Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко инфо за хъбовете (Витара)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз трудно се справям с коригирането на проблемите както по джипа, така и по аватара. Така че и за двете ще трябва да помагате. С други думи - не знам как да си сложа снимка. Но по-голям проблем ми е джипа, но приемам съвети и помощ и за двата проблема

    Коментар


    • #17
      Той quadra писа за аватара на vesy,ама щом и ти си сложи ,няма лошо.
      B+

      Коментар


      • #18
        Чекай да се приберат от ''разходхите''...
        Значи:системите за зацепване на хъб-овете са 3-ръчни,механично-инерционни и вакуумни.Но специялно за Витара съм виждал(даже имаше тук някъде във форума),нещо като капачки,заместители за хъбове,при които няма зацепване-отцепване.При тях предните полуоски,диф и кардан си се въртят постоянно от движението на гумите,когата раздатката е в положение 2Н.Би трябвало да качва разхода това,защото съпротивлението и тежеста на трансмисията е по-голямо.Но сега ще се почнат едни спорове,едно чудо...
        Аз,на моята КИА съм със механично-инерционни хъб-ове и досега съм счупил два,но от бая-доста зор... По принцип моя модел е с вакуумни,но слабите страни са им,че лесно попада вода или кал в тях и спират да работят(не е приятно в най-голямата кал да останеш само на задно...),а и са по-слаби и лесно се чупят.
        Мисля,че ръчните са най-добрия вариянт,било то,че са по-здрави,било,че са по-удобни,вседствие на възможностите,които имаш с тях.
        Успех
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          Понеже с това с аватарите разводняваме темата, а тя е сериозна, поне на мен така ми се иска, имам предложение - който иска да ми обясни как да си го сложа може да ми пише на лично
          А за хъбовете - тук му е мястото

          Коментар


          • #20
            Ninja много ти благодаря. Моя случай е точно такъв - с капачки и са постоянно зацепени. Значи това го изяснихме. Сега остана някой да даде идея от къде мога да си намеря ръчни, искам такива да си сложа. Какво мислите?

            Коментар


            • #21
              Да, определено ръчните са най-добрия вариант, особенно когато слезеш в кал до колене и отидеш да ги щракнеш, особенно приятно е после да се качваш в колата...Да не говорим ако трябва да го направиш 10 пъти...
              Хората са го измислили - бараш ръчката или копчето и готово. А за разхода, логично е да го вдигнат, само дето познати са правили замервания, на доста по-голям джип от Витарата - разликата е била 0.5л/100км...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от vesy
                който иска да ми обясни как да си го сложа може да ми пише на лично
                B+

                Коментар


                • #23
                  Стига бре...жената каза сериозно...
                  Соти, кажи за тия пущини бре, без да изпадаме в теория, нали твоята е нещо като клонинг на Витарката.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    Естествено, че да бараш ръчката или копчето е по-добре от това да се гъзиш в калта, но при мен е нито едното, нито другото. Та предпочитам да са зацепени само когато ми трябва. А тази разлика в харча наистина е малко, аз си мислех, че ще е повече.

                    П.С. Никой не пише на лично по другия въпрос, явно нямате предложения Или като няма публика не е интересно?!

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Да, определено ръчните са най-добрия вариант, особенно когато слезеш в кал до колене и отидеш да ги щракнеш, особенно приятно е после да се качваш в колата...Да не говорим ако трябва да го направиш 10 пъти...
                      E, Дима, идеята е, че включваш хъбчетата далеч преди калта. Аз също предпочитам ръчните пред автоматичните, когаот говорим за офроуд. Иначе за general use автоматичните са много удобни. В Patrol GR-a едно от нещата, които ми харесват е, че може и така и така..

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от vesy
                        Та предпочитам да са зацепени само когато ми трябва.
                        Ами за целта не е задължително да са ръчни хъбовете. Това, което искаш, става и с автоматични: Включваш предното и тръгваш, хъбовете се включват. Изключваш предното, даваш малко назад - те се изключват.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          Предимството на ръчните хъбове се състои в това,че можеш да караш на бавни само на задно,например.Ако дърпаш някой на х'асфалт и си на 4L,при маневрите ще товариш раздатката. Друг е въпроса,че можеш предварително да ги зацепиш(на слизане от пътя)и после да оперираш само с лоста...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Yaro
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Да, определено ръчните са най-добрия вариант, особенно когато слезеш в кал до колене и отидеш да ги щракнеш, особенно приятно е после да се качваш в колата...Да не говорим ако трябва да го направиш 10 пъти...
                            E, Дима, идеята е, че включваш хъбчетата далеч преди калта. Аз също предпочитам ръчните пред автоматичните, когаот говорим за офроуд. Иначе за general use автоматичните са много удобни. В Patrol GR-a едно от нещата, които ми харесват е, че може и така и така..
                            То затова на Вранглера няма хъбове а автоматично само се разкача едната полуоска, ама какво пак за х`американски возила... Някой знае ли конкретните на Витарата обаче какви са?
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              VESY си е с автоматични хъбове. Просто няма какво да и прави на витарката, точно като за нея

                              Коментар


                              • #30
                                Не знам в крайна сметка дали разбрах напълно, но...опитвам се поне. Тук стана въпрос, че аз съм с някакви капачки, което не знам дали е същото като тези хъбове? Тези капачки, доколкото разбрах аз, май правят така, че полуоските са постоянно зацепени, без значение на кво си, на 2 или 4х4. И това беше причината, поради която се замислих за ръчни....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X