Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с охлаждането на Паджеро

    На 2,8 бренерите са керамични и има някакъв проблем с намирането...

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с охлаждането на Паджеро

      здравеите,аз съм нов.Моят проблем пък е следният.
      пулни казачето и изхвърля водата,сменил съм капачката на радиатора.
      не се охлажда като вдигна висока скорост

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с охлаждането на Паджеро

        Здравеите колеги.Най честата заслуга за прегряването на 2,5 и 2,8 е радиатора.При подпушването му виското неполучава нужната топлина при бавна скорост и ако се разминеш само с гаринитура а добре.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с охлаждането на Паджеро

          Да, възможни причини са радиатор, виско, водна помпа.
          Но колегата не казва има ли мехурчета (бълбукане) в разширителя. Може просто да изхвърля течността от прегряването - да не забравяме и термостата.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с охлаждането на Паджеро

            Започваш от капачка на радиатор, пред термостат та до запушен радиатор. Има и вероятност, не много голяма, но все пак, датчика за температурата да се е побъркал (случвало ми се е на РАВ4 - показва, че загрява, а всъщност температурата си е нормална и се оказа датчика, които отчита за уреда на таблото, не този дето дава данни до ЕКУ-то, затова и не вклщчваше перката). Пипай радиатова когато ти покаже, че е загряла и прецени дали наистина е много топъл. За виско муфата, незнам, според мен е малко вероятно.
            Но щом пълни разширителя и връща само по 2-3 пръста, най вероятно губи течност. Пълни го догоре, защото виждаш че е до горе, а колко е изтекло през малката тръбичка по пътя не се знае. Най-напред погледна ли дали има достатъчно вода в системата? Не в казана, а под капачката на радиатора?

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с охлаждането на Паджеро

              Вероятно е това
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                Първоначално публикуван от nesiiv Преглед на мнение
                Вероятно е това
                Мани мани. Бях го написал като първи варянт вчера, но за да не ставам лош пророк редактирах поста си и го изтрих.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                  Виждал съм и по зле. В Сливен ги отремонтират но изиза към 1000 лв.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                    Ха скивте на мене кво ми беше http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...7&postcount=20

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с охлаждането на Паджеро

                      В София правихме на едно БМВ същото положение. Заварки шлайв нови водачи и бренери, пасване на клапани всичко останало слагаш главата направо за 500 лв. Който иска да пита ще му кажа къде да не излезе реклама ама хората са професионалисти няма грешка. Въпреки, че с заварките гаранция няма. Мога да кажа и заварки само къде правят ако някой иска да шлайфа някъде другъде но трябва да занесете напълно гола глава без нищо по нея.
                      [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с охлаждането на Паджеро

                        Нов казус паджеро 2 3.5 208 коня,автомат с клима и газов инжекцион-греее ама кога?Когато го вкарам в продължителен баир без значение дали е в гора и ли асфалт,например рижки проход,прохода на шипка и други подобни,при движение в града или по магистрала не грее.Когато почне да грее стрелката стига нагоре до върха на символа /до тогава я чакам преди да пускам парно/.Сменените неща-прочистена водна инсталация до задното парно чак,нова капачка на радиатор-оригинал,нов радиатор /месингов/,нов термостат,нова в.помпа,нова виско-муфа,въздухозаборника си стой на радиатора около перката от вътре,антифриза е на перфетно ниво нито намалява нито изтича от някъде абе там си е както си трябва.........и те така,има лебедка но е ниско долу и половината е само пред радиатора невярвам да пречи пак и не е първото с лебедка............очаквам вашите идеии............лично аз си мисля да свалям главите но ще зачакам и вас............благодаря на влючилите се предварително.......
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с охлаждането на Паджеро

                          И на бензин, и на газ еднаква ли е ситуацията?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с охлаждането на Паджеро

                            Да все едно е на какво го карам.....много тъпо нали?
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с охлаждането на Паджеро

                              Предполагам, че и пред радиатора е изчистено?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с охлаждането на Паджеро

                                А има ли значение дали е включен климатикът или не?

                                Новият радиатор за този точно модел ли е?

                                Не бързай да разглобяваш, че ме заболява коремът. Има разни варианти. Газаджиите слагат разни "емулатори" да лъжат компа. Може много да са го излъгали и да подава искра с голямо закъснение, в такива случаи се държи подобно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X