Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Филтър за УАЗ

    Незнаенето, и разпространяването на невежество, са опасни работи. Особено второто.
    Колко години се чуват писъци - пропана е безопасен. Само тая година колко коли избухнаха, и колко хора изгоряха? И за метана скоро се мотаеха картинки при руснаците, на няква издухана бензиностанция.
    Айде стига глупости от движение, а Какво ще стане, ако искрата дойде, докато е отворен смукателния клапан?
    Е?
    "Регулирай си запалването" е идиотичен съвет, никой не го бута до там нарочно.

    Коментар


    • #32
      До: Филтър за УАЗ

      Нищо не става,въртиш до като запалиш.При нас Уазки и Газки с маслени филтри колкото искаш.Повечето хора които ги карат по полето и планината ,да не мислиш,им сменят филтъра.Слага се газ,дупчи се карба и се кара.Всяко село има минимум 20-30 руски машини а по големи като Говедарци от 120-130 нагоре в града никой ги незнае ,до сега не съм чул да е гръмнала някоя.

      Коментар


      • #33
        До: Филтър за УАЗ

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Айде стига глупости от движение, а Какво ще стане, ако искрата дойде, докато е отворен смукателния клапан?
        Е?
        "Регулирай си запалването" е идиотичен съвет, никой не го бута до там нарочно.

        И какво ще стане???

        Бутилката ли ще гръмне или ако е на бензин резервоара???
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #34
          До: Филтър за УАЗ

          Слушай новините по Хоризонт. В края, преди прогнозата за времето, всеки път има бюлетин на КАТ.
          И във всеки случай, Вярата, и Пожарната безопастност, са силно различни неща. В случая - обратни.
          Ник вече каза че му омазва камиончето, и затова го е изхвърлил, никой съвременен производител не го залага, ама пак - не.
          Ако ще ги сравнявате с мотоциклетните, пък се замислете защо там е мокър, а не сух.

          Коментар


          • #35
            До: Филтър за УАЗ

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Нищо не става,въртиш до като запалиш.При нас Уазки и Газки с маслени филтри колкото искаш.Повечето хора които ги карат по полето и планината ,да не мислиш,им сменят филтъра.Слага се газ,дупчи се карба и се кара.Всяко село има минимум 20-30 руски машини а по големи като Говедарци от 120-130 нагоре в града никой ги незнае ,до сега не съм чул да е гръмнала някоя.
            Е колега не знам и затова и питам може би Говедарци е с високо надморско и липса на кислоротзатова не гармине е за смех но познавам един френд о наше село ходеше до скоро с двете раце в бинт помисли реално на въпроса и помисли ако си с газ и маслен фири и всички скоби и маншони са здраво закрепени и оплатнениобема от газ каде ли отива а в същото време има и искра от някаде а и не мисля че сваляте глави на всеки 50 хилади километра да речем да напасвате клапани и легла на същите
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #36
              До: Филтър за УАЗ

              Колега,на никого не искам да давам съвет,какъв непременно филтър да сложи,това си е негов проблем.За да ти опърли ръцете докато въртиш трябва да имаш още един чифт,сложени върху карба.Може и да сте прави ,не знам,при нас проблем не е имало още.Дразня се от Стефан,неговия джип сигурно и на газ не е ,а пише крайни мнения недопускашти други вариянти.

              Коментар


              • #37
                До: Филтър за УАЗ

                Я някой да светне мене, досадника, защо по правилниците в цял свят е забранено шнорхела да минава през кабината.
                Това не е танк, двигателя няма да изсмуче въздуха от бойното отделение.
                Е?
                Последно редактирано от Стефан; 15-09-09, 11:20.

                Коментар


                • #38
                  До: Филтър за УАЗ

                  Стефане,няма да ти отговоря,щото излиза като заяждане.Може и да си прав но моето мнение е друго и не го натрапвам.При нас колите с шнорхел се броят на прьсти и проблеми няма,с останалите.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Филтър за УАЗ

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    Какъв огън бе???



                    Мислех да си премълча , ама ....
                    Ми не знам , може да не е огън , а оригване на мотора. Някои му викат "кюфкане" . И както каза Стефан това не е от мързел или аборигенщина на собственика , а когато мотора си реши - абе каприз !
                    Едно време си носех в Газката 2 дистрибуторни капачки , 2 чифта кабели и 2 шепи със свещи .И понеже ме хвана носталгията , а и наивно си помислих че съветското автомобилостроене се е развило в последните години , та от 2 седмици съм собственик на УАЗ 39091 , 2003-та год. , на 16 000 км. , дв-л 4218 с к-р К151 , за служебни цели.
                    За резонните манипулации ( смяна на масла , гресиране , регулировки и центровки) не ми се говори , ама много останах учуден като отворих въздушния филтър . Вместо нормален ( за света ) книжен елемен установих наличието на един капут ..пардон ! ..."чорап" , нанизан на тенекиения цилиндър , който изпълнява задължението да филтрира въздуха. Като го изтупах почна да бълва прах като брашнен чувал. Зевзеците около мен предложиха да го сменя с хартиен филтър от аспиратор или с женски чорапогащник .
                    Та това гениално творение ще трябва да се замени неминуемо.
                    Реших , че няма да е с маслен филтър , утре ще се разходя по магазините ... все от нещо ще пасне ... Иначе първите разходки с уаз-чето в гората ме изкефиха . Нито се притеснявам за драките по боята , нито от трапищата - само газ !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Филтър за УАЗ

                      Даже в бронирана черупка, минаването на шнорхела през обитаем обем на автомобила, е забранено навсякъде. Независимо от всички други системи за безопастност.
                      Винаги когато става дума за безопастност, и макар един случай на някаква неизправност, си запазвам правото на безапелационна категоричност, без значение кой колко ми се сърди. Зер има стара българска приказка - от мечка - ремичка.
                      Не желая да правя мечешки услуги, нито даже на неприятелите си. Известно ми е че има проблем - оповестявам го. Обратното би било мръсен номер.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Филтър за УАЗ

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Мислех да си премълча , ама ....
                        Ми не знам , може да не е огън , а оригване на мотора. Някои му викат "кюфкане" . И както каза Стефан това не е от мързел или аборигенщина на собственика , а когато мотора си реши - абе каприз !
                        Едно време си носех в Газката 2 дистрибуторни капачки , 2 чифта кабели и 2 шепи със свещи .И понеже ме хвана носталгията , а и наивно си помислих че съветското автомобилостроене се е развило в последните години , та от 2 седмици съм собственик на УАЗ 39091 , 2003-та год. , на 16 000 км. , дв-л 4218 с к-р К151 , за служебни цели.
                        За резонните манипулации ( смяна на масла , гресиране , регулировки и центровки) не ми се говори , ама много останах учуден като отворих въздушния филтър . Вместо нормален ( за света ) книжен елемен установих наличието на един капут ..пардон ! ..."чорап" , нанизан на тенекиения цилиндър , който изпълнява задължението да филтрира въздуха. Като го изтупах почна да бълва прах като брашнен чувал. Зевзеците около мен предложиха да го сменя с хартиен филтър от аспиратор или с женски чорапогащник .
                        Та това гениално творение ще трябва да се замени неминуемо.
                        Реших , че няма да е с маслен филтър , утре ще се разходя по магазините ... все от нещо ще пасне ... Иначе първите разходки с уаз-чето в гората ме изкефиха . Нито се притеснявам за драките по боята , нито от трапищата - само газ !
                        Има подобна тема в която съм описал как реших този проблем
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=40038&page=3

                        Само че сега съм на изходна позиция шото смених карба от К151 на К126, и този филтър от Газела нестава на този карб. Всичките ми опити да го закрепя надеждно на новия карб се провалиха. Така че сега пак съм с "капута" и филтъра от Газела не ми трябва. Ако ти харесва решението, все ще се разберем нещо. Ако пък искаш си купи нов. В горната тема съм посочил от къде съм го купил и за колко.

                        Успех,
                        И да кажеш как си измислил.
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Филтър за УАЗ

                          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                          Така че сега пак съм с "капута"
                          Колеги, къде се продава спрей за омасляване на въздушен филтър, и колко горе долу струва?
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Филтър за УАЗ

                            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение

                            Само че сега съм на изходна позиция шото смених карба от К151 на К126 ...
                            И що смени карба? Кво не му харесваш на 151?
                            БИО пчелен мед и пчелни продукти
                            0888 66 59 73

                            Коментар


                            • #44
                              До: Филтър за УАЗ

                              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                              Колеги, къде се продава спрей за омасляване на въздушен филтър, и колко горе долу струва?
                              Всяка марка произвежда масла за омасляване на възд. филтри, но не всеки магазин ги предлага, защото при автомобилите този тип филтри не са често срещани. При мотоциклетите обратно - хартиените са по-рядко срещани.
                              За това почти във всеки мото-магазин можеш да намериш масло за филтри, било на спрей, било в шише от литър.
                              Търси Filter Oil продукт.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Филтър за УАЗ

                                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                                Всяка марка произвежда масла за омасляване на възд. филтри, но не всеки магазин ги предлага, защото при автомобилите този тип филтри не са често срещани. При мотоциклетите обратно - хартиените са по-рядко срещани.
                                За това почти във всеки мото-магазин можеш да намериш масло за филтри, било на спрей, било в шише от литър.
                                Търси Filter Oil продукт.
                                Благодаря!
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X