Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
    Ходих и мериха дюзите. Едната показа отклонение 3.2 на студено и 1.7 на топло. След консултация с някой, от който зависи рекламацията ме записаха за по-сериозни тестове - мерене на компресия(можело да имам спукано бутало), ЕГР, запис на теста на студено и топло, запис при ускорение от 0 до 100км/ч(или до 300), ..., налягане на резервната гума, изгоряла крушка, драскотини по боята и още куп простотии. Според диагностика проблема е в дюза или дюзи, но някой им даваше наставления да продължават да търсят проблем в колата. В крайна сметка, не откриха нищо и ми казаха, че ще му изпратят всички данни, за да се вземе решение дали да признаят или да продължават с тестовете. Та сега чакам присъдата. Всъщност това ще покаже, дали може да се разчита на гаранцията на Тойота или не.
    Ми то само заради тази гаранция може човек да се излъже да вземе нещо от Тойота,пък то ако не я признаят за какво ще отидем-за по-добрите цени ли,или за големите им специалисти....???

    Коментар


    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

      Ако отидеш с такива показания негаранционен, веднага ще ти препоръчат нови дюзи без да ти изследват колата. Въпреки това приемам, че като отидеш по гаранция да потърсят за някакъв проблем, за който дюзите да са следствие. Момчетата в сервиза бяха компетентни и си вършеха работата професионално. Лошото е, че след всичките тестове и тяхната убеденост, че проблема не в двигателя или някъде другаде, а просто една или повече дюзи, не казаха,че рекламацията се приема и се поръчват нови дюзи или дори само една, а само изразиха надежда, че тези тестове са достатъчни, за да се одобри рекламацията.
      Със сигурност ще пиша какво е станало. Ако признаят гаранцията, то това ще е вид реклама за Тойота.
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Тези измислени сервизи те отказват от това да си купиш нова кола. Мислех си, че само в Порше са задници, ама се оказа, че в Тойота Балкан не им отстъпват. "Карайте само с ромпетрол". Отивам, че една от тойотите се разчука. В гаранция е. Никой не ми обясни, че като си оставяш гаранционната кола трябва да си платиш 108 лева диагностика. За някакъв изтръпнал Хайлукс с екстри като на жигула.... За сравнение в Порше колкото и да са неадекватни правят това БЕЗПЛАТНО, а извън гаранционен срок тази им услуга струва два пъти по-малко, при това за автомобили на космически години от тойотите. Дето са толко прости коли, че 200-тиците се крадат по-лесно от шкода октавия 2000-та... И после си я гледаш по новините с твоята си регистрация с накачени по нея муджахидини с гранатомети в близкия изток .

        Та на въпроса - карам с ромпетрол и колата чука, преди да отида при тях я четох с моя апаратура и 1-ва и 4-та дюза бяха вече с над 2.4 отклонение.Достатъчно за СМЯНА по гаранция навсякъде другаде, но не и в България! В Германия при такива показатели се сменят 4-те дюзи бе условности, тука над 3 се сменя само проблемната, при положение, че има себестойност за производителя на автомобила около 24 евро... Всички знаем за колко ги продават обаче...
        Така ми взеха за тази "екпертиза" 108 лева и ме посъветваха да СМЕНЯ доставчика на горива Карай с ромпетрол, пък я го смени.... В така наречената "поръчка", която беше оформена като драсканица от дете пишеше следното - "да се смени бензиностанцията и да се сипе добавка за гориво" - 108 лева....
        Ама да те предупредят, че в гаранция си плащаш БЕЗУМНАТА диагностика няма... Е, смених бензиностанцията, натъпках нафтата с добавка, която ми препоръчаха и нищо - тя пак си чука на дюзи, интересно ми е като е в гаранция до октомври 2015-та и като срине буталата в картера какво ли оправдание ще измислят ?

        Вчера сутринта ми се обаждаха някакви от отдел клиенти в Тойота Балкан да ме питат дали съм доволен от обслужването. Дириктно цитирам - НЕ! Защото аз обслужване не видях! Само един надменен приемчик, който ми фамилиарничи и се мисли за голяма работа... Както и драсканиците на един механик с обяснение, което и пред 8 годишния ми син няма да мине... Положението е късаш и фърляш! Нова кола в тая държава пълна с некадърници повече няма да си купя! Яд ме е, че имам две тойоти в гаранция... Така, че тази 5 годишна гаранция да не Ви блазни колеги, нямат пушек отзад да я покрият и са по дребните сметчици....!!!


        И да си кажа - тези дюзи искат живи данни при ускорение, защото тогава стават белите, а тея неандарталци я четат само в покой - празен ход на топло и студено! Ама бутало се топи при натоварване и турбонадув! Това изисква да се четат по време на динамични натоварвания. Защото моите дюзи чукат само при товар, на празен ход не се чува, че работи двигателят!
        ТКЗС за цял живот

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Когато се гледат показанията на дюзите , стойностите не мърдат въобще при форсиране на двигателя или в движение. Менят се само на празен ход - затова и се гледат така. Пробвал съм в движение да спирам дюзите , но не става , само на празен ход е възможно. Беше ми интересно да видя при натоварване и изключване на някой от цилиндрите , дали чукането ще се промени , но както казах , не е възможно. А относно диагностиката - по принцип струва 35 лв и ти казват същото , което може да се види от всеки с обикновен кабел от китай за 30 лв , т.е. малко се обезмисля цялата работа. Не знам защо са ви взели 108 , но наистина е много.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            И аз се учудвам, че въобще са взели пари. Все пак е гаранционен автомобил... При мен, въпреки че само дюзите са гаранционни не ми взеха стотинка. А тестовете бяха много повече от една диагностика.
            Между другото - викат ме на последен(надявам се) тест в понеделник и после ще трябва да ми кажат какво са решили.
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1459997_10204439745927623_4905018721235920886_n.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5624165
              ТКЗС за цял живот

              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Какво точно правиха по колата 1,5 часа? Чакаха я да загрее или да изстине ?
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Утре ще проверя и точно какво покрива гаранцията, че нещо ме мотаят...


                  Това е брошурата им -

                  http://www.toyotavarna.com/images/to...419-500821.pdf
                  Последно редактирано от Л. Мечков; 20-11-14, 20:37.
                  ТКЗС за цял живот

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                    Какво точно правиха по колата 1,5 часа? Чакаха я да загрее или да изстине ?
                    Ами накараха ме да я закарам преди 18 часа предишния ден, за да изстинела и сутринта да е готова за студен старт. Обадиха ми се на другия ден към 16 часа, че са готови и да отивам. Викам си еййй, егати нинджите, много бързо й сменили дюзите, хахахахахах, колко съм бил наивен
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                      Въобще не съм се съмнявал в думите ти колега, че са взели пари. Според мен би трябвало да не се съгласяваш. Все пак става дума за изцяло гаранционен автомобил.
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                        Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                        Въобще не съм се съмнявал в думите ти колега, че са взели пари. Според мен би трябвало да не се съгласяваш. Все пак става дума за изцяло гаранционен автомобил.
                        След няколко дена, както написах по-горе ми се обади любезна госпожа да ме пита дали съм доволен от услугите. След като ми изслуша неволите ме увери, че ще ми се обадят да закарам колата повторно, при което реагирах, че втори път няма да им давам 108 лева... Чакам да се обадят и ще докладвам как се развиват нещата. Най-гадното е, че на втората тойота й свети индикацията за заключване на предния мост и не знам като я закарам нея какво ме чака... Най-вероятно, ако нещо се обърка отново, ще отида с адвокат. Тези коли не струват 2.40 ... Омръзна ми от такива неща - в Порше с адвокат, още ми държи топло, сега и тука, прост народ, оставен без контрол обитава тези сервизи... Поема мога да напиша... В Порше без мое знание се качили двама мазни механика и ходили до Ихтиман и обратно да "тестват" защо колата почуква като пали.... Върнаха ми я със сини спирачни дискове и разход над 19/100.... Вътре седалките като за формула 1 настроени, волан, всичко разбъркано, липсват една трета от резервоара... Те си правили кефа, защото колата рядка и силна и те се повозили добре... В крайна сметка "на колата й няма нищо". А аз като един съвестен клиент им подарих едно незабравимо състезание по магистралата, като ги спонсорирах с ресурс на автомобила и около 100-120 лева за гориво.


                        Всячески правя всичко възможно да им стане тъпичко, най-вероятно тези мухикани от тойота ще са следващите...
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                          Викам си еййй, егати нинджите, много бързо й сменили дюзите, хахахахахах, колко съм бил наивен
                          Това наистина прозвуча много смешно. :d . Случаят е интересен , интересно ми е какво ще предприемат. Дали не искат да те мотат още малко , все пак скоро и свършва гаранцията и по километри и по години.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Колега, пиши до Тойота Европа и им обясни подробно за премеждията ти си с Тойота мАЛЯКИС, пардон балканис. Наскоро имахме подобен казус с Мазда след отказ от бг дилъра за съдействие по отсраняване на гаранционен проблем. Разговаряхме(доста заплашително.. като започване за водене дело спрамо тях относно неизпълнение на договор и заблуда на клиента относно гаранцията) и много бързо от Австрия(Мазда Еворпа) се обадиха на бг дилъра и набързо решиха проблема ни. Тук в БГ правилото е..... "ако мине" и повечто "дилъри" разчитат на това че няма да ти се занимава.
                            П.С Защо не закараш Тойотите до дълър в друга държава? Все пак ремонта не е евтин и би оправдал евентиалните разходи за гориво и тнт.?
                            M57D30T1
                            W450

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                              Това наистина прозвуча много смешно. :d . Случаят е интересен , интересно ми е какво ще предприемат. Дали не искат да те мотат още малко , все пак скоро и свършва гаранцията и по километри и по години.
                              Още почти година не е малко, а 15000 километра също на този етап не са малко, тъй като точно тази остана да се ползва по-рядко, за сметка на това пък отговорно. Дано не ме въртят, няма да оставя така нещата - ясно е...
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                                Колега, пиши до Тойота Европа и им обясни подробно за премеждията ти си с Тойота мАЛЯКИС, пардон балканис. Наскоро имахме подобен казус с Мазда след отказ от бг дилъра за съдействие по отсраняване на гаранционен проблем. Разговаряхме(доста заплашително.. като започване за водене дело спрамо тях относно неизпълнение на договор и заблуда на клиента относно гаранцията) и много бързо от Австрия(Мазда Еворпа) се обадиха на бг дилъра и набързо решиха проблема ни. Тук в БГ правилото е..... "ако мине" и повечто "дилъри" разчитат на това че няма да ти се занимава.
                                П.С Защо не закараш Тойотите до дълър в друга държава? Все пак ремонта не е евтин и би оправдал евентиалните разходи за гориво и тнт.?
                                Уморих се от такива циркове, това предприех с Порше и най-вероятно ще ходя на "екскурзия" до Австрия, или Пасау Германия... Сега и с тези трактори, ако трябва да обикалям света... Абе няма такава държава...
                                Ентусиазмът ми се изхаби, повече нов автомобил - никога, не и в България... Съмнителна гаранция, съмнително обслужване(не сменят цялото масло, правят ти номерца да си не само за накладки, а и за дискове), съмнителни сервизи със съмнителни кадри(почти всички са слезнали по гъз от селата), всичко е съмнително. Бай Ганьо е жив!
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X