Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Есенно почистване на Рила планина.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Есенно почистване на Рила планина.

    Мерси, колеги! Надявам се, че ще се организираме и ще присъстваме
    Последно редактирано от cveti; 03-10-09, 00:33. Причина: а, б, в...ю, я.
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • До: Есенно почистване на Рила планина.

      Аз също виждам темата в последния момент,но се качвам на Паничище поради други причини.Ще сме 30-40 човека и ще им обясня за какво става въпрос и дори да не се срещнем обещавам да по съберем боклуците поне от където минаваме.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • Днешната акция приключи успешно.
        Всички се прибраха живи и здрави.
        В момента Iceruner говори за лавинните опасности.
        Настроението е високо. Снимките са малко заради лощото време.













        Последно редактирано от cveti; 03-10-09, 19:43.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • До: Есенно почистване на Рила планина.

          Даваха репортаж по БТВ-евала на всички,малки и големи,в този дъжд и тая мъгла без ди ги кара никой-дори дадоха и хора инвалиди включили се ....браво!!

          Трябват санкции ест,за това говориха по телевизията,лично аз в гората не оставям нищо,едно е да си метнеш боклука в града,друго е в гората/планината/там и ще си остане докато в града ще го изметат,моите си ги тъпча в раницата обратно-така трябва да прави всеки!

          Коментар


          • До: Есенно почистване на Рила планина.

            И аз вече дъм на линия. Мога да кажа накратко - отвратително време, страхотни хора и сериозна работа. Организацията беше повече от перфектна, духа на колектива висок въпреки времето и май всичко по план се свърши.
            ПП Хората с увреждания не бяха с нас, те са помагали в чистенето на Витоша над Железница.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • До: Есенно почистване на Рила планина.

              Браво на всички участници. Валеше отвратително цял ден, а всички със или без гортекси по себе си, със или без планински обувки, със или без психологическата потготовка, че да си мокър цял ден в това време може да е удоволствие - та всички те се качиха горе и връщаха пълни чували с боклук!
              А за организаторите... каквото и да кажа ще е малко!
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • До: Есенно почистване на Рила планина.

                Всъщност времето ни изигра голям номер, не стига, че валеше, ами отгоре на това беше относително топло, така че човек да избира между това да се свари под дъждобрана или да прогизне без него
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Есенно почистване на Рила планина.

                  Никога не бях виждал толкова мокри и толкоз щастливи хора !

                  Изключително трудна като техническо изпълнение задача, огромна площ, малка плътност на отпадъците, голяма отдалеченост на депата с концентрация на замърсители, мъгла, дъжд, вятър............

                  В множеството моменти, когато се опитваме да откупим поне малко щастие от съдбата, независимо дали се радваме на новия си 57 инчов телевизор, подрусваме се върху седалките на свръхподготвения си джип, наслаждаваме се на чудния залез над Някой пулко или се прегръщаме из балдахинени завивки с чисто ново гадже, някъде дълбоко в нас едно мъничко джудженце потрива ехидно микроскопичните си ръчички и пита:
                  - Е и кво ?
                  Името му е Недоволко.
                  Е и кво, .....и кво !

                  Днес го няма. Ние сме щастливи !
                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 04-10-09, 21:00.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • До: Есенно почистване на Рила планина.

                    На Женския пазар май още има плащпалатки по десетина лева.
                    За какво служат и как се използват, вече разказвам, но много скъпо. Военните тайни не се издават безплатно. Офертите от развратни жени, за съвместно пиене на бира, приемам на ЛС. А с какво и кога, древните материали за ямурлуци са по-добри от днешните пластмаски, си струва да се обсъди и тук.

                    Коментар


                    • До: Есенно почистване на Рила планина.

                      Скоро един колега ми разказваше колко хубаво изкарали 5 дни в Рила, през повечето време валяло дъжд, но въпреки това било страхотно. Някак си не му повярвах... До вчера.

                      Наистина е хубаво когато вали дъжд в планината. Още по-хубаво беше, че дъждът не ни отказа от това, което бяхме решили, че ще свършим.

                      Има го и щастието, за което споменава Ник. Щастлива съм заради хората, които пренебрегнаха собственото си удобство за да направят любимата планина още малко по-чиста; заради спокойствието, че дори и да изостанеш някъде в мъглата, някой от групата ще се върне да те потърси; заради усещането, че това да нямаш сухо място по себе си, е последното нещо, което те интересува. В тази връзка, наличието на плащпалатка или ямурлук, само щеше да ни отнеме част от удоволствието.

                      Благодаря на всички, с които споделихме това!
                      Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                      Коментар


                      • До: Есенно почистване на Рила планина.

                        Като сте почнали да споделяте едни чуства... Най-силното чуство като слизах с лифта надолу беше СТУД . Като спреш да се движиш и седнеш на седалката стана интересно.

                        Удовлетворението не го коментирам, то не може да се опише.

                        Ето часто от нещата в медиите:

                        http://bnt.bg/bg/news/view/15345

                        http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=141483


                        http://www.dnes.bg/bulgaria/2009/10/...ki-ezera.78652

                        В последната новина има няколко неточности.
                        Последно редактирано от Георги-trimata; 04-10-09, 21:30.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • До: Есенно почистване на Рила планина.

                          Не си спомням да съм бил по-мокър, но това не попречи да се чувствам добре Пък и офроудът спечели още една нова почитателка
                          Дано на Въча не вали другата седмица
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • До: Есенно почистване на Рила планина.

                            "ЕКОАКТИВИСТИ"
                            Най-любимата ми и най-българска дума.
                            Пусти клишета...
                            Баби на им трънки на.
                            Ако бяха поостанали да видят истинският боклук, нямаше да дъфчат само фасовете...

                            А иначе, чудесно си изкарахме.
                            Фина водна баня за кожата и повод за загревающи компреси вечерта (вътрешно).


                            Организация по посрещане и товарене на недоразумението, наречено лифт. На заден фон се виждат останки от скоро набучени смръчлета, за което някой пари е взел...


                            Езеро.


                            Най-красивата група...


                            На някой тези боклуци да му приличат на фасове...
                            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                            Коментар


                            • До: Есенно почистване на Рила планина.

                              "Любители на офроуд изживяванията изчистиха Рила от един тон отпадъци

                              Ентусиасти - еколози започнаха вчера почистване на високопланинския участък на Рила около циркуса "Седемте езера". Акцията е по идея на най-големия български портал forum.offroad-bulgaria.com и ще продължи два дни. Метеорологичните условия не се оказаха благосклонни към любителите на природата. Силният дъжд и гъста мъгла обаче не попречиха на около 150 участника от форума, граждани от община Сапарева Баня, Рила Спорт - АД, Дирекция Национален Парк Рила и Сдружение -Байкария да съберат около един тон битови и метални отпадъци. По думите на свидетели това е първата акция с подобен мащаб и насоченост преминала без конфронтация и разногласия. Предстои анализ на отпадъците и изготвяне на модел на замърсяването."


                              От тук
                              Последно редактирано от Димо; 05-10-09, 08:36.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • До: Есенно почистване на Рила планина.

                                Аз съм много доволна от преживяването на Рила. Никога не съм била по-мокра, не ми е било по-студено и не съм се чувствала толкова щастлива, че сме свършили полезна работа
                                Поздрави на организаторите. Всичко беше много добре подготвено.
                                [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X