Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не карайте без екипировка!!!

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    А парите къде ги е държал ???

    Е, къде... За 2 варианта се сещам.
    Парите и без това не са най-чистото нещо на света... [emoji2]


    Преди няколко седмици бях в Италия.
    Екипировката е... Основно каска.
    Не бих казал, че са обект на подражание но това донякъде има разумно обяснение.
    Аз го намерих на 2 ден някъде.
    При 40 градуса жега непрекъснато с кожата бях доста нелепа гледка а си мислех, че съм свикнал.

    Някъде след Ливорно в посока Флоренция карах известно време заедно с едно Вираго.
    Човекът возеше зад него дете на около 10 годинки.
    И двамата бяха по тениски а детето май беше и по шорти.
    Караше си с 100-120 на места, лавирахме межди колите защото на няколко места имаше задръствания а дребният фъстък през цялото време се въртеше, правеше ми физиономии, изобщо все едно беше на катерушка.
    То по това време вече и аз бях заебал якето и гамашите в дисагите но подобна гледка е преобпадаваща.
    Особено в градовете със рояците скутери.
    Екипираните са малко, извън града и повечето от тях бяхме чужденци.
    Та в един момент човек просто се вписва в средата.
    Освен това при такова огромно изобилие от двуколесни всички са свикнали с присъствието им на пътя.
    Не че ще стане по-малка травма там от тук ако се изпиля по тениска.
    Очевидно нивото на инциденти е по-малко и хората приемат риска за сметка на комфорта.
    А няма как да е комфортно на тая жега екипиран като тевтонски рицар.

    Тук обаче едва ли биха карали така.
    Поне аз не го правя, въпреки, че след 2 седмици се хващам, че съм придобил вредни навици.
    Последно редактирано от Esper; 06-08-15, 20:28.
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Не карайте без екипировка!!!

      В града по каска и ръкавици, чат пат и ботуши + гръбен протектор, задължително дълъг панталон (дънки) и ако не е много горещо някакво яке или горнище, и много на щрек, и внимателно.

      Извън града (на асфалт) фулл гиър, по-възможност висок клас! Каска+Кожен екип+Гръбен протекор+допълнителни пластмаси под екипа за гърдите+висока протекция ботуши+висок клас ръкавици.

      Всичко останало е несериозно...Човек веднъж пада. Имам познати, които лежаха бая време в болница заради асфалтна екзема!
      before: Kawasaki ZX10R 2009
      after: KTM 690 SMC R 2015

      Коментар


      • От: Не карайте без екипировка!!!

        Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
        ...Човек веднъж пада.
        Не е точно така ама както и да е! Едно време ми беше попаднало нещо такова за четене- Изкуството да падаме!

        Така че истината е някъде наоколо! Който търси в правилната посока със сигурност ще я намери!
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • От: Не карайте без екипировка!!!

          И аз не бях виждал немци по къс ръкав и къси гащи да карат мАтори ,ама след жегите това лято преобладават .Не че не се срещат и напълно екипирани в собствен сос . Днес и аз карах по къси гащи . Иначе ударих една самара преди години със супер тенерето и я завъртях в обратна посока .Бях без каска ,по къси гащи и се разминах без една драскотина . Иначе имам и едно завиране под автобус с каска и кубинки , е тогава си счупих и крака . Както нЕма два еднакви пръсти по-дължина ,така и няма и две еднакви ситуаций и падания .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Не карайте без екипировка!!!

            Добре де, няма ли в действителност лятна екипировка с много вентилационни отвори за да диша тялото, едва ли трябва да е някаква технология от НАСА за да се произвежда такава екипировка?

            Коментар


            • От: Не карайте без екипировка!!!

              Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
              Извън града (на асфалт) фулл гиър, по-възможност висок клас! Каска+Кожен екип+Гръбен протекор+допълнителни пластмаси под екипа за гърдите+висока протекция ботуши+висок клас ръкавици.

              Хайде сега това си представи, че го навличаш ВСЕКИ ден.
              Ще можеш ли и колко време?

              Може да ти изглежда несериозно но в моите представи е неприложимо за ежедневна практика.
              И аз държа на кожата си но не чак толкова, че да следвам такъв сценарий.
              Уважавам избора ви но вие карате за удоволствие.
              Аз както и италианците, за които спомемах просто се придвижваме.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Не карайте без екипировка!!!

                ......

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1014037_10151502622956044_1366467528_n.jpg
Прегледи:2
Размер:79.0 КБ
ID:5674972

                "And this, kids, is why you wear a frickin helmet."

                Коментар


                • От: Не карайте без екипировка!!!

                  Не съм чел цялата тема само да споделя моя скромен опит.
                  Бях на почивка на Филипините в дълбоката провинция Негрос Ориентал и там заех мотопед от приятел.
                  Там естествено никой няма и не кара с каски или каквато и да е екипировка защото е ужасно топло.
                  И аз съответно една прекрасна нощ карайки си по джапанки си охлузих горната част на ходилото в един бордюр.
                  Раната бе малка и викам си аз нищо ми няма - наистина ако бях в България нямаше проблеми.
                  Да ама не, на следващия ден крака ми почна да почернява около раната - някаква тропическа гадост.
                  Надупчиха ми гъза от инжекции както съм курортист и накрая пътувах Манила Варна по джапанки в самолета с превързан крак.
                  А после колко месеца няма заздравяване щото е на място без мастна тъкан само аз си знам.
                  Не карайте без екипировка, има защо!
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Не карайте без екипировка!!!

                    Споко.Тука никой не чете внимателно,вадят се неща от контекста и после оди го гони!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      Здравейте вчера петърпях инцидент.Кола ми отне предимството и в опит да избегна челен удар се срещнах странично в нея,бях екипиран(ботуши alpinestar t6 ,наколеник,панталон,ризница и всичко необходимо).Разминах се със счупена костица на ходилото.А подметката на ботуша се беше сгънала надлъжно.Не искам да си представям ако карах с маратонки.

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Първоначално публикуван от велизар Преглед на мнение
                        Здравейте вчера петърпях инцидент.Кола ми отне предимството и в опит да избегна челен удар се срещнах странично в нея,бях екипиран(ботуши alpinestar t6 ,наколеник,панталон,ризница и всичко необходимо).Разминах се със счупена костица на ходилото.А подметката на ботуша се беше сгънала надлъжно.Не искам да си представям ако карах с маратонки.
                        Е...може и по джапанки...

                        Коментар


                        • От: Не карайте без екипировка!!!

                          Ако може и да му е последно...
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Не карайте без екипировка!!!

                              Една идея за намаляване на риска https://www.youtube.com/watch?v=akR1rbLMd0c

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Излязох да тествам мотора след смяна на гарнитура на главата и въздушен филтър и ми изпадна гарда на радиатора. Взех си го от едни момичета и на един баир в квартала и докато тръгвах нагоре ми се плъзна ръката на масура, заради гарда. Мотора се изправи и излетя, а аз паднах и си скъсах връзките на глезена. Почти 2 месеца почивка + 8 килограма отгоре. А ботушите са ми толкова яки.. Защо не ги обух.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X