Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не карайте без екипировка!!!

    Тази тема я пускам, за да подтикна към използването на екипировка по време на карания. Най опасните падания и контузии, се случват когато карането е уж само за едно кръгче или проба. В темата ще се публикуват снимки на пострадали от падания без екип, което от своя страна ще подтиква към използването му.

    Публикуването на снимки без екип, не се толерира във форума.

    темата не се препоръчва за хора със слаби сърца и нерви.
    Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 08-10-09, 21:24.

  • #2
    До: Не карайте без екипировка!!!

    Почивен ден на шестдневката в Ст.Загора.Стягаме на Мирко мотора.За два дена .....три спукани гуми.Я да вземем на Кокера мусовете.Слагаме ги.И едно завойче за проба.Я да карам след него.............на сто метра от цеха обръщаме.....мотора на задна гума.....леко залитане......опаа......счупена ключица...на две места.
    Сега ходя като робокоп.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

    Коментар


    • #3
      До: Не карайте без екипировка!!!

      Преди 2 дни синът ми се качил по къси панталони за "едно кръгче",паднал на камъни и резултата разцепено коляно,седем шева и провалено ходене на море....

      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Димо; 22-08-09, 17:36.
      0+

      Коментар


      • #4
        До: Не карайте без екипировка!!!

        Аз просто искам да ви кажа
        Не се екипирайте за карането . . .
        А за Падането

        Коментар


        • #5
          До: Не карайте без екипировка!!!

          Това е няколко часа преди да ми гипсират крака /счупен глезен/ и не се вижда ръката, лакътя и корема колко са зле.
          Белезите стоят и до днес, а се качих само да изпробвам мотора след ремонт.
          Не бях напомпал задната спирачка и накладките не бяха прибрани до диска, дадох газ срещу един портал и ....
          А ако се питате защо съм в този гащеризон ще ви кажа, че нищо не остана от дрехите ми дори и обувките, само едни парцали които нарязаха в бърза помощ.
          НЕ КАРАЙТЕ БЕЗ ЕКИПИРОВКА ДОРИ И ДО ТОАЛЕТНАТА

          Първоначално публикуван от miki64
          Таз вечер(б.р. - вече вчера) Чинела пристигна така в нас...












          Коментар


          • #6
            До: Не карайте без екипировка!!!



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1accident163.jpg
Прегледи:1
Размер:42.3 КБ
ID:5118969
            Последно редактирано от Димо; 22-08-09, 19:53.

            Коментар


            • #7
              До: Не карайте без екипировка!!!

              Моля не карайте без екипировка!!!

              Аз карам с екипировка!
              Последно редактирано от Chinela; 24-08-09, 21:06.
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • #8
                До: Не карайте без екипировка!!!

                Въпросът е, винаги ли трябва да ти се случи, за да повярваш, не е ли възможно да бъдеш малко по хитър и да се учиш от грешките на другите в живота като цяло, не само за екипировката?
                Лошото е ,че ако е речено да се случи нещо, то се случва и то тогава, когато най-невярваш. Ето доказателство и от мен: в неделя. при една от почивките, колегата нещо не го свърташе и реши да покара малко на предна гума. но БЕЗ КАСКА! Той редовно си кара на предна гума, но е имало нещо да става и то стана, прекантарване напрад и стъпенката му разпра главата.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от giorgio; 30-08-09, 16:54.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  До: Не карайте без екипировка!!!

                  Екипировката е задължителна, дори и при една лека разходка...., но ми се иска да добавя и дебело да подчертая - тя не ни прави безсмъртни запомнете го добре!!!!
                  Последно редактирано от giorgio; 15-10-09, 10:48.
                  0887 246718

                  Коментар


                  • #10
                    До: Не карайте без екипировка!!!

                    ...Смених свещи на бандита и разбира се трябваше да го разходя 200м..., както се вижда, екипировката беше къси гащи. Резултата също е видим.


                    НИКОГА без екипировка!!!
                    Прикачени файлове
                    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                    Mercedes w212 E350 4matic
                    Ducati Monster 600
                    O888795575

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не карайте без екипировка!!!

                      Като гледам последните няколко снимки тръпки ме побиват определено ме накараха да се замисля и съм сигорен,че не съм само аз пожелавам на колегите бързо оздравяване

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не карайте без екипировка!!!

                        До сега никога не съм слагал екипировка, само една каска... и като гледам на/право лошо ми става, пък карам мотор, който за моите години е доста голеЯм ( 16 г. Yamaha YZF 426 ) ама сега лека-полека саЪбирам пари и ще си накупя. Дано на никой не се случва това, което на тези момчета и по-бързо уОздравяване им пожелавам.
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-09-09, 13:27. Причина: О; Ъ; Я

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не карайте без екипировка!!!




                          Ето няколко снимки от лятото когато се возих с Дефилето бях по къси гащи заради голямата жега. Ето какво се получи последствие на късането на веригата по една пътека-изгаряне от ауспоха точно на кривата на мотора.
                          Винаги с екипировка !
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Не карайте без екипировка!!!

                            Здравейте колеги, нов съм във форума но не и в мотоциклетизма.Карам мотори от малък, но тогава нито пари за тях камоли за екипи, докато не се случи първото ми сериозно падане, на импровизиран скок скачаме и аз гол по къси гащи, и предните ми колове се вадят във въздуха и се приземявам без капла,ефекта беше поразителен(жалко, че бях сменил вече млечните си зъби).
                            От тогава без екипировка не излизам. Хората не са я измислили без нищо!
                            За 600лв. вече можеш да се сдобиеш с по важната екипировка втора ръка, която може да ти спести МНОГО!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Не карайте без екипировка!!!

                              една неделя реших да покарам малко със един приятел по дъбрава и ето какво се случи без екипировка със къси гащи резултата е видим не карайте без екипировка аз си събирам пари да си купя :!!!!
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X