Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Колега, много бързо се изморяваш ...
    Играл съм ги цирковете - от доста години въртим само нови автомобили от БГ..
    И вече спрях да си губя времето - има ли 'наченък' на мотане - веднага започвам с официалните писма...
    ТМ София ми направиха без мрънкане гаранционно основен ремонт на двигателя (бутала, сегменти )...
    И наскоро не е имало отказ за гаранционно обслужване (дори на един от автомобилите друга марка отчетоха проблем 3 дни преди изтичане на гаранцията, и подмениха целия тракт от скоростния лост до скоростната кутия месец след това)...
    Просто трябва спокойно и твърдо общуване със сервизите (и застрахователите ) - наистина са на принципа - ако мине....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
      Тези измислени сервизи те отказват от това да си купиш нова кола. Мислех си, че само в Порше са задници, ама се оказа, че в Тойота Балкан не им отстъпват. "Карайте само с ромпетрол". Отивам, че една от тойотите се разчука. В гаранция е. Никой не ми обясни, че като си оставяш гаранционната кола трябва да си платиш 108 лева диагностика. За някакъв изтръпнал Хайлукс с екстри като на жигула.... За сравнение в Порше колкото и да са неадекватни правят това БЕЗПЛАТНО, а извън гаранционен срок тази им услуга струва два пъти по-малко, при това за автомобили на космически години от тойотите. Дето са толко прости коли, че 200-тиците се крадат по-лесно от шкода октавия 2000-та... И после си я гледаш по новините с твоята си регистрация с накачени по нея муджахидини с гранатомети в близкия изток .

      Та на въпроса - карам с ромпетрол и колата чука, преди да отида при тях я четох с моя апаратура и 1-ва и 4-та дюза бяха вече с над 2.4 отклонение.Достатъчно за СМЯНА по гаранция навсякъде другаде, но не и в България! В Германия при такива показатели се сменят 4-те дюзи бе условности, тука над 3 се сменя само проблемната, при положение, че има себестойност за производителя на автомобила около 24 евро... Всички знаем за колко ги продават обаче...
      Така ми взеха за тази "екпертиза" 108 лева и ме посъветваха да СМЕНЯ доставчика на горива Карай с ромпетрол, пък я го смени.... В така наречената "поръчка", която беше оформена като драсканица от дете пишеше следното - "да се смени бензиностанцията и да се сипе добавка за гориво" - 108 лева....
      Ама да те предупредят, че в гаранция си плащаш БЕЗУМНАТА диагностика няма... Е, смених бензиностанцията, натъпках нафтата с добавка, която ми препоръчаха и нищо - тя пак си чука на дюзи, интересно ми е като е в гаранция до октомври 2015-та и като срине буталата в картера какво ли оправдание ще измислят ?

      Вчера сутринта ми се обаждаха някакви от отдел клиенти в Тойота Балкан да ме питат дали съм доволен от обслужването. Дириктно цитирам - НЕ! Защото аз обслужване не видях! Само един надменен приемчик, който ми фамилиарничи и се мисли за голяма работа... Както и драсканиците на един механик с обяснение, което и пред 8 годишния ми син няма да мине... Положението е късаш и фърляш! Нова кола в тая държава пълна с некадърници повече няма да си купя! Яд ме е, че имам две тойоти в гаранция... Така, че тази 5 годишна гаранция да не Ви блазни колеги, нямат пушек отзад да я покрият и са по дребните сметчици....!!!


      И да си кажа - тези дюзи искат живи данни при ускорение, защото тогава стават белите, а тея неандарталци я четат само в покой - празен ход на топло и студено! Ама бутало се топи при натоварване и турбонадув! Това изисква да се четат по време на динамични натоварвания. Защото моите дюзи чукат само при товар, на празен ход не се чува, че работи двигателят!
      А представяш ли си когато изтече гаранцията какъв цирк и мъка е?

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Колега, много бързо се изморяваш ...
        Играл съм ги цирковете - от доста години въртим само нови автомобили от БГ..
        И вече спрях да си губя времето - има ли 'наченък' на мотане - веднага започвам с официалните писма...
        ТМ София ми направиха без мрънкане гаранционно основен ремонт на двигателя (бутала, сегменти )...
        И наскоро не е имало отказ за гаранционно обслужване (дори на един от автомобилите друга марка отчетоха проблем 3 дни преди изтичане на гаранцията, и подмениха целия тракт от скоростния лост до скоростната кутия месец след това)...
        Просто трябва спокойно и твърдо общуване със сервизите (и застрахователите ) - наистина са на принципа - ако мине....
        Свършиха ми нервите, просто не мога да не се вбесявам и единственият изход за мен е да не се купуват НИКАКВИ нови автомобили... Защото така или иначе гаранция няма и в двата случая, но във втория случай я взимаш на половин цена и няма нерви и драми... Гледаш, диагностицираш, купуваш и знаеш, че, ако има ядове си си сам виновен...
        ТКЗС за цял живот

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
          А представяш ли си когато изтече гаранцията какъв цирк и мъка е?
          Когато изтече гаранцията няма сила на света, която да ме накара да си оставя МПС-тата в официален дилър/сервиз...
          Тогава се правят в моя сервиз, за по-тежки ремонти, или дилеми при диагностика има достатъчно кадърни кадри ИЗБЯГАЛИ от официалните сервизи... Но най-вече разчитам на себе си. Ходя в официалните сервизи, не защото не знам какво й е на колата, а защото имам това право - купил съм си автомобил с гаранция, имам право да ми я оправят безплатно. Отивам и им казвам какъв е проблемът директно - те ми взимат пари за диагностика и викат на черното бяло...


          Иначе си прав - но не искам да си го представям какво е да отидеш в официален сервиз извън гаранция. Дано не ми се налага никога...
          Последно редактирано от Л. Мечков; 21-11-14, 20:32.
          ТКЗС за цял живот

          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            А има.Като изтече гаранцията ,и се прецака Webastoto ,отиваш във Webasto ,и от там те пращат дирекно в Мото Фое примерно.А там я гледат кат голям камък ,и те засилват с едни нанайси хиляди лева.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
              Когато изтече гаранцията няма сила на света, която да ме накара да си оставя МПС-тата в официален дилър/сервиз...
              Правино сте се насочили колега.
              Аз това дърво го ядох още през ранните 1990ти. То тогаз и оф.дилари нямаше още. Само братя Василеви и Про Мобил ги имаше.
              Та от тогаз - личен автомобил - само втора ръка с история и без нужда от каско и тем подбни.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
                А има.Като изтече гаранцията ,и се прецака Webastoto ,отиваш във Webasto ,и от там те пращат дирекно в Мото Фое примерно.А там я гледат кат голям камък ,и те засилват с едни нанайси хиляди лева.
                Не бъркай в раната, че, ако можех да помогна - винаги, просто това е политика на производителите на автомобили, които имат правата върху отоплителите, вградени в техните изделия... Това е доста кофти момент дори и за мен, защото пък имам автомобили от ВАГ групата с фабрични печки и най-лошият сън ми е именно това - да отида в официалния дилър и да ме гледат като полезно изкопаемо... Защото аз няма как да си помогна - нито имам части, нито имам схеми... Това е работа на дилърите на автомобилите, но както се разбрахме те по дифолт са едни малки КТБ-та и нищо повече...
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Малко да разведря темата че много нерви много чудо Вижте какво донесе дядо Коледа на моята Тойотка Малко предварително ама сигурно много е слушала мене пък в ТМ сами ме извикаха и ми смениха сумати неща без пари по двигателя Сипвам 5лт олио на един резервоар и дори и при газ до дупка не изпушва иначе може би от чипа като и дам газ до дупка и си изпушваше. Сипвам само на един Лукойл който не е франчайз и това е, дано нямам проблеми, и един път дневно като много добре е загряла на някоя права и давам газ до дупка.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10610948_770379066330625_4617071535253318961_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5624526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1506040_770171683018030_6996508159688472495_n.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5624527

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Чавдаре , ти поне си технически грамотен човек и може да разбереш какви глупости пише люлинския "корифей" и то постоянно. Човека е продуктивен. Защо трябва да го четем?
                    Мечков и той може да поуспокои топката, но си разбира от работата и доказано помага.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Като лична услуга към всички участващи и в чест на 24ти ноември - ден на нищо случващо се - ще заключа временно темата до охлаждане на страстите и почистване без допълнителни мерки към явно афектираните страни.

                      По-нататъшни коментари, ако има такива, са добре дошли на лично съобщение към тлъстата ми персона, ако иде реч за диалог а не за монолог.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Чавдаре , ти поне си технически грамотен човек и може да разбереш какви глупости пише люлинския "корифей" и то постоянно. Човека е продуктивен. Защо трябва да го четем?
                        Мечков и той може да поуспокои топката, но си разбира от работата и доказано помага.
                        Единия написал нещо си, което раздразнило другия, другия му вкарва един-два епитета, първият му тегли една-две майни и от там нататък се завърта "размяна на любезности" между двамата пишкомерещи се, от които в крайна сметка полезното в темата потъва измежду хвърчащите наляво-надясно на 1-2 страници обиди ...

                        Колко пъти да коментираме, че в открит форум е така - хора всякакви - и големи специалисти, и големи отворковци, които ръсят глупости. Знаем я и алтернативата - затворен "клуб" за специалисти със фейсконтрол. Ама, както показва опитът, такива затворени клубове нещо не процъфтяват ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Нов ден - нов късмет.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            =======================

                            Моля колегите Л.Мечков и Rady1st, да не пишат нищо лично тука в тази тема. Ако продължават с личните си напатки един към друг темата ще бъде заключена и всички останали ще загубят едно основно помагало с което спестяваме сума ти нещо разменяйки опита с колите си.

                            Не отговаряйте на този пост и не се оправдавайте. Просто нищо не говорете. Не и тука!

                            Моля ви....... нищо лично тука!
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Не знам ,но каквито и дюзи да се сложат /нови.рециклирани/,колко ще издържат на нафтата на БГ пазара.Пресен пример Хайлукс пълни резервоар до горе от бензиностанция от голямата верига П....л ,изминава някакви мижави километри и умира като коза изведнъж.Резултат гориво /ако мога да го кажа така-с цвят на ФАНТА/. Цената за ремонта е три-цифрена /още не се знае крайната сума.Дюзите са пиезокристални цена брой 2300лв.
                              Та трябва ли да се отказваме от дизела,или да си караме старите дизели но докога.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                                Не знам сега малко пътувам из Европата с Авенсиса, че крузера е за свещи. Дизела тука (Испания и Франция) е по евтин, не се пени като бира, па май и колата повечко върви - последно ми даде разход 5.2 т.е. 546км с малко над 27 литра (28 да ги закръглим). В България под 6 да не кажа 6.5 отдавна не е падала, мислих си, че е щото е остаряла.....хората в Тм Ауто са дигнали ръце, като ми приемаха крузера и явно има защо....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X