Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охлаждането на Паджеро

    Извинявам се предварително ако съм пропуснал, някъде из форума, но не открих подобен проблем, от няколко месеца имам паджеро 2,8 и до скоро нямаше никакви грижи, но от седмица на сам започна да прегрява и се държи странно. На разстояния от по 100, 150 километра стрелката на температурния датчик не преминава средата, но примерно когато е карано на по дълги разстояния с със средна скорост 120км при рязко намаляване на скоростта примерно до 80км след 5 -6 минути с тази скорост стрелката бързо влиза в червеното, а и често остава там, проблема частично се оправя ако се увеличи скоростта, стрелката сравнително бързо се връща в средата, също така ми прави впечатление, че спада с малко ако караш мешината да работи на високи обороти.
    От всичко изчетено по темите които съм открил по този проблем не мога да се насоча къде точно да търся проблема?!?!
    От експерименти на място не мога да достигна явно тази температура, стрелката си стои в средата, вода не губи, това което прави впечатление е че се появяват мехурчета в разширителя, които с покачване на температурата се увеличават, но водата стои бистра и не мирише на изгорели газове, също и маслото е бистро. Другото което виждам е е при напълнена система (като по книжка) в един момент разширителя се пълни до горе с вода и когато изстине връща около 2-3 пръста обратно...
    Ще ви бъда много благодарен ако помогнете със съвети за отстраняване на проблема или линкове към подобни теми, или пък към кой сервиз или човек да се обърна.
    Последно редактирано от Ясен; 25-08-09, 14:41.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    До: Проблем с охлаждането на Пажеро

    щом не губи течност и не надува маркучите е добре,на пръв прочит вървиш към водна помпа или вискомуфата..
    какво значи мужду другото -караш с 120 и сваляш скороста на 80?
    да не шпоркаш с120 по равното и тръгваш да изкачваш някой сериозен байр та ти пада на 80,тогава имам и други обяснения
    опа... сега видях,че си от Панагюрище....какъв сервиз бре колега,енциклопедията ти е под носа,такъв късмет изпуска ли се,виж какво ще му обещаваш на Паджеровода и внимавай човека да не вдигне ръце))
    Последно редактирано от vasss; 24-08-09, 12:34. Причина: допълнение

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с охлаждането на Пажеро

      Vasss, благодаря ти за насоката! И аз почвам да си мисля за водната помпа... а 120 на магистралата излизам от магистралата и карам с 80—90 примерно, няма значение баир или равно, когато му повиша оборотите стрелката започва да пада, това е което ми направи впечатление... Относно Паджеровод ми е малко не удобно да го занимавам човека с моите проблеми, така директно, така че за това реших първо тук да попитам за съвет или някаква насока, ако мога сам да се оправя, пък ако не става ще се обърна и към него директно...
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с охлаждането на Пажеро

        Знаеш ми телефона, звънни. Докато съм в отпуска можем все да измислим нещо.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с охлаждането на Пажеро

          Не се осланяйте на това с надуването на маркучите - виждал съм много паджера с духнали гарнитури и никакво налягане в маркучите. От темперетурата ли от що ли, капачката почва да изпуска газовете далеч под 0,9 атм и си мисли човек че всичко е наред.
          Истината е в казанчето - почне ли да бълбука там - ясна е работата.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с охлаждането на Пажеро

            обикновено надува,но колегата не съобщава,че му се губи охладителната течност,а тука разминаване нема...Като загрее здраво е нормално да изхвърли в изравнителното казанче,то и тва му е работата,дано мине по тънката лайсна и да не го плашим предварително.Лука още ли не си поставил диазнозата?

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с охлаждането на Паджеро

              Първоначално публикуван от djim Преглед на мнение
              ... когато е карано на по дълги разстояния с със средна скорост 120км при рязко намаляване на скоростта примерно до 80км след 5 -6 минути с тази скорост стрелката бързо влиза в червеното, а и често остава там, проблема частично се оправя ако се увеличи скоростта, стрелката сравнително бързо се връща в средата, също така ми прави впечатление, че спада с малко ако караш мешината да работи на високи обороти ...
              Бих гласувал за неизправна вискомуфа. Като намалиш скоростта, обдухването от насрещния въздух намалява, а при по-ниските обороти перката с виското не може да осигури достатъчно вятър.
              Възможно е обаче да има И друг проблем, защото не е нормално стрелката да забива чак в червеното.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                Първоначално публикуван от djim Преглед на мнение
                имам паджеро 2,8
                ...
                когато е карано на по дълги разстояния с със средна скорост 120км
                Ако може наистина да поддържа средна скорост от 120 км/ч си за книгата на Гинес и греенето не ти е проблем
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                  Гледам, че има интерес То си е болест по това поколение двигатели и не само на тази марка...

                  Виското му е здраво (и аз се насочих първо натам), повредена е капачката на радиатора, направо никаква я няма. Но бълбукането в разширителния съд е яко - току що запален студен бълбука, загрял бълбука, изгасен бълбука...
                  Работата е кофти, но нека си смени капачката първо и после пак ще се обади.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                    хмммм,ще излезе май прав Hammer,щом бълбука веднага след запалването на чисто студен двигател...ще избълбука на сваляне на главата,имате ли там къде да я снимате или ще се работи на юнашко доверие?
                    Па знае ли човек,като пари и време не е Бог знае какво,стига да не е спукана де,може и да е за добро,ма така сме с тея "тинейджърки"...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                      Нее, човекът работи в София и при вас ще се ремонтира, но аз не мога да му препоръчам сервиз...

                      Като казваш за снимането "при нас" се сетих - аз за снимка на зъб от собственото ми чене ходих до Пазрджик, нямаме си обикновен стоматологичен рентген, а ти говориш за снимка на цяла глава...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                        Доскоро не бях чувал за духнала гарнитура и/или глава на 2,8, ако разбира се не е останало без вода поради теч или нещо подобно. Тия проблеми са си запазена марка на 4Д56, като съм свалял направо разкапани остатъци от гарнитура - явно с времето се скапва. В 90% от случаите проблема се решава с шлайфане и нова гарнитура.
                        Сега като гледам май почват проблемите и с 4М40 - особено по-старите. Лошото е, че при тях май много често пука главата - това го знам от слухове, дано не е така.
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Нее, човекът работи в София и при вас ще се ремонтира, но аз не мога да му препоръчам сервиз...

                          Като казваш за снимането "при нас" се сетих - аз за снимка на зъб от собственото ми чене ходих до Пазрджик, нямаме си обикновен стоматологичен рентген, а ти говориш за снимка на цяла глава...
                          Бе ти го диагностицирай на 100%,пък ако се наложи да сваля главата ще му помогнем на колегата щом е в София,таман се специализираха моите майстори,Андро,empty могат да потвърдят,малко не налитат на джипки,ама ще им въздействаме некакси)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                            Благодаря на Паджеровод за от деленето време днес и за насоките! Капачката на радиатора е сменена вече с чисто нова, и наистина веднага се осети разлика в твърдостта на маркучите, но бълбукането в казанчето продължава, а и проблема с връщането на водата от разширителя в радиатора май остава.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                              Първоначално публикуван от djim Преглед на мнение
                              Благодаря на Паджеровод за от деленето време днес и за насоките! Капачката на радиатора е сменена вече с чисто нова, и наистина веднага се осети разлика в твърдостта на маркучите, но бълбукането в казанчето продължава, а и проблема с връщането на водата от разширителя в радиатора май остава.
                              Щеш не щеш ще отваряш главата и се надявай да не е цепната.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X