Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Не карайте без екипировка!!!

    при всяко излизане си казвам,че не е редно да тръгвам без цялата екипировка,и всеки път не го спазвам защото си мисля,че точно сега няма да падна,въпреки,че карам такъв звяр отскоро/сузукито от снимката/падал съм,но с малка скорост и не с такъв мотор.това е като с цигарите-пуша,но незнам защо...ВИНАГИ СИ СЛАГАЙТЕ ЦЯЛАТА ЕКИПИРОВКА!
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #17
      До: Не карайте без екипировка!!!

      Това лято в най-горещите дни карах в планината естествено с фанелка и къси гащи, очилата отзад на врата, и само каската си беше на мястото (надявам се много малко хора правят компромис за нея).

      Резултата: Главата без забележки но лицето ми бе прашно, следователно очите ми са били на сантиметри от земята (затова очилата не трябва да са на врата, колкото и да е горещо, този път имах късмет следващия път не се знае камъка дали ще удари зурлата на каската или лицевата част). А от врата на долу тениската на дупки, даже не повярвах когато я съблякох, наранявания по лакти, плешки, гръбнак, кръст и хълбок. От кръста на долу коляно което сега е с белези и яко наранени подбедрени кости.

      Равносметка: При такова прекавачване с екипировка най-сериозното щяха да са обелените лепенки на мотора.

      За едно кръгче не винаги може да се слага цялата екипировка (качвате се за проба на чужд мотор, екипировката ви е в къщи и т.н.), но никога компромис с каската!

      Преди години паднах само по едни шорти, всички наранявания ми бяха по главата.
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #18
        До: Не карайте без екипировка!!!

        Аз с един скутер след ремонт ... ВЪрвеше много и си казах, дай да го пробвам ОффРОУд, Голяма грешка !! Нагоре нищо, много подскачане от дупките и загря бързо то 50 cc ... И се връщам обратно обаче спускане настикам задна Спирачка и гумата почва да влачи, натИскам предна, Взе да влачи предната надясно и я пуснах да не се пРебия и Взех да помпам задна спирачка (тя и задната гума я нямаше никАКВа) ... И десен завой и аз да мина вЪВ вътрешния коловоз между двата бая голяма дупка :S и от там като ме изхвъли скутера, аз по инстинкт се ловЯ за главата да не си я ударя (бях без каска) и се завъртаМ падам по гръб и мотора на 3 сантиметра от слабините ми върхУ крака! Ставам и нищо ми няма тупам се обаче слизам в града вече и почва да ме боли крака не мога да го Вдигна от земята ... дясната част на гърба ме болеше но не толкова, а на крака имах голям синЯвец и като трябваше да го свия го ловЯх с рЪце !! За това Карайте с ЕКИПИРОВКА !! Разминах се леко 3-4 дни ме болеше крака но ми мина а следващия път незнам !! И 2ро- С скутер в гората не ходете Няма Големи гуми и голям ход на предните колове!!

        Модератор : Старайте се повече с правописа, защото ще получите предупреждение!
        Последно редактирано от Тануцо; 10-10-09, 17:47. Причина: ПРАВОПИС!

        Коментар


        • #19
          До: Не карайте без екипировка!!!

          Без коментар...
          Прикачени файлове
          Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
          [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

          Коментар


          • #20
            До: Не карайте без екипировка!!!

            След всичко видяно в по горните постове,мога да кажа само едно: Екипировката е задължителна за всеки който иска да е жив и цял!
            Аз самия карах и в най големите жеги с ботуши,каска,броня и наколенки!
            Дори до магазина да реша да ида за нещо(той е на 300м.),пак ги слагам!
            Всеки сам решава за себе си,но нека първо се замисли за пораженията който могат да последват от безрасъдно незащитено от екипировка каране!
            NO PAIN NO GAME!
            Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
            gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

            Коментар


            • #21
              До: Не карайте без екипировка!!!


              Моят приятел Збитсам.

              Винаги карам с екип. Излязох до квартлното кафе един път пеша и там ми дадоха да тествам един нов мотор. Спирачката блокира и директно се размазах по паветата. 1 път! Куцах 3 седмици. Имам огромен белег сега на крака- точно където иначе щеше да е пластмасата.

              Коментар


              • #22
                До: Не карайте без екипировка!!!

                От прочетеното до тук и от белезите,който имам си правя извода:"Дяволът си няма работа".Белята(като по закон) става,когато поради някаква причина сме се качили на мотора неподготвени.Последния път изкачването на 15м. пътечка без каска ми костваше сменена муцуна,а каската ми беше на ръката.Подценяването на ситуацията почти винаги води до неприятни последствия и то не само за нас,а и за близките.Това,което са преживели мойте родители през годините,ако трябва да преживея и аз със сина си(който тръгва по моя път)-НЕЗНАМ.Затова-никога без екипировка.
                Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                Коментар


                • #23
                  До: Не карайте без екипировка!!!

                  Първоначално публикуван от yaha_yamaha Преглед на мнение
                  От прочетеното до тук и от белезите,който имам си правя извода:"Дяволът си няма работа".Белята(като по закон) става,когато поради някаква причина сме се качили на мотора неподготвени.Последния път изкачването на 15м. пътечка без каска ми костваше сменена муцуна,а каската ми беше на ръката.Подценяването на ситуацията почти винаги води до неприятни последствия и то не само за нас,а и за близките.Това,което са преживели мойте родители през годините,ако трябва да преживея и аз със сина си(който тръгва по моя път)-НЕЗНАМ.Затова-никога без екипировка.
                  Колега ти май си безсташен ,щом катериш пътека 15м. без каска ,а? За да не тръгне синати по този път ти като негов баща трябва да го СПРЕШ!Да не изпитваш същите неща,които си карал да изпитват твоите родители ,защото аз ако изляза да ходя да карам без екипировка незнам дали ще се кача повече на мотор ,или въобще дали ще имам мотор!Затова винаги карайте с екипировка ,това е най добрата мярка за сигорност и пак не на 100% сигорност!
                  [I]Радослав Димчовски[/I]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Не карайте без екипировка!!!

                    И аз имам неприятни спомени от едно излизане (за малко) , по къси гащи.Колената и лактите ми бяха оголени до месо .От тогава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ЕКИП. Безаварийно каране на всички!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Не карайте без екипировка!!!

                      След като прочетох темата ми направи впечатление, че всички пробвате мотор който не познавате/нов, друг или след ремонт/ без екип.Това ми изглежда глупаво.Аз още нямам мотор, а от екипа ми липсва само панталон / подаръка за коледа/.

                      П.С. Всичко става "за малко".
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Не карайте без екипировка!!!

                        Едва когато се събудих тази сутрин, асимилирах какво ми се случи вчера и колко сериозни можеха да са последствията. Разбира се аз съм виновният в случея, понеже управлявам нерегистриран мотоциклет по улиците на града.
                        Отидох до бензиностанцията да заредя, след което плановете бяха да покарам. След зареждането черен голф 2 ми пресече пътят в следствие на което се наложи да мина през бордюра, а от там се ударих в един стълб. Екипът беше върху мен. Пораженията : Поожулен мотор; скъсано яке и лека уплаха.
                        използвайте екипите те са ни нужни.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Инцидент. Не карайте сами!

                          Малко късно но да добавя и аз нещо което ми се случи:

                          На 09.09.2007г. на рожденият ден на синът ми,излязохме на разходка в квартала но с моето ATV (800cc) неговото не беше пристигнало,и малкия поиска да покара,както винаги включвам бавните за да не развива голяма скорост сядам зад него и потегля,след 15 мин каране нашия се устремява към едно скокче (от замя) но не преценява че това е машина с тело над 250кг. а нее старото му ATV-венце което беше една 60кг и е скачал с него доста пъти на същото скокче,докато се усетих на къде се е запътил вече бяхме във въздуха (не караше с повече от 30км) от тежеста на предницата опуска курмилото и предната част на ATV-то се забива в земята той пада на пред на около 5-6 метра от машината а аз падам на зад и си удрям главата в един бърдюр и загубвам съзнание,а тий си пада на челото и загубва съзнание,пука черепа и от спукването се притиска очен нерв също така чупи и ръка.След това никой от нас не помни нищо и се събущдаме в болницата.На мен ми нямаше почти нищо освен леки натъртвания по гърбът и главоболие,а малкия със счъпеният череп и вътрешният отток на мозъка притиснатият очен нерв започва да не вижда с лявото око.Веднага го вдигнах за София и го приеха в Медицинска академия,и след 10 дневна борба за спадане на оттока очният нерв се освободи и прогледна,но има намалено зрение сега от една на пръв поглед безобидна ситуация.Сега вече кара и колелото с каксла,наколенки и налакътници.

                          Такаче прозовавам всички независимо начинаещи или професионалисти да карат с екипировка и най вече разумно.

                          НЕ Е ВАЖНО КОГА ЩЕ СТИГНЕШ,А Е ВАЖНО КАК ЩЕ СЕ ВЪРНЕШ
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rumbata v Medicinska akademiq.jpg
Прегледи:2
Размер:117.2 КБ
ID:5136465[ATTACH]129763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение001.jpg
Прегледи:2
Размер:103.6 КБ
ID:5136467[/ATTACH][ATTACH]129765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00587.jpg
Прегледи:2
Размер:135.2 КБ
ID:5136469[/ATTACH]
                          Прикачени файлове
                          [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                          Коментар


                          • #28
                            До: Не карайте без екипировка!!!

                            Вече минаха 2години от случката и синът ми още си има едно на ум.Още преди да запали мотора се е екипирал
                            Даже ме предупреждава и мен.
                            [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                            Коментар


                            • #29
                              До: Не карайте без екипировка!!!

                              Не отричам ни най-малко екипировката, но в моя случай не ми помогна особено. Виждате ли шевовете точно под носа... е точно там се вряза слюдата на трансалпа ми при гмуркане на предницата и съответното връхлитане на главата ми заедно с каската върху нея(слюдата стана на парченца)... и белята не са само шевовете, а диагнозата "Фрактура осис максиларис", т.с. счупване на горната челюст



                              Тук съм след 4 дни малко поспаднали отоци , но с интересни цветове по лицето


                              Коментар


                              • #30
                                До: Не карайте без екипировка!!!

                                Много съжалявам за случилото се, но защо не разкажеш как стана.
                                Още се чудя какво те е накарало да го направиш, с тоя тежък мотор който изобщо няма работа там където си карал ти.

                                Пожелавам ти скорошно оздравяване и да се видим на трасето за по кюфте и бира.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X