Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Есенно почистване на Рила планина.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Есенно почистване на Рила планина.

    Темата възникна от тук : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...919#post829919

    Ето резюме на проблема: - Поради въведения в експлоатация, нов лифт на Рила планина, се наблюдава значително повишаване на броя туристи и рахождащи се във високопланинската част на Националния Парк.
    Съответно се повишава и замърсяването на парка, поради ниската екологична култура на новите туристи. Досега, значителните преходи и денивелация за преодоляване, бяха естествена пречка пред този вид " Див " туризъм.
    Това са хора, които не умеят да живеят в хармония в природата, не са научени. Те оставят след себе си значително количество бавноразлагащи се отпадъци - PVC и стъкло.

    Нека да почистим планината ! - преди падане на първия сняг.

    Наблюдавали сме как забравени от миналата година найлонови пликове и бутилки, се вкопават в земята след снеготопенето. Това се случва поради слягането на снега, последвано от ерозийните води на пролетното снеготопене.

    Предложението е за 31 Октомври и 1 Ноември - Събота и Неделя. Кой, която дата може.
    Ще организираме чували, ръкавици, сметоизвозване - правили сме го толкоз пъти, можем и сега.

    Да не забравяме - Чистим на Планината, а не на мърлячите преди нас !

    Дори може това да е девиза на почистването.

    P.S. Темата е отворена за предложения и записвания.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 24-08-09, 17:24.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Нашествие на туристи в Рила

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Предлагам, да направим едно есенно почистване на Рила, преди падането на първия сняг.

    Предлагам 31 Октомври, 1 Ноември, като дати - проверих, няма нищо в Календара.
    Само дето не е много сигурно, че тези дати ще са преди падането на първия сняг... Понякога там вали още средата на септември.
    Дори и да няма сняг, най-вероятно метеорологичните условия, няма да позволяват безопастна работа(ако въобще позволяват някаква).

    Мисля че датите трябва да са доста по-рано, но кога точно, най-добре да каже някой, който познава месноста по-добре.
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 24-08-09, 17:45.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Предложението е за 31 Октомври и 1 Ноември - Събота и Неделя. Кой, която дата може.
      Ще организираме чували, ръкавици, сметоизвозване - правили сме го толкоз пъти, можем и сега.

      Да не забравяме - Чистим на Планината, а не на мърлячите преди нас !

      Дори може това да е девиза на почистването.

      P.S. Темата е отворена за предложения и записвания.
      + 1. Записвам се (стига да не ми изникне нещо непредвидено).

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #4
        До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

        Всъщност, защо ли не се учудвам, че като написах в гугъл "първи сняг рилски езера" и излезе тема от форума

        Обърнете внимание на снимките и датата 9-ти септември:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?p=207234

        Аз също си спомням септемврийски сняг до коленете по пътеката за Скакавица (и хора по сандали и бермуди на нея ).
        А по принцип това е и времето на есенното пълноводие, което означава поройни валежи и мъгли във високопланнинските части.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

          Аз съм напълно за
          практически как го виждате да стане ,нещо не мога да си го представя

          Коментар


          • #6
            До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

            Тъкмо обмислях текста на отговора ми и хоп Зарин ме е цитирал.
            Колеги, Ники там по това време е най-удачно за състезание с шейни.
            За колегите които следят "творчеството" ми във форума са забелязали, че там и през лятото два еднакви дни няма.
            Работя на Паничище от 2000г. и до днес съм се нагледал на какви ли не промени на времето и то само за броени минути а не часове.
            С това не искам нито да ви плаша, нито да ви обезкуражавам, напротив и АЗ ЩЕ СЪМ ТАМ.
            Но това трябва да стане най-късно до края на септември и то да има поне 2-3 дати.
            За управата на парка не знам, но ако трябва някаква помощ от общината съм готов да съдействам на 100%.
            Даже и ще почерпя всички дошли с вкусна бира/скара за наша сметка.

            П.П. Имам пикап Мицубиши Л200 което може да свали 1 тон боклук отгоре.

            Ето две снимки от тая година, едната е на 18-07 а другата на 19-07 на едно и също място




            Всички снимки тук и къде ли не още.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=18958&page=5
            Последно редактирано от Chinela; 24-08-09, 18:18. Причина: Добавяне на снимки

            Коментар


            • #7
              До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

              С удоволствие ще се включа, само да имам възможност на определената дата!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                Страхотна идея!
                Броите ме!
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #9
                  До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                  Въпреки песимистичните приказки по-горе, аз също бих се включил. Стига да имам възможност, защото ако е края на септември, точно за тогава е запланувана третата експедиция до българите в Украйна. Но си мисля, че дори тогава вече ще е прекалено късно и шансовете са по-големи началото или средата на месеца... Всъщност няма гаранция, че който и да е избрания есенен ден, ще е възможно да свършим каквото и да е. Ако се наемем с такова начинание, трябва да сме наясно, че е възможно да трябва да отидем няколко пъти до там и да се надяваме, че поне веднъж няма да се наложи просто да се върнем.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                    Ники приветствам идеята и ще се включа с удоволствие. Времето не ме притеснява защото съм израстнал в този район и го познавам добре. Само да се определят датите и сме на линия. Предполагам че няма да съм сам защото мисля че за това нещо ще намеря поддръжници и от моите приятели в района.

                    Поздрави на всички.
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                    MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                    0896736775 Любо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                      И аз участвам почти независимо от датите,макар че вече започнах-половин раница с пластмасови опаковки от мин. вода,найлонови торбички и различни опаковки.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                        И аз се записвам. И подкрепям мненията почистването да се проведе по-рано. Какво ще кажете за 12 и 13 септември?
                        Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                          Девизът е много готин.
                          Ако съм в БГ съм с Вас.
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                            И аз се записвам , и аз съм за , но както се получава винаги се разминаваме в датите . Съгласен съм че по - добре е края на Септември , но тогава напливът на туристи ще е още доста масиран.

                            А най ме е яд , че трябва да замина на 8-9 Септември и да се върна на 10- 11 Октомври. Така , че ако е за края или след средата на Октомври ще съм там обезателно. Дори сестра ми е навита да дойде и да доведе студенти(студентки) от ЮЗУ ентусиасти по темата..
                            Според мен нека да не изместваме датите напред , пък за времето - както каже Господ...
                            Поздрави!

                            ПП: Та идеята ми е плюс - минус една седмица според времето , но не един месец по- рано.....
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                              Аз също заявявам участие.

                              Подкрепям адаша, че последната седмица на септември е добър вариант.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X