Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от unknow Преглед на мнение
    А каква е разликата в разхода на гориво меджу дизеловия и бензиновия двигател?
    Бензиновия 4.0 V6 автоматична кутия само със 5 скорости ли има?
    А ако не искам да премахвам въздушното каква е цената на една възглавница?
    Поздрави.
    4.0 не ти требе ,харчи около 8% по-малко от 8 цилиндровия НО мощност и въртящ момент са 25% по-малко! Дълбоко безмислен мотор ако има опция за GX470 V8.
    1x 1.5JZ = 621NM
    2x 5VZ-FE = 596NM

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      За всички щасливци дето немат навигация ,ето как изглежда 9-ка Андроид съ дезайн специфично и конкретно за таблото на 120-ка ! (4 ядрен модел от миналата гоина ,вече има 8 ядрени);



      Окабеляването вероятно е за Китайския аналог на джипките ,но елементарно от всеки дето е правил кабели поне един път може да се преправи за 120-ки със и без усилвател.

      Инсталирането на модели със навигация е възможно ,но за съжаление изключително сложно...
      1x 1.5JZ = 621NM
      2x 5VZ-FE = 596NM

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        ако има опция за GX470 V8.[/QUOTE]
        Aко иска такъв мотор не е задължително да търси само Лексус.Има го и в някои други модели на Тойота.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]910708[/ATTACH]

          Интересно разсъждение е това за ГНП и вероятно основната причина за проблемите с дюзите,моята е модел 2005 г.,карам я от 2007 на 50к км беше,сега е на 300к км и никога проблем не съм имал,прикачвам един скрийн шот с параметрите от днес.

          п.с. имам една молба,качих си една платена програмка за тест на Тойота през блуутута на ОДБ II, но незнам самите параметри в какви диапазони са,които ми показва.Някой знаещ да даде едно линкче към сайт или пидиеф с диапазона на параметрите показвани от теста.
          Здравей Колега
          Видях че си подкарал ELMScan програмката на твоята 120. Аз имам 150-ка 2010 год и се опитвам да изкарам на телефона параметрите свързани с дюзите и не мога да ги намеря. Софтуерчето намира ECU-то, изкарва ми пълно инфо за автомобила, като сериен номер, двигател и т.н. Но в списъка точно тези 4 реда (revised injection volume 1-4) не ги откривам никъде.
          Имаш ли идея къде може да е проблема?
          LZ1GIB
          TOYOTA HZJ80,
          TOYOTA LC150

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Здравейте колеги,
            На свой ред да попитам от къде може да се купят чисто нови дюзи респективно на добра цена?
            Благодаря предварително, може да напишете и цената разбирасе.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Единственото ПЕРМАНЕНТНО решение за проблема на зацепените предни спирачни апарати:

              Взимат се 14WA апарати от 150-ка + дискове. Цените според региона различни ,при мене беше всичко за 400-500 лева. Накдладките на 120 и 150 са едни същи така ,че не е задължително да се сменят.

              *Важното е апаратите са с щампа 14WA ,според зависи от региона между 2015 и 2016 сменят щамшата и увеличават размера на болта от 12 кам 14мм т.с. след 2015 няма как да станат защото ще трябват и челюсти (щамата на неСтаващите включва латинско B примерно 14WB ).

              Спирачните апарати на 150-ката са по-дебели ,разликата в буталата 3мм (промяна на биас-а на спирачките е минимален):



              1x 1.5JZ = 621NM
              2x 5VZ-FE = 596NM

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от gogsy Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                На свой ред да попитам от къде може да се купят чисто нови дюзи респективно на добра цена?
                Благодаря предварително, може да напишете и цената разбирасе.
                Здравей колега,
                Дай ми номер на рамата на ЛС и ще ти дам цена.
                Поздрави!




                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от LordDigital Преглед на мнение
                  Първоначално публикуван от unknow Преглед на мнение
                  А каква е разликата в разхода на гориво меджу дизеловия и бензиновия двигател?
                  Бензиновия 4.0 V6 автоматична кутия само със 5 скорости ли има?
                  А ако не искам да премахвам въздушното каква е цената на една възглавница?
                  Поздрави.
                  4.0 не ти требе ,харчи около 8% по-малко от 8 цилиндровия НО мощност и въртящ момент са 25% по-малко! Дълбоко безмислен мотор ако има опция за GX470 V8.
                  Точно така, но оттук голямата вода GX470 е супер рядък и 1.5 до 2 пъти по-скъп от ТЛК 120 с 4.0. Иначе за мен това е колата.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Точно така, но оттук голямата вода GX470 е супер рядък и 1.5 до 2 пъти по-скъп от ТЛК 120 с 4.0. Иначе за мен това е колата.
                    Аз много се чудех как става по-скъп - и стигнах до извода ,че или некои товари ЯКО или просто не се внася. Доколкото си спомням 120-ката дето карах в БГ я беха купили за 20 евра ,а беше една класа по-надолу от Лексуса по много основни неща като кожа на седалките ,изолациа на купето ,музика и т.н. Дефакто GX470 след транспорт и мито требе да струва поне 30% по-малко. Ключа кам палатката ,е че ценита тука са доволно надолу защото тези джипки масово вече трябва да им се сменят неща като предни маншони ,предни лагери ,табла и все разни такива дето в САЩ труда струва колкото повин 120-ка ,а в БГ е колкото половин гума 31-чка Ето например разпечатка от реални продажби без товари (от прекувач на прекувач) от последните 2 месеца:
                    Прикачени файлове
                    1x 1.5JZ = 621NM
                    2x 5VZ-FE = 596NM

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Ето и една снимка за надъхване Тва е моя 2003-та джантите са BBS правени по поръчка от TRD и продаванти като аксесоар тука ,гумите 32-ки:

                      1x 1.5JZ = 621NM
                      2x 5VZ-FE = 596NM

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Я припомнете за проблема с предните спирачки, че не ми се рови 66 страници назад. Моят ляв апарат няма и 10000 км след смяна на гумички и цилиндърчета , едното пак беше блокирало и задържаше. В това ли се състои проблема ?
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                          Я припомнете за проблема с предните спирачки, че не ми се рови 66 страници назад. Моят ляв апарат няма и 10000 км след смяна на гумички и цилиндърчета , едното пак беше блокирало и задържаше. В това ли се състои проблема ?
                          Точно така ,безкраини рециклирания ,даже и подмяна с нови оргинални апарати ,но проблема с блокиранео се връща. Апаратите дето сам описал горе се завиват директно с по-големите дискове ,вероятноста да зацепят не е 0% ,но е десетки пъти по-ниска от тези на 120-ка.
                          1x 1.5JZ = 621NM
                          2x 5VZ-FE = 596NM

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                            Здравей колега,
                            Дай ми номер на рамата на ЛС и ще ти дам цена.
                            Поздрави!
                            Здравейте,
                            Ето номера на рамата. JTEAZ29
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              На кой още му се е появявал проблема със задържането ? Не ми се вярва да е чак толкова масов. Не видях нищо конструктивно нередно в апаратите, освен , че буталцето беше леко корозирало под гумичката едва година и половина след поставянето
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от gogsy Преглед на мнение
                                Здравейте,
                                Ето номера на рамата. JTEAZ29
                                Благодаря предварително.
                                JTEAZ29J900013200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X