Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Хората в ТМ Ауто ме разиграват като маймуна. След поредният тест, който трябваше да е последен, ми се обадиха днес, че този, който ги караше на досегашните тестове да намерят проблем в автомобила, искал да го закарам за нови тестове в понеделник и вторник. На път съм да им тегля една много дълга и да се откажа от така наречената гаранция. Мислех, че Тойота е сериозна фирма и сериозен сервиз...
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Колеги някои може ли да ми каже колко се повдига купето в задната част. Не знам дали при всички ЛК120 я има тази екстра.Интересува ме колко см. е от най-долно да най-горно положение.Мисля ,че при мен нещо не е както трябва ,и почна да се повдига много по малко от преди.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
        Колеги някои може ли да ми каже колко се повдига купето в задната част. Не знам дали при всички ЛК120 я има тази екстра.Интересува ме колко см. е от най-долно да най-горно положение.Мисля ,че при мен нещо не е както трябва ,и почна да се повдига много по малко от преди.
        трябва да се регулират датчиците при нормално положение.
        Ако не са ти изпуснали възглавниците (явно не са), всичко трябва да си стане ок.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          Хората в ТМ Ауто ме разиграват като маймуна. След поредният тест, който трябваше да е последен, ми се обадиха днес, че този, който ги караше на досегашните тестове да намерят проблем в автомобила, искал да го закарам за нови тестове в понеделник и вторник. На път съм да им тегля една много дълга и да се откажа от така наречената гаранция. Мислех, че Тойота е сериозна фирма и сериозен сервиз...
          Така правят ако японците не са виждали даден симптом. Изследват го, да видят кое как е. На един познат на авенсиса пратиха половината вентилационна система в Япония да я изследват. Просто един клапан беше дал фира и побъркваше всичко. Смениха му я с нова.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            трябва да се регулират датчиците при нормално положение.
            Ако не са ти изпуснали възглавниците (явно не са), всичко трябва да си стане ок.
            Благодаря много. На мен ми трябваха см. да съм сигурен ,че не се лъжа така на око. Не съм се сетил да ги замеря когато бях сигурен ,че са ОК.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
              ...
              Та трябва ли да се отказваме от дизела,или да си караме старите дизели но докога.
              Трябва като си се изръсил за такава кола колкото за къща, да ходиш и да заредиш нафта от бензиностация. Аз на такива приказки, че заредил от еди коя си бензиностанция/верига не вярвам!

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Какво означава да се зарежда от бензиностанция? Аз примерно си зареждам от варели , които преди това съм заредил на Лукойл или на друга голяма верига. Друг е въпросът , че някои може да зареждат крадено гориво , което е разредено , за да се получи по-голямо количество. Все пак не вярвам колегата да е напълнил нов Хайлукс с такова .
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Трябва като си се изръсил за такава кола колкото за къща, да ходиш и да заредиш нафта от бензиностация. Аз на такива приказки, че заредил от еди коя си бензиностанция/верига не вярвам!
                  Ако щеш вярвай, обаче преди 3 години бензиностанция "Петрол" (макар да не са собственост на "Петрол", а са франчайз) на входа на к.к. Албена вместо дизел наливаха някакъв БИОдизел, без каквото и да било предупреждение. И го установихме, едва когато се опитахме да използваме гориво от резервоара да измием някакъв чарк.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Трябва като си се изръсил за такава кола колкото за къща, да ходиш и да заредиш нафта от бензиностация. Аз на такива приказки, че заредил от еди коя си бензиностанция/верига не вярвам!
                    Демек изхождаш от това, че всички собственици на тея машини си зареждат колите от разни мазета и съмнителни източници???
                    Това го не вервам.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ако щеш вярвай, обаче преди 3 години бензиностанция "Петрол" (макар да не са собственост на "Петрол", а са франчайз) на входа на к.к. Албена вместо дизел наливаха някакъв БИОдизел, без каквото и да било предупреждение. И го установихме, едва когато се опитахме да използваме гориво от резервоара да измием някакъв чарк.
                      А как и по какво го установихте? А и колко % да е била биомасата? Щото тука всичката нафта е с биомаса (щеш-нещеш) някъде 6-7% мисля.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Демек изхождаш от това, че всички собственици на тея машини си зареждат колите от разни мазета и съмнителни източници???
                        Това го не вервам.
                        И аз не вярвам, щото това са големи и много пупулярни вериги. Достатъчно е някой да отиде с касовата бележка, пробата от горивото и протокола за нанесените шети в една от телевизиите и чао с бизнеса на въпросната верига. Такава проста измама и в такъв мащаб не вярвам, че може и да си помислят.
                        А по горе колегите ревът от рециклирани дюзи. Иначе тия дюзи на денсо дават фира, ама на тойота като им е виновно горивото, що не обиколят бензиностатнциите и да си направят проби, и да кажат - "в България горивото е скапано", или пък - "от тук горивото е скапано, от тук не е". Или май им е по добре да си измият ръцете и друг да е виновен.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          От личния ми опит и от всичко изчетено по международните форуми относно дюзите на този двигател съм си направил следния извод.

                          Да, дюзите започват да дават отклонение след 100 до 150 хил километра.
                          Ако по ред причини се попадне на лошо гориво проблемите се появяват веднага след това.
                          Добавките за чистене са нож с две остриета защото теоретично отмиват боклуците по целия горивопровод до дюзите.
                          Горивния филтър трябва да се сменя навреме и да се изпозва само такъв по предписание.
                          Рециклирани дюзи не се препоръчват.
                          Честата смяна на масло е само за хубаво.
                          Проблемите с мазането и спуканите бутала са в резултат от лошата работа на развалените дюзи.

                          Горивната система като цяло е надежна и икономична, нужна е потръжка, и смяна на дюзи на определен период.

                          180 по магистрала не е препоръчително.
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Явно съм се минал като сложих рециклирани дюзи, но за следващия път ще ми е за урок. Друг е въпроса - кога ще бъде следващия път? Ако ми признаят гаранцията (както ме уверяват) - то то ще е поне след 6 месеца, а надявам се и доста повече. Ако ли пък не - до края на годината...
                            По отношение на горивото - сипвам само на OMV от по-скъпата нафта, само последното зареждане ми е на ЕКО. Иначе даже и в чужбина сипвам от по-скъпата нафта, когато има такъв избор. Дали вярва някой или не, все ми е тая.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Ники ти изкара с оригиналните дюзи 120 хил. Аз изкарах по-малко и за щастие в гаранционния срок!

                              Кой кога ги е сменил?
                              Т5
                              Crossrunner

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Моята е на 125х.км. - 7г. не съм слагал никога, никакви добавки.Зареждам само на Лукойл понеже е най-близо, не намирам до момента никава разлика в палене,вървене,разход но... много дрънчи мотора като е студен. Нормално ли е?
                                ТЛК-120 Николай Колев
                                0898521295

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X