Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Дюзите се мерят на студен мотор - най сигурно да пренощува в сервиза и да се мери сутринта
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Когато дюзите са много зле, на студен двигател през първата една минута стойностите варират страшно много и достигат до над +/-4. След около 5-6 минути работа на празен ход има някакво стабилизиране.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Колега аз го реших проблема.Оказа се,че под предното стъкло някакво камъче или незнам какво беше заседнало в канала откъдето се оттича водата.Бутнах го с пръст,падна и оттогава 2,3 пъти в бурия съм я изкарвал и никакви проблеми

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Здравейте.Може би някъде по-назад имаше отговор не не го откривам,при смяната на възглавниците с пружини нужно ли е след това да се прави нещо по електрониката и може ли пак да се ползва адаптивността на амортесиорите?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Здравейте,
            Писах и в темата за покупка на дизел, ама все пак търсачката не вади много за конкретния модел и бензин... както и да е.
            Искам да питам за ТЛК 120, 4.0, (бензин) и предимствата и недостатъците на куплирането с 4 степенен автоматик.
            По думите на джамбазина, колата е самолет... но все пак 15 годишен. То ... тая тема за стари самолети в момента е доста актуална...
            Трябва ли да бягам като от чума от старата 4 степенна автоматична кутия или в моя стил на употреба:
            -с 2 деца в столчета,
            -и майка, вързана с колан,
            -по магистрала и главен път, на ръба (долния) на ограничението,
            -без резки ускорения
            (особено от 0 до 100),
            -Никакъв офроуд, с изключение на градинката пред блока
            не би и мало никакво значение и "дългите" предавателни числа не са особено значение?

            За поддръжка и части... сигурно няма големи разлики, та остава здравината на двата агрегата - има ли къса клечка или както всичко останало си е до късмет?

            Между другото, препоръчайте на явни или лични, къде мога да я закарам за първоначален оглед - Ръжди, компресии, грешки и т.н.
            Не съм "от" София вече и съм загубил връзка с реалността там.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
              Здравейте,
              Писах и в темата за покупка на дизел, ама все пак търсачката не вади много за конкретния модел и бензин...
              Здравей,

              Можа да го приемеш за офтопик, но реших да споделя, как реших аз да избера ТЛК 120 + 4,0 бенз.
              Написаното по - долу е само лично мнение - нищо повече.

              Аз карам ТЛК 120 4.0 бензин + 5 степенен автомат (= 2007 след фейслифт).
              И аз като теб не карам офроуд.
              От Субару Аутбек се качих на "Тото".
              Единствената причина да мина от кола на " 'Жип" беше един мерцедес срещу мен в моето платно = разминах се само със счупено огедало на шофьора за задно виждане.
              Реших, че не искам да рискувам сигурността (моята и на семейството ми) по бг пътищата и се огледах за нещо гоУемо, стабилно и държеливо.
              Така открих и този сайт.

              Не си спомням как се зарибих по марката и модела, но четох много, особено из австралийските форуми.
              Там този модел е много разпространен. Дизеловите също! И за бензиновия модел се говори много - с правилна поддръжка ДВГ кара 600+ хил. км. и автоматът бил "железен" също.
              И никой не прави разграничение за бензиновите - до 200Х година са зле, след това са добре. За модела от всички години се говорят само добри неща.
              Там (в Австралия) също цари това мнение - за дизелите на около 100 хил. км трябва да се предвидят нови дюзи. Но доколкото чета, въпреки това се карат и много дизели!!!

              За мен разликата в конските сили изобщо не е без значение.
              Една година я търкалям (+35 хил. км.) основно на газ. Взех я преди година на 170 хил (по километраж) - вече е на 206 хил.
              Естествено се оказа, че много неща недогледах, защото си мислех че разбирам и отидох сам да прегледам колата в сервиз на продавача.
              За мой късмет нещата се оказват не чак толкова фрапантни <=> скъпи. Но все още събирам пари за смяна на верига + всички обтегачи.

              За мен си изпълнява напълно предназначението - сигурен автомобил, когато не го "ръчкаш" дава супер приличен разход (< 15/100 на газ). И когато ми потрябва – изръмжава приятно и се прибирам в моето платно, далеч преди колата отсреща да ме е приближила.
              Задната седалка се оказва не толкова удобна за 3-ма пасажери, а 3-тият ред седалки е само за малки деца.
              Може да е заради теглото, но Субаруто е много по - стабилно на сняг и лед.
              Това, което мога да те посъветвам е:
              • да отидеш на оглед с някой който разбира/знае какво да гледа
              • да не се плашиш от висока първоначална инвестиция, изплаща се с безпроблемно последващо каране
              • малко в стил Паулу Коелю – следвай сърцето си. Като се качиш, ако я „усетиш“ – не се колебай много.


              Още един път извинявай, ако досаждам.

              Успех!

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Абсолютно нищо (лошо) му няма на 4-степенния автомат. Както и на 5-степенния. Аз бих избрал втория защото е с малко по-добри предавателни числа.
                Успех в избора.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  120ките 4.0 бензин , с директно впръскване на горивото ли са?
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                    120ките 4.0 бензин , с директно впръскване на горивото ли са?
                    Не, ако съдиш по надписа отгоре VVTI на капака, това е променлива фаза на газоразпределение.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Благодаря на отзовалите се за коментарите.
                      Четох цялата тема, но предполагам винаги има нещо ново, особно от дистанцията на времето.

                      Ето и новата ми порция въпроси

                      1. Вече акцизи и ДДСта няма, нали? Да не стане някой фал и предвидената сума за дообслужване да се стопи.
                      2. Как е въпроса с каското? Виждам някакви мнения за проследяващи устройства на всички коли оценени над 15хил.
                      Има ли правилен застраховател или "всички са маскари"?
                      3. 2 от предлаганите коли на пазара са от Гърция. За другите не съм се интересувал (още). Какви са подводните камъни с кола от там?
                      Питам, защото едната е регистрирана (ама внесена преди 2 месеца от там) а другата не е още .
                      4. Правилна ли е логиката ми: Между кола с по-малко километри и по-малко екстри и от друга страна на повече КМ и повече екстри, бих избрал първата (относително еднакви пари)?
                      (това при условие че КМ са реални.... което само врачка може да ми каже), ама не мисля да карам натоварен по каманаците или на високи скорости по завои...
                      5. Единствената екстра, която смятам че си стува, но липсва на едната кола е спускането по "екстремен" наклон - DAC. Кожа, подгрев седалки и въздушно окачване, не ме съблазняват, освен малко последното.
                      Толкова ли е полезна по пътищата, или и 2L върши добра работа при минаване на прохода Шипка, на слизане по лед от северната страна? Просто не се сещам за по-проклет проход... може би само Къшана ама той е затворен.
                      Или DAC е за наклони около и над 45 градуса?

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        DAC е за сериозно спускане за много кратки участъци. Не става за път, защото работи със спирачката и ще ти запали накладките за 100 метра. За пътя, обикновено е достатъчно да превключиш автоматика на по-ниска предавка.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Така... Въпросите ми по-горе вече не са атуални.
                          Вече съм в клуба ... да видим колко ще ми струва

                          Ето защо...
                          Закарах я в официалния сервиз, да я прегледат и диагнозите бяха потресаващи:
                          - Преден десен лагер в състояние "много зле"
                          - Течаща, "хлабава" рейка,
                          - Теч от радиатора
                          - Тампон на някакъв заден носач
                          - Биалетка, някъде отдясно
                          - 100% (2/2) изгорели крушки на задния номер

                          Софтуеърната диагностика показа следното
                          ABS/VSC/TRC - C1340 Open circuit in Center Differential lock Signal (During central differential lock On)
                          Air Suspension - C1713 RR height control sensor circuit
                          - C1727 Damping force control actuator RR circuit


                          Така че скоро предстои да се разбере какво не е в ред с дифа и окачването отзад, в дясно.

                          Като я докарах пред нас се пристраших да забода OBD2 адаптера и Torque изкара някаква друга грешка, но сигурно това му е неговата интерпретация на описаните по-горе
                          P0606 ECM/PCM Processor
                          P0420 Catalyst system efficiency below threshold Bank 1 (Тая обаче е пендинг, демек чакаме я скоро)


                          Лагера го смениха в сервиза с някакъв евтинджос осигурен от продавача, колкото да се прибера спокоен.
                          Рейката ще я нахраня с още хидравлично масло, не усещам луфт изобщо...
                          Радиатора, още не съм забелязал да губи нещо.. но то ще си проличи
                          Тампона не бил грижа,
                          Биалетката я смениха и нея, с някакъв ветинджос
                          Крушките смених сам макар че не ми беше лесно... Не знам защо реших че крушката е на фасунка, като крушки за табло и се опитвах да отвия там, където изобщо не се отвива
                          Има газ... трябва да сменя филтрите в бутилката и тия на ниското налягане... сигурно и сондата ако не е достатъчно "Евро".
                          Все още не съм успял да засека междуселския разход, защото все се случва по малко градско каране, но дори и сега не си спомням колко навъртях на одометъра. Знам само че съм заредил 30+65+15литра газ

                          Интересно е че окачването си се движи нагоре- надолу, но само в спряло положение.
                          Ако я вдигна нагоре и потегля, нормално ли е да слезе в средата? Преди няколко дена прочетох че ако само единия сензор дава грешка все пак работи, но не и ако откажат и двата. Ще видим...

                          Утре ще ходя с разпечатката да се консултирам със сервизаджията дали ще ме хоспитализират или поне да ми дадат талон/наравление за специалист

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от large Преглед на мнение

                            Интересно е че окачването си се движи нагоре- надолу, но само в спряло положение.
                            Ако я вдигна нагоре и потегля, нормално ли е да слезе в средата? Преди няколко дена прочетох че ако само единия сензор дава грешка все пак работи, но не и ако откажат и двата. Ще видим...

                            Утре ще ходя с разпечатката да се консултирам със сервизаджията дали ще ме хоспитализират или поне да ми дадат талон/наравление за специалист
                            Корекцията на височината е до определена скорост, т.е. ниска. Не си спомням колко, ако някой може, нека каже. Нормално е при движение с по-висока от тази скорост, височината да се нормализира, автоматично.
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                              Корекцията на височината е до определена скорост, т.е. ниска. Не си спомням колко, ако някой може, нека каже. Нормално е при движение с по-висока от тази скорост, височината да се нормализира, автоматично.
                              Чукча (Аз) като стана читател, намери сам отговора.
                              На страница 163 от тоя "Мануал"
                              https://toyotamanuals.com.au/docs/la...jul-07-aug-09/
                              си пише:
                              "Високо" - около 4 см по-високо от нормалното. Работи до 50км/ч, след което автоматично сваля на "Нормално".
                              "Ниско" - около 3 см по-ниско от нормалното. Работи до 12км/ч, след което автоматично вдига на "Нормално".
                              Друго, което разбрах е че дори при спиране на двигателя, по време на вдигане или сваляне, операцията продължава за поне още 25 сек. Ако в това време се отвори врата, можело да продължи още 15 сек.

                              Стр 165:
                              Even if the engine is stopped while the vehicle height is being lowered, the operation continues for up to 25 seconds. If, within this 25 seconds, any of the side doors or the back door is opened, operation will continue for a further 15 seconds. When adjusting the vehicle height with one or more doors open, make sure that there is nothing that might come into con- tact with the vehicle body or around the doors.

                              Важно е да се спонеме и опцията за заключване, която кара компресора да спре. Това се прави, ако се вдига на крик или някаква друга манипулация, която ще кара системата да се шашка и помпи на халос.
                              -опит да свалиш колата по-ниско, върху лед или кал
                              - газене в дълбока вода,
                              - при скагане на вериги
                              -при вдигане на крик
                              -При дърпане
                              - при окопаване

                              If you attempt to adjust the vehicle height with anything such as snow, ice, or stones in contact with the vehicle body, the vehicle height may not change. In this case, stop the vehicle, press the vehicle “HEIGHT CONTROL OFF” switch, and check that the height control “OFF” indicator lights up. Then remove the obstruction. CAUTION If you drive through deep water over about 700 mm (28 in.) in depth, put the vehicle height in the “HI” mode with the height select switch and then turn off the rear height control air suspension by pushing the “HEIGHT CONTROL OFF” switch.
                              NOTICE
                              When jacking up or installing tire chains, be sure to turn off the rear height control air suspension by pushing the “HEIGHT CONTROL OFF” switch and stop the engine. Otherwise, the vehicle height may change because of the automatic leveling function, resulting in an unexpected accident.
                              If your vehicle must be towed, put the vehicle height in the “N” mode and turn off the rear height control air suspension. Otherwise, the vehicle height may change because of the automatic leveling function, resulting in an unexpected accident.
                              If your vehicle gets ditched, turn off the rear height control air suspenion with the “HEIGHT CONTROL OFF” switch. Otherwise, the vehicle height may change because of the automatic leveling function resulting in an unexpected accident


                              Някой пробвал ли е да купива сензори от китайските магазини? Има някакви за по 20-30 гущера .

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Здравейте, колеги,

                                Някой може ли да препоръча сервиз за обслужване и смяна на каре на 120ка в Пловдив и околността или да не се чудя и направо да я карам в Тойота Пазарджик.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X