Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Като сън...полет с парапланер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Като сън...полет с парапланер.

    Браво Тануцо,
    Благодаря за кадрите и текста. Представил си го много яко. Когато четях, не смеех да скролирам много бързо страницата да не би да се разкрие развръзката по-бързо от колкото мога да чета. Когато търсите място за излитане и вятър, бях под напрежение все едно гледам Студио Х или разкази с неочакван край.

    Браво.
    Иван
    ivanp98[at]mail.бг

    Коментар


    • #17
      До: Като сън...полет с парапланер.

      Великолепно е!!!
      Чак ми се приплака Не съм летял от 4-5 години, но не съм спирал да сънувам времето, в което хвърках по-активно...Нямал съм удоволствието да имам такива дълги и високи полети като на колегата/то из варненско е малко трудно да намериш такива места/ но на Рогачево летях доста....
      Колега Тануцо, главата си залагам, че няма да си останеш само с тоя полет, изживяването е уникално и на човек му се иска още и още и още....
      Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

      Коментар


      • #18
        До: Като сън...полет с парапланер.

        Миналата година се качихме със жена ми с лифта при парапланеристите. Тогава се запознах с един пич - Николай. Казаха че бил един от добрите парапланеристи. Тогава той ми обяви цена от 80 лв за тандемен полет. Ама аз не бях отишъл за това. Абе хвана ме шубето ... Ама не съм се отказал де. Много се зарадвах на темата и на коментарите за екипировката
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          До: Като сън...полет с парапланер.

          Първоначално публикуван от Giraz Преглед на мнение
          Колега Тануцо, главата си залагам, че няма да си останеш само с тоя полет, изживяването е уникално и на човек му се иска още и още и още....
          Ние също, особено като му знаем другото хоби, сме убедени, че си прибави и това към биографията.
          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
          A2 (+)

          Коментар


          • #20
            До: Като сън...полет с парапланер.

            Аз знам за две негови хобита.
            Какво ли ще се получи от комбинация на тежко ендуро, ластик за бънджи скок и крило за парапланер.
            Иван
            ivanp98[at]mail.бг

            Коментар


            • #21
              До: Като сън...полет с парапланер.

              Тони,

              Поздравления за "полета".....и страхотните снимки....от монитора всичко мноогооо ми харесва,но дотам човече......


              Пълен пас...грам не моеш ме спечели

              Благодаря за снимките и стегнатия разказ!


              Поздрави,
              търся си подписа....

              Коментар


              • #22
                До: Като сън...полет с парапланер.

                Браво Тануцо.
                Супер снимки и супер разказ. Върна ме към изживяното, защото и аз се чувствах по подобен начин като се пусках за първи път с Пастора (много символичен прякор за инструктор в Тандемен полет).

                А относно цени и т.н., в нета има доста оферти и средната цена за Панорамен полет (около 15-20 м. на Сопот, ама за първи път са си съвсем достатъчни) варира между 80-100 лв. а има и отстъпки за заявяване през нета. Вече за Тандемен Прелет, който е около 1-2 часа, май започват над 140 лв.
                ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                lre-bulgaria.org

                Коментар


                • #23
                  До: Като сън...полет с парапланер.

                  Супер си Тони,само не знам брат , тебе ли да нарека ЛУД или себе си,защото аз на такова нещо:- НЕ МЕ ТЪРСИ
                  П.П Супер репортаж брат
                  Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Като сън...полет с парапланер.

                    Радвам се, че репортажа ви е харесал
                    Утре, живот и здраве, ще повторим опита за достигане на връх Ботев, времето е перфектно по предварителни прогнози така че
                    Очаквайте продължение
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Като сън...полет с парапланер.

                      Вчера се отправих към Сопот, времето е перфектно за летене според Милен, което за мен означава, че друсането от последния път е минало и ще се носим като пухче във въздуха....да ама за Милен перфектното време (предполагам и за всеки парапланерист) означава силни термики, които ти позволяват лесно да набереш голяма височина. В нашия случай - около 2800-3000м

                      Пътуването беше приятно


                      Правих си компания с група мотористи...





                      Едно от селата преди Сопот...


                      Пристигнах на лифта и Милен тъкмо кацаше











                      Този път имаше много излитащи, заради перфектните условия...




                      Вече подготвен и с топли дрехи се отправихме към мястото за излитане..




                      Отново перфектно излитане и започваме стремително изкачване с около 7м/сек, при положение, че сме към 200кг. общо...


                      Бързо се изкачваме над втора станция на лифта








                      Взе да става доста високо...




                      В далечината вр.Ботев


                      Още по-високо...









                      Толкова високо, че стигнахме до нивото на облаците


















                      Тук вече успяхме да се издигнем над вр. Ботев, горе беше доста студено и решихме да се спуснем към Сопот


                      На снимката има група коне...къде са?












                      Снишаваме се...




                      Снимките не са от Гугъл Ърт






                      Миналия път беше зор да се издигнем, вчера беше зор да кацнем, защото термиките си вършеха добре работата и се наложи Милен да посъбере малко крилото с размер на малка гарсониера





                      Това беше от мен
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Като сън...полет с парапланер.

                        И малко клипчета




                        Преди кацане
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Като сън...полет с парапланер.

                          Тацунооо, луд си! Гледам към то 3000 метра са ти се позамазали снимките...
                          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                          A2 (+)

                          Коментар


                          • #28
                            До: Като сън...полет с парапланер.

                            Браво Тануцо,
                            снимките са страхотни, а за клипчетата - просто нямам думи. Сега цяла нощ ще сънувам как летя. Ама дървото много близко мина под вас, че докато гледах, чак си повдигнах краката...
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #29
                              До: Като сън...полет с парапланер.

                              Йееее! Супер! Голямо качване сте направили
                              Припомни ми гледката отгоре, че не съм я виждал от ... много години.
                              Последния път вместо на поляната кацнах на едно дърво
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар


                              • #30
                                До: Като сън...полет с парапланер.

                                @niki: Идеята беше да го закачим дървото, но минахме на метър над него....

                                @Митко : За кацанията имаше весели моменти и сега... един ученик руснак...видя вятъра и в последния момент обърна крилото и започна да каца по посока на вятъра...едвам му стигна поляната
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X