Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални чували?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спални чували?

    Убавите са скъпи и толкоз . Инак има да са под кило, да са малки и да държат на влага... и са по 3 на по-голям и тежък. Гледаш си бюджета основно и спрямо изискванията. То не, че пухените са по-тежки, просто ако искам да е нещо лятно предпочитам да не е пух, г-н айсрънър. Аз това, не казвам нищо друго. Не си заслужава на Вие да ми се говори, аз съм прос човек, не ми ли личи? За нещо по-така топлещо бих заложил на пух, вече си казах дойтерите са ми фаворит, щото имат клетки и пухта не се разпилява. До сега мокър чувал не съм имал, пазя си ги сухи. Може и гортекс за външна защита, но тея неща вече ги писах.

    Коментар


    • #32
      От: Спални чували?

      А има как да няма,има и по 800 долара каквито искаш ма нещо не ми се връзва сметката поне на мен.Аз това на гръб не го влача,ако нещо се прецака по лодката може да се наложи вън да се спи или по нашенски на мокрото та пухени за цифра или пласмасов за никакви пари не е дилема ма никаква в моя случай.Ако катеря Еверест е друго обаче.

      те го те,720 с таксите къде осемстин кинта или колкото 10 от моите.

      http://www.rei.com/product/795904/ma...0-sleeping-bag
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Спални чували?

        За лодката и на палубата без гортексова външна коруба си зян, не става. А те не са много скъпи и превръщат повечето чували в много по-добри. Не е тежка също. При теб за около 200 доларес мисля можеш да се сдобиеш и с двете, чувал и гортексов чувал, които да са леки и добри. Даже може и по-малко, щото тук съм попадал на гортексовата част за 120-150 лева и чувал чудо за същите пари... Чувал за около 0та демек, 600-700 грама, дебел като бутилка от 2 литра, но почти 1/2 по къс като се събере...

        Коментар


        • #34
          От: Спални чували?

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          А има как да няма,има и по 800 долара каквито искаш ма нещо не ми се връзва сметката поне на мен.Аз това на гръб не го влача,ако нещо се прецака по лодката може да се наложи вън да се спи или по нашенски на мокрото та пухени за цифра или пласмасов за никакви пари не е дилема ма никаква в моя случай.Ако катеря Еверест е друго обаче.

          те го те,720 с таксите къде осемстин кинта или колкото 10 от моите.

          http://www.rei.com/product/795904/ma...0-sleeping-bag
          По вашия край има еднa много печена фирмичка, дето още шият там, не в китай. Western Mountaineering



          А чувал с комфортна температура около 0*С, с тегло 6-700 г и цена 120-150 лв искам да видя точно толкова колкото истински гортексов бивак сак за същите пари. Дано има повече да ги купим всичките и да направим малко лесни пари....
          Последно редактирано от icerunner; 28-03-13, 21:32.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #35
            От: Спални чували?

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            А чувал с комфортна температура около 0*С, с тегло 6-700 г и цена 120-150 лв искам да видя точно толкова колкото истински гортексов бивак сак за същите пари. Дано има повече да ги купим всичките и да направим малко лесни пари....
            Ахъ, туй ще да е мокрия сън на туриста. Иначе с моя Trimm (горе долу в тоя ценови клас) съм спал като младенец на минусови температури (по книжка комфорта е +2), е вярно с кофража. Ама си е 1,400 кг...
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #36
              От: Спални чували?

              Айсрънър.... забравяш Кифару... Като много забогатея ще си купя два от техните чували- един с пух и един военен...
              А относно чувалите - мен системата на хамериканската армия от " буклучарника" - т.е. сайта да продажби на имущество свалено от въоръжение ми излезна 150 долара. Чисто нова никога не отваряна- ама нали смениха камуфлажа.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #37
                От: Спални чували?

                Хуу де, то цените ми не са от тая година тааааа все тая, грешката шъ да е моя, за което молим да ме извините.
                Последно редактирано от Насов; 28-03-13, 22:45.

                Коментар


                • #38
                  От: Спални чували?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  За лодката и на палубата без гортексова външна коруба си зян, не става. А те не са много скъпи и превръщат повечето чували в много по-добри. Не е тежка също. При теб за около 200 доларес мисля можеш да се сдобиеш и с двете, чувал и гортексов чувал, които да са леки и добри. Даже може и по-малко, щото тук съм попадал на гортексовата част за 120-150 лева и чувал чудо за същите пари... Чувал за около 0та демек, 600-700 грама, дебел като бутилка от 2 литра, но почти 1/2 по къс като се събере...
                  Не съм съгласен. Поне в Средиземно или Черно море няма толкова конденз, че да трябват специални чували(биви сакове). За спане отгоре на лодка (палуба или кокпит) е най-важното да е мумия, за да издържиш на максимално количество вятър преди да се прибереш вътре. Иначе ти надухва главата и не е кеф. Като затвориш добре качулката игнорираш и поразително количество дъжд.

                  По моите критерии чувалът трябва да е лек и мумия, марката на консумативите не е толкова важна. Това, когато ще играе ролята си-ще се носи на гръб и ще пази от сериозни условия, дали в палатка, дали навън. Когато ще играе роля на одеало за семеен пикник, къмпинг, нощувка в кола или друго-най-важното е да е евтин, винаги може да вземеш няколко подобни. Ерго, трябва е да си изясниш за какво ти трябва един чувал, за да разбереш, че ти трябва повече от един, според условията.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Спални чували?

                    То няколко чувала е супер, съгласен. Но виж бос-а не вярвам скоро да се дотътрузи до тукашните моренца изобщо. Та и реално май все кола и лодка ще му го носят. За вятър и дъжд 100% бих заложил на нещо по-сериозно.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Спални чували?

                      Дали в океан, дали в гьол, след едни условия не може да се спи отгоре, независимо от чувала. Просто се прибираш или зъзнеш, според ситуацията. "По-сериозно" е разтегливо понятие-на лодка съм спал с различни чували, веднъж дори и с бюджетно одеало Cavery, докъм екстремната му темп, но на вятър. Основният му кусур беше, че не е мумия. Много я мислим в днешно време екипировката, а все по-малко я ползваме...

                      Да попитам, как спите в чувала-по бельо или с втори слой? Говорим за горе долу идентични ситуации, около комфортната зона на чувала, в палатка(без вятър с чил фактор). Знаете основните постановки: според едната , спейки по бельо, човек топли по-бързо и качествено въздуха в чувала, който дава нужната изолация. Отделно няма излишно потене и влага. Втората теория е ясна-студено е и влизаме с повече дрехи.
                      Последно редактирано от viplamen; 28-03-13, 23:53.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Спални чували?

                        Mad Dog, Snugpak може ли да се купи някъде от БГ или само през интернет? Харесал съм си един модел - Travelpak 1, но ми се иска да го видя на живо.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Спални чували?

                          В летния чувал спя по фанелка,нещо от рода на Ъндър Армьр за жеги,в студа съм си с клина и експедиционния пьрви слой,че по някой път и чорапи ме чакат в чувала.

                          И пак да покрия мнението на колегата горе - трябва да знаеш за какво ти е и къде ще го ползваш.Моите ги мъкна до багажника на колата,после на РК1 и стоварвам на лодката,на гръб нищо не нося,че багажа обикновенно тежи около 30 кила сака и са поне 2 еле ако е студена разходката и има шанс да клекне топлото.Имам и мумия за мокро над нормалния спален,но не я ползвам често,не е толкова екстремно при нас.А иначе струваше повече от чувала,това е вярно.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Спални чували?

                            Ето снимките












                            Тежи около 5кг и е напълнен с пух или перушина.Последното го разбрах от две микроскопични дупчици, които не знам дали изобщо да шия или лепя?Иначе си е нов, аз не видях никакви следи от употреба.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Спални чували?

                              5 кила и пух???Обикновенно пуха не скача над 2 айде 3 макс да речем,това ако е пух 5 кила си е арктически модел.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Спални чували?

                                Няма пухен спален чувал 5 кила. Най-тежкият и един от най-добрите, с който се ходи на осемхилядници е Канч Салева. Той е с 2,5 кг гъши пух.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X