумни, захапват на лед, колата е стабилна и т.н.
            Но пак ти казвам, намериш ли такива джанти, ще имаш и сравнително по-богат избор на гуми.

            Разбира се, това е сравнително скъпо решение, но имайки още един комплект джанти, няма да ти се налага да сменяш гумите и да рискуваш евентуално да ги повредиш.
            Александър

            Коментар


            • #36
              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Днес обух моята със стари Michelin 235/70/16R върху оригиналните джанти на Нива - не закачат никъде.

              Коментар


              • #37
                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Пусни няколко снимки да видим как изглеждат така.

                Коментар


                • #38
                  До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Тук сложих една: Нови (стари) гуми на Лада Нива

                  Лошото е, че на тази снимка колата е вдигната на крик и не си личи как ляга. Принципно си пасва доста добре - има си достатъчен луфт до калника. Утре ще снимам с GSM една панорамна. Събота и неделя ще мога да пусна и по-качествени.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Не си попадал на много дълбок сняг - кал, че Влито е много тясно и за секунда "лягаш" по корем, там ти трябва контактна повърхност на гумата. Купих Нивата с 4 нови не монтирани гуми Вли - 5 и само след 200-300 км. ги продадох, като ги замених с Кобри, който смея да твърдя са в пъти по-добри.
                    Какви кобри си сложил? защото и аз съм се замислил за това, но не намирам подходящи кобри на 16` която да става - най малките са 205 и опират! Ти как се справи с проблема

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      175/80/16 - Регенерат на Кобра! Виж ми поста със снимки на гумата...ЗА НИВАТА мисля че няма по добра ГУМА! По широки ни и трябват...няма хал милата

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                        175/80/16 - Регенерат на Кобра! Виж ми поста със снимки на гумата...ЗА НИВАТА мисля че няма по добра ГУМА! По широки ни и трябват...няма хал милата
                        пробвал ли си ги на сняг вече, или сега ще е премиерата?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Малко снимки с много лошо качество... Иначе - влизат добре, не опират. Проблем ще бъде хлътването в дълбока дупка - тогава предполагам ще опре в калника. За града обаче движат перфектно.

                          Днес ги пробвах на лед. С потеглянето нямам проблем дори на наклони... със спирането обаче има огромен. Другия път ще си купя гуми с грайфер. Зазимявам колата, че ще стана за смях някъде (или недай боже нещо по-лошо)
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Оригиналните гуми на моята (1,7i, 2007) са "Нива 4х4 Radial; 185/75/16; К-156-1. За руски гуми са много добри. Държат добре на хлъзгав асфалт, дори заледен, но и извън пътя в плитка кал и сняг (под 20 см).
                            Последно редактирано от trapper; 18-12-09, 13:06. Причина: добавка
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Знае ли някой кой номер вериги са подходящи за гуми Нива 185/75/16?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                                Малко снимки с много лошо качество... Иначе - влизат добре, не опират. Проблем ще бъде хлътването в дълбока дупка - тогава предполагам ще опре в калника. За града обаче движат перфектно.

                                Днес ги пробвах на лед. С потеглянето нямам проблем дори на наклони... със спирането обаче има огромен. Другия път ще си купя гуми с грайфер. Зазимявам колата, че ще стана за смях някъде (или недай боже нещо по-лошо)
                                Колега, оригиналните гуми за Нива 175/80/16 с тракторния грайфер въобще не стават за хлъзгав асфалт, а на лед с тях си е направо страшно.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X