Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Линковото окачване на Бета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Линковото окачване на Бета

    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
    ...
    Може би ще се изненадаш, ама и на мен ми хрумна такава идея Даже се засилих и да я осъществя, ама явно по нашия край машиностроителите са по - малко или имат повечко работа, щото най - краткия срок, който ми дадоха беше две седмици. И понеже нямах мерак да стоя толкоз време без мотор баш у средата на сезона, предпочетох да се разделя със съответната сума.

    Коментар


    • #17
      От: Линковото окачване на Бета

      А па тука взеха че спретнаха една магистралка м/у Люлин и Перник и знаеш ли кво ми е убаво за има нема 5 минути и съм там, обаче остава проблема с намирането на трезвен майстор и опита показва че рано у неделя сутрин е най-успешно а па подходиш ли и с некоя друга биричка, работата става за нула време и ми не требва резервация за следващия сезон. Ама тъй е с неравномерната концентрация, некъде е бъкано с винкел а другаде с МОЛ-ове.
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #18
        От: До: Линковото окачване на Бета

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        Все пак Бета е европейска марка и се използват размери достъпни в цяла Европа, а японците са си башка
        За вилката на КТМ-ите, лагерите и семерингите също ги има в магазини за лагери,същата марка дори като оригиналните, но на половин цена.

        Коментар


        • #19
          От: Линковото окачване на Бета

          Днес сменях лагерчетата и семерингите на "кокала" Моя е малко по-различен /най-малкия лагер/. Ето снимки с чарколяците, и после в сглобен вид.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2445.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5363844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2444.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5363843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2443.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5363842
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #20
            От: Линковото окачване на Бета

            Влади любопитен съм каква грес си сложил.
            Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

            Коментар


            • #21
              От: Линковото окачване на Бета

              Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
              Влади любопитен съм каква грес си сложил.
              Loctite 8103 MoS2
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #22
                От: Линковото окачване на Бета

                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                Днес сменях лагерчетата и семерингите на "кокала" Моя е малко по-различен /най-малкия лагер/. Ето снимки с чарколяците, и после в сглобен вид.

                [ATTACH=CONFIG]439452[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]439451[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]439450[/ATTACH]
                Да разбира се,това е най добрия начин за решаване а проблема!!!Съвет от мен-провери си и другите!
                Тези лагери,семеринги и втулки са закупени от дилър на Бета или от свободен магазин за лагери???
                П.П.Просто ми е е интересно дали си упял да изклатиш дявола !!!Защото ние в Габрово точно вчера го сторихме.Всичкото плюс двата лагера на шарнира на цена около 100 лева.
                Последно редактирано от Петьо Джартов; 11-04-12, 23:43.

                Коментар


                • #23
                  От: Линковото окачване на Бета

                  Всичко е "афтърмаркет" , от едно магазинче за лагери. Не можах да намеря единствено късата 40мм втулка и я взех от Еди за 28 kинта. Дългия лагер, който е 28мм, го сглобих от един 16мм и един 12мм. По принцип не бих се колебал да си взема всичко оригивално, но разликите в цените са огромни - само малкия лагер е 43 лева оригинален , а на мен всички лагери и семеринги без втулката до тук са ми 35. Ще проверя и другите лагерчета, щото като разглабях търсех луфта и като го открих не съобразих да махна и другите. При мен единствената причина за износване беше корозията от влезлите боклуци. При голямата втулка семерингите бяха наред , съответно вътре всичко светеше.
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #24
                    От: Линковото окачване на Бета

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    Ще проверя и другите лагерчета, щото като разглабях търсех луфта и като го открих не съобразих да махна и другите. При мен единствената причина за износване беше корозията от влезлите боклуци. При голямата втулка семерингите бяха наред , съответно вътре всичко светеше.
                    Да провери ги,привидно няма луфт и съответно си мислим че всичко е ОК,обаче като извадихме втулката и ролките се попиляха.Всичко е било въпрос на време.
                    Това е на Бета която е 2009 год и е на 4-5000км. Ти си стигнал до там не се колебай.
                    П.П.Втулките се правят без проблем,после каляване и шлаифане и няма разлика от оригинала.Семерингите също ги имаше в магазина.А малкото лагерче мисля че беше Немско за около 15 лева.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Линковото окачване на Бета

                      Малкото лагерче е немско и е 8 лева.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Линковото окачване на Бета

                        Втулките се правят без проблем,после каляване и шлаифане и няма разлика от оригинала
                        Аз ползвам бутални болтове - условието е, само да имаш някой познат който прави ремонти на ДВГ.
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Линковото окачване на Бета

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Да разбира се,това е най добрия начин за решаване а проблема!!!Съвет от мен-провери си и другите!
                          Тези лагери,семеринги и втулки са закупени от дилър на Бета или от свободен магазин за лагери???
                          П.П.Просто ми е е интересно дали си упял да изклатиш дявола !!!Защото ние в Габрово точно вчера го сторихме.Всичкото плюс двата лагера на шарнира на цена около 100 лева.
                          Споделете ако може къде в Габрово е този магазин за лагери, че да го посетим! И аз си търся иглени лагери!
                          Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Линковото окачване на Бета

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Лагер чупеща рама.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5706148
                            Колеги, някой знае ли размера на иглените лагери на чупещата рама за Beta 525 RR 2009 г. ?
                            Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Линковото окачване на Бета

                              Лагерите са 4 броя Ф22хФ28х14 . Семеринги 4 бр. 22-32-7

                              Коментар


                              • #30
                                От: Линковото окачване на Бета

                                В ръководството ми излизат 2 броя Needle bearing 22x 12 V. И семирингите са различни: Oil seal 25x32x7. Явно трябва първо да разглобя и да замеря. А исках предварително да си ги поръчам...
                                Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X