Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Така... по-горе бях споделил че колата се оплаква от грешки в окачването:
    -Air Suspension - C1713 RR height control sensor circuit
    и
    -C1727 Damping force control actuator RR circuit

    Ами... за сега спря да се оплаква...
    Дано да е задълго

    Трятия проблем,
    -C1340 Open circuit in Center Differential lock Signal (During central differential lock On)
    се реши, частично - колата спря да се оплаква, грешката изчезна, след като направиг лека интервенция с нокторезачка
    Беше се извадил маркуча на централния диференциал, Колко ли кал е вдишал... кой знае. Ама то и така и така ще се сменя чорбата вътре..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190317_104818.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5812294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190317_103445.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5812295
    Остана обаче един малък детайл. Нахлузвам "брийдъра", сияещ от щастие, влизам паля... цъкам копчето на средния блокаж и ...... мига... мига... пак мига... още мига ... ис така си мига. Карах напред, карах на зад... спрях, вкавах бавни... карах бавно на бавни... (бързо каране на бавни не пробвах...) но не ще да включи...
    До колкото прочетох, трябва дори и на ход да мога да активирам зацпването... Явно има някакъв проблем, който компютъра не отчита, щом не вади грешка.

    Останалите 2 грешки вече са за катализаторите... в повечето време пищи за Bank 1
    P0420, ама от време на време излиза и за номер 2.
    Предвидил съм временно лекуване на проблема с някакви втулки за сондите...

    Остана само P0606 ECM/PCM Processor ... това до колкото си спомням, руснаците го отдават на проблем с дюзи, дори газовите, свещи, сонди... какво ли не.
    Австралийците изброяват същите причини, без газта - главно Ламбда сонди... Но дано стане с малко проби и грешки.

    някъде, някой се оплака че май газовата и по-конкретно OBD интеграцията шашкала компа за газоразпределението (ECM/PCM Processor)...
    Някой да се е сблъсквал с проблема P0606?

    Да добюавя още малко снимки...
    И въпроси за ОБД
    От снимките долу се вижда че едната сонда играе, а другата е инертна.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-03-18-18-30-07.jpg
Прегледи:1
Размер:25.8 КБ
ID:5812297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-03-18-18-29-50.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5812296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-03-18-18-30-24.jpg
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5812299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-03-18-18-30-18.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5812298
    Явно работещия катализатор филтрира показанията на едната сонда, а другата , на неработещия катализатор си играе както иска.
    Освен ако това от графиката не са предните сонди....

    Някой има ли идея с каква програма мога да надникна в показанията на сондите преди катализатора?
    Torque Pro не ги отчита... Или може би не ги разпознава...
    Видях че има възможност да се вкарват Custom PID, тоест, ако се знае PID кода на търсената стойност, ще си каже.. като к****ист на разпит...
    От търсене в интернет най-разискваната тема е температурата на скоростната кутия... ама за сондите никой нищо...

    Та, някой да препоръча нещо друго, освен Torque? за 4.0 1GР-FЕ?
    Последно редактирано от large; 09-04-19, 17:16. Причина: Добавих графиките на O2 sensor 2

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
      Така... по-горе бях споделил че колата се оплаква от грешки в окачването:
      -Air Suspension - C1713 RR height control sensor circuit
      и
      -C1727 Damping force control actuator RR circuit

      Ами... за сега спря да се оплаква...
      Дано да е задълго

      Трятия проблем,
      -C1340 Open circuit in Center Differential lock Signal (During central differential lock On)
      се реши, частично - колата спря да се оплаква, грешката изчезна, след като направиг лека интервенция с нокторезачка
      Беше се извадил маркуча на централния диференциал, Колко ли кал е вдишал... кой знае. Ама то и така и така ще се сменя чорбата вътре..
      [ATTACH=CONFIG]985489[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]985490[/ATTACH]
      Остана обаче един малък детайл. Нахлузвам "брийдъра", сияещ от щастие, влизам паля... цъкам копчето на средния блокаж и ...... мига... мига... пак мига... още мига ... ис така си мига. Карах напред, карах на зад... спрях, вкавах бавни... карах бавно на бавни... (бързо каране на бавни не пробвах...) но не ще да включи...
      До колкото прочетох, трябва дори и на ход да мога да активирам зацпването... Явно има някакъв проблем, който компютъра не отчита, щом не вади грешка.

      Останалите 2 грешки вече са за катализаторите... в повечето време пищи за Bank 1
      P0420, ама от време на време излиза и за номер 2.
      Предвидил съм временно лекуване на проблема с някакви втулки за сондите...

      Остана само P0606 ECM/PCM Processor ... това до колкото си спомням, руснаците го отдават на проблем с дюзи, дори газовите, свещи, сонди... какво ли не.
      Австралийците изброяват същите причини, без газта - главно Ламбда сонди... Но дано стане с малко проби и грешки.

      някъде, някой се оплака че май газовата и по-конкретно OBD интеграцията шашкала компа за газоразпределението (ECM/PCM Processor)...
      Някой да се е сблъсквал с проблема P0606?

      Да добюавя още малко снимки...
      И въпроси за ОБД
      От снимките долу се вижда че едната сонда играе, а другата е инертна.
      [ATTACH=CONFIG]985492[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]985491[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]985494[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]985493[/ATTACH]
      Явно работещия катализатор филтрира показанията на едната сонда, а другата , на неработещия катализатор си играе както иска.
      Освен ако това от графиката не са предните сонди....

      Някой има ли идея с каква програма мога да надникна в показанията на сондите преди катализатора?
      Torque Pro не ги отчита... Или може би не ги разпознава...
      Видях че има възможност да се вкарват Custom PID, тоест, ако се знае PID кода на търсената стойност, ще си каже.. като к****ист на разпит...
      От търсене в интернет най-разискваната тема е температурата на скоростната кутия... ама за сондите никой нищо...

      Та, някой да препоръча нещо друго, освен Torque? за 4.0 1GР-FЕ?
      Защо не опитате с дистанционни втулки за сондите?
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
        Защо не опитате с дистанционни втулки за сондите?
        Ще опитам, това беше първото, което ми предложиха в сервиза... Като временно решение, което както е приказката, при 15 годишните коли може да остане за постоянно (надявам се поне 10 ).
        Чудех се обаче дали има как да видя сигналите на първите сонди, без да си купувам осцилоскоп, а да излъжа колата да си каже...
        За втулките, предполагам точния размер, като дължина и ъгъл е проба-грешка, а сигурно и мястото наоколо не е много, но сигурно резбата е стандартна за всички тойоти, или всички японски ... или за всички коли изобщо??
        Явно трябва да поровя какви са параметрите на резбата, но ако някой вече е минал през този филм, с този модел или поне двигател... може да каже.
        Във форума има една тема за грешка Р0606, за един FJ, дето му бил прецакан катализатора, ама какво е станало... никой не казва...

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Копчето не е ли за блокиране на задния диф при включени бавни?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от morgi Преглед на мнение
            Копчето не е ли за блокиране на задния диф при включени бавни?
            Мислим за различни неща.
            Аз за копчето,
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CDL.jpg
Прегледи:1
Размер:18.5 КБ
ID:5812321
            ти за врътката
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dontbefooled.jpg
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5812322
            Като гледам и двете снимки не са от точния модел, но копчетата са същите - Врътката е под волана, в Дясно, а копчето е до запалката и подгрева на седалки, в централната конзола.
            То, аз врътка нямам, щото японеца е сметнал че по-добре май да сменям LSD "накладки", вместо да му мисля дали и кога да въртя врътката.
            Тоест, тренрали са колата да мисли вместо водача.

            Работата е че мига и не спира.
            Някои пишат--- сигурно е спекло, щото никога не е ползвано, вземи карай S образно и ще се отлепи...
            Други пък имали проблеми с актуаторите - скапвало се уплътнението, масло от диференциала влизало в актуатора... Той пък бил боста пипкав за разглобяване, щото няма опция за саморегулиране, като го свалиш и те засипват платмасови зъбни колелца... които после не знаеш в какво положение да върнеш, при сглобяването...
            Някакви даже не сваляли тялото на актуатора...режели уплътнителния пръстен, развивали болтовете на актуатура, колкото да го издърпат 2-3см назад,, надявали гумичката на лоста на актуатора и го лепели със някакво секундно, ама.... де да знам...


            А относно Бързи-бавни... централния диф трябвало да може да се блокира на всеки режим.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
              Третия проблем,
              -C1340 Open circuit in Center Differential lock Signal (During central differential lock On)
              се реши, частично - колата спря да се оплаква, грешката изчезна, след като направиг лека интервенция с нокторезачка
              Беше се извадил маркуча на централния диференциал, Колко ли кал е вдишал... кой знае. Ама то и така и така ще се сменя чорбата вътре..
              [ATTACH=CONFIG]985489[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]985490[/ATTACH]
              Остана обаче един малък детайл. Нахлузвам "брийдъра", сияещ от щастие, влизам паля... цъкам копчето на средния блокаж и ...... мига... мига... пак мига... още мига ... ис така си мига. Карах напред, карах на зад... спрях, вкавах бавни... карах бавно на бавни... (бързо каране на бавни не пробвах...) но не ще да включи...
              До колкото прочетох, трябва дори и на ход да мога да активирам зацпването... Явно има някакъв проблем, който компютъра не отчита, щом не вади грешка.
              Попрочетох това, онова, главно от австралийците, снощи намерих тоя клип и почвам да си мисля че комбинацията от изваден маркуч и неработещ актуатор, може да е поради същата причина, като на клипа - влязла вода, корозия и т.н...
              С радост бих се хвърлил да отварям, но от прочетеното и видяното разбирам, че ако сваля директно капака ще бъда засипан със зъбни колела, които после иди та върни на място...
              Може само да развия долните 3 болта и да видя дали ще потече нещо...
              Дори и да ги засека (маркирам), както на видеото, ще трябва да се означи и до колко рейката на актуатора е влязла в корпуса на раздатката.
              Някой има ли опит за споделяне с това нещо?

              Поне разбрах други 2 неща:
              -Актуатора ми не е сменян наскоро с части от моргата.... синия "тебешир" явно го слагат от завода още...
              -Раздатката е заводски събрана с червен силикон, а не гарнитура ... така че ако не е нанесен "по български", има вероятност и тя да не е отваряна.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                На Хайлукса проблема беше в откачени връзки на моторчета . След кратко чудене ги запоих и сега работи .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03 2019 запоено моторче.JPG
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5812840

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Нещата извират... едно след друго.
                  Купих си грес, качих предния "мост" на бордюра и почнах да гресирам.
                  Стигам до небеьисвесния телескопичен кардан, за който всички пишат - 2-3-4 помпи грес, че да не се пръсне...
                  Шприцовах го, и изненада... карето на крдана ми няма гресьорката...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190501_173835.jpg
Прегледи:1
Размер:258.7 КБ
ID:5813795
                  Общ план
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190501_173912.jpg
Прегледи:1
Размер:219.1 КБ
ID:5813796
                  В детайли

                  След бързо пазаръване се сдобих с гресьорка, 6х1... но само дето не падна в дупката.
                  За щастие (викам си), взех и една гресьорка, 8х1... ама и тя не става май въобше няма резба...
                  То и ми мина целия мерак да се мажа повече със стара и нова грес (гняс и грес).

                  Минах нататък... тоест напред, от фругия край на раздатката...
                  Бях останал с впечатление че съм подхванал карето и помпя аз юнашката, а то не цвърчи.
                  На 3тата-4та помпа, виждам че всъщност, помпя гресьорката на шлицовото съединение на предния кардан и си викам... втасах я... ся на първата гърбица кардана ще експлодира от налягането......
                  Нищо подобно , мога да си лежа спокойно под колата, няма да експлоядира сега, щото вече е експлоадирал
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190501_173740.jpg
Прегледи:1
Размер:221.6 КБ
ID:5813794
                  Явно има някаква капачка, която вече е изхвръкнала от налягането.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190504_131423 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:300.8 КБ
ID:5813797
                  След като направих малка разходка из махалата и сефтосах кръговия вираж на Варна, излишната грес се беше разкарала, и пологението стана по-ясно...

                  Сега ако може някой да ми изясни следното....

                  Карето без гресьорка няма какво да го мъча повече, трябва да го сменям.
                  Интересно ми е капачката на кардана какво да я правя... Продават ли се отделно, да търся n-та ръка, или след като е бил "разхерметизиран", го пиша бегал и да търся нов, n-та употреба?
                  Предполагам, ако ще остава стария, най-добрата практика ще е да се свали, изчисти боклука отвътре, да се набие нова капачка и да се гресира и балансира отново?

                  Бонус, надникнах в актуатора на раздатката, но бе видях дали мотора е ръждясал...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190504_135841.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5813798

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Колеги, един въпрос. Колко ви е свободния ход на спирачката? Беше ми спекъл едния апарат и след ремонта празния ход се увеличи много сякаш...
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                      Колеги, един въпрос. Колко ви е свободния ход на спирачката? Беше ми спекъл едния апарат и след ремонта празния ход се увеличи много сякаш...
                      Здравей, по каква методика мериш "празния" ход?
                      -Ход до задействане на стоповете (не вярвам)
                      -Ход, необходим за спиране на колата, при скорост 2-3 км/час
                      -Оставащ ход на предала, след отпускане на спирачката за потегляне на колата, ако е автоматик

                      Чудя се как да премеря моя и да ти кажа...

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Здравейте, днес при превключване от P на D се чу изщракване и в скоростният лост някак си започна да се движи свободно. Например, когато включа на 4, не се задържа на 4, ами се връща встрани на D. Същото е положението и когато включа на L - връща се веснага на 2. На какво би могъл да се дължи проблемът? Когато е на D, колата си върви без проблеми и си изрежда всички предавки.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от aaabbcc323 Преглед на мнение
                          Здравейте, днес при превключване от P на D се чу изщракване и в скоростният лост някак си започна да се движи свободно. Например, когато включа на 4, не се задържа на 4, ами се връща встрани на D. Същото е положението и когато включа на L - връща се веснага на 2. На какво би могъл да се дължи проблемът? Когато е на D, колата си върви без проблеми и си изрежда всички предавки.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1620843_441352049301895_8419433887298591710_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5817426
                          Най-общо казано, за да ти стои лоста на L и на 4та, имаш един къс щифт и дълга пружина.
                          като на снимката, от ляво.

                          Когато обаче се разбие леглото (водача) на тоя "къс" щифт, пружината го изстрелва и щифта вече не си е намястото и не може да задържа лоста на 4та и на L

                          Това, което трябва да направиш, е да си направиш комбинация от дълъг щифт и къса пружина, и да сглобиш всичко обратно.
                          Дългия щифт, влиза по-дълбоко въс водача, и контактува с по-голяма повъргност и дори да е счупена част от водача, пак държи лоста.
                          За да не създаваш по-голямо триене на пластмасовите канали, по които се движи контактната повърхност на шифта, слагаш по-къса или по-мека пружина, за да компенсира по-дългия щифт.

                          За да разбереш какво имам в предвид, просто Гугълизираш това и гледаш човека как е описал смяната.
                          " 120 Prado shift lever repair kit "


                          На мен ми предстои също, но за сега "карам" по следния начин. С ластик за коса и кукичка. Става и с магнит, вместо кукичката, който държи лоста, опънат на ляво...

                          Коментар


                          • Колеги помагайте. Утечка от 2,5 ампера при изгасен автомобил. Всичко за което се сетих проверих дали е изключено, но никакъв ефект. За няколко дни ми се зануляват акумулаторите. Пробвах да вадя бушоните един по един да видя дали ще има някакъв ефект, но не..... автомобила е ТЛК 120, 2007 год.

                            Коментар


                            • Здравей, да не би да имаш някакъв имобилайзер/допълнителна аларма от каското и тя да прави мизерии?

                              Коментар


                              • Здравейте колеги, от скоро имам ТЛК 120 2005г.
                                имам следните въпроси:
                                1.Часовникът може ли да се направи в 24часов формат, сега вместо 16.00ч, ми показва 4.00ч. Ако да, как става?
                                2.Вместо на D, мога да преместя скоростния лост на 4, 3, 2 и L. На позиция 4 лоста не стои, връща се на D. Това нормално ли е? На другите позиции стои.
                                3.Смених маслото преди 3 дни. Мога ли сега да си проверя цедката на картера, без да загубя маслото?
                                4.Моля да посочите кои точки да гресирам, преди снеговете.
                                5.Как мога да разбера 4степенен или 5степенен ми е автомата.

                                Искрено благодаря!
                                Весели празници!

                                Владимир Гълъбов 0898 610807
                                Последно редактирано от Vladimmir; 26-12-19, 21:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X