Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не карайте без екипировка!!!

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Не съм чел в подробности дали ТИ караш БЪРЗО без каска, но и не помня да съм цитирал конкретно теб.

    ...която ще се забие с 200км/ч в мен и децата ми.
    Чети, чети, нали си модератор, това ти е работата.
    И гледай къде е темата, преди да засилваш горските мотори с 200 срещу себе си. Тук въобще не става дума за скорости, ако си направиш труда да прегледаш от началото.

    Коментар


    • От: Не карайте без екипировка!!!

      Сигурно си прав, и само съм си въобразил че някой е споменавал колко години е карал с над двеста

      Междувременно - молбата от по-горе остава. Съветите за без екипировка - другаде.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Не карайте без екипировка!!!

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

        Междувременно - молбата от по-горе остава. Съветите за без екипировка - другаде.
        Не бе, пич, сериозно, прочети какво съм писал. Ако толкова те мързи, да повторя - слагам си каската преди да изкарам мотора от гаража и я свалям след като го вкарам вътре. За другата екипировка съм писал също - всяка част ми е спасила здравето и се е изплатила многократно.

        Коментар


        • От: Не карайте без екипировка!!!

          Валентино Роси , без каска , с 200 км.ч. , няма да го видите. Но можем да си зададем въпроса: какво би станало ако някой форумен "състезател" облече екипа му , и се качи на мотора му? В първия случай ще пострада само Роси , докато във втория жертвите може да са много. Иван намеква , че този раздел е за ендуро мотори , и , че не се кара с 200 , но аз ще кажа , че с тези мотори се пада много по-често. Един мой бивш механик , ходи няколко месеца с гипсиран крак на стари години , без дори да е подкарал мотора. Причината за счупения крак беше , че е ритал манивелата без ботуш. Иначе е вярно , че по-добрите умения ще ви предпазят повече от по-скъпата екипировка. Но колко и да са добри уменията ви , рано или късно разбирате колко е важно да сте с екипировка , макар и да не от най-скъпите. Затова преди да се качите на мотора , си сложете поне каска , за до кафето. Ако ще се правите на Роси , ще ви е нужна много кожа , ако ще се правите на Рангелов , ще ви трябват и всички протектори. Та като споменах Рангелов , поинтересувайте се защо след едно тежко падане сменя модела на каската , и как губи борбата за световната титла , и сигурното второ място , точно заради каската.
          А всички които са любители на карането без екип , бих ги насочил към "спортове" като шах , голф , спортна стрелба , там рискови ситуации и контузии няма , може и по джапанки.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Не карайте без екипировка!!!

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Не бе, пич, сериозно, прочети какво съм писал. Ако толкова те мързи, да повторя - слагам си каската преди да изкарам мотора от гаража и я свалям след като го вкарам вътре. За другата екипировка съм писал също - всяка част ми е спасила здравето и се е изплатила многократно.
            Ми нали споменавах че не визирам точно теб
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Не карайте без екипировка!!!

              Не ми се иска да пиша или да плаша някой,обаче преди 10-тина дена в Габрово се спомина едно 24 годишно момче.
              След сблъсък със около 100 км във вилиците на мотокар прелита доста голямо разстояние и каската му не е била закопчана и е намерена на над 100 метра.
              Така че не е достатъчно само да се слага каската а и да се закопчава .

              Коментар


              • От: Не карайте без екипировка!!!

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                Така че не е достатъчно само да се слага каската а и да се закопчава .
                Пред мен падна една мома със скутер и каската и хвъркна в насрещното, точно защото закопчаването е много сложно.
                За неин късмет, не си халоса тиквата.

                Коментар


                • От: Не карайте без екипировка!!!

                  Нещо ми стана интересно да чета ясни работи и аз да се запиша(ако може). Преди месец натоварен доста на околовръстното в Елхово(и такова околовръстно има)..ТАКА СЕ ИЗГРУХТЯХ В ЕДИН ЧАКЪЛ,че чак до вчера когато си бях разглобил повече мотора излизаха чакълчета от него. 5 мин. преди да падна, бях спирал да зареждам и тъй като на бензиностанцията нямаше кенеф след града щях да спирам. За целта бях с РАЗКОПЧАНО ЯКЕ с протектори, ВДИГНАТ подбрадник на модуларна каска БЕЗ ДА Е ЗАКОПЧАНА отдолу,панталона и ботушите КАКВИТО ТРЯБВА. Влязох в един потготвен за асфалтиране участък, ама не валиран , а само заравнен с грейдера с около 70км/ч. Явно съм левундер на офроуд и ТАКА СЕ ИЗРЪСИХ,че и мотора ме затисна с ауспуха. Тиквата ми ИЗТРЕЩЯ МНОГО ЗДРАВО в чакъла и ДОБРЕ,ЧЕ КАСКАТА НЕ ХВРЪКНА , а пое удара. Докато се измъкна кордурата прогоря , но спасих кожата. ОЩЕ МЕ БОЛЯТ РЕБРАТА В ЛЯВО и имам оток на устната(там мутрата ми се беше бая разкървавила. ЕКИПИРОВКАТА МЕ СПАСИ, а ако каската и якето ми бяха закопчани нямаше да ми има нищо на ребрата и на лицето.Мотора със строшена слюда, дясно огледало и леко огънат ролбар. Други поражения няма. Това преди месец. Там на място ВЗЕМАМ ТВЪРДОТО РЕШЕНИЕ да не карам без екипировка.
                  .....................И така до вчера , когато ми се наложи тук в моя град да ида и да се върна до едно място на 2-3 км. И тъй като съм по къси гащи , сандали и каска(ако ще да направят незадължителна каската, пак ще карам с нея) решавам ,ЧЕ ЩЕ КАРАМ СУПЕРВНИМАТЕЛНО това късо разстояние. И тъй като си мисля ,че опита ми на асфалт е МНОГО ПОВЕЧЕ от тоя в гората, решавам,че за 3км. не си струва да се обличам и тръгвам САМО С КАСКА и ръкавици и по сандали. Стигам до мястото, ама се заглеждам в нещо, пускам пачия крак и ......МОТОРА ВЗЕ ДА ПАДА от място щото аз тъпака не виждам,че е наклонено там дето спирам. Ако бях с КАКВИТО ТРЯБВА обувки или ботуши нямаше да има проблем да удържа прасето, ама с тия сандали........а ве удържах го без да помня как , само помня че изкрещях и не можах да падна. НО ДНЕСКА КАК МЕ БОЛИ ЛЕВИЯ ГЛЕЗЕН НЕ Е ИСТИНА.
                  В заключение:КАРАЙТЕ КАКТО СИ ИСКАТЕ!!!!!!!

                  Коментар


                  • От: Не карайте без екипировка!!!

                    Онзи ден бяхме на Обзор, в локалното на плажа пред едно плажно заведение, наредени все скъпи пистарки, дотук няма лошо до момента в който виждам как 3- ма мотористи с половинките си тръгват само по бански и джапанки да потеглят и карат, просто нямам думи от видяното...

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      В Илиноис каската не, задължителни са очилата.
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Онзи ден бяхме на Обзор, в локалното на плажа пред едно плажно заведение, наредени все скъпи пистарки, дотук няма лошо до момента в който виждам как 3- ма мотористи с половинките си тръгват само по бански и джапанки да потеглят и карат, просто нямам думи от видяното...
                        Че то всяко лято е така,и става все повече и повече тази тенденция!Всичко живо кара без каски,без екипи и без какъвто и страх да е!Понеже бачкам охрана и патрулирам с кола виждам какво става.По частните комплекси,вили,къмпинги и изобщо като дойдат на почивка се карат скутери атв-та,големи мотори дори и от деца!Миналата година бях свидетел,как трима отворковци по джапанки,по шорти,без каски и документи!Се опитваха да убедят катаджията как всички тук(месните)карат без нищо и да отърват актовете!С две думи- като дойдат тук си правят каквото искат,като се приберат там откъдето са-спазват закона!
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Не карайте без екипировка!!!

                          Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                          ...като дойдат тук си правят каквото искат,като се приберат там откъдето са-спазват закона!
                          На това на някои ширини застрахователите му викат "Синдрома на таксито".

                          Хора които никога няма дори и да си запалят двигателя без да са закопчали първо колана в собствената си кола не се сещат и за секунда да сложат колан като се качат в такси (дори и да има колани). Промяната на обстановката променя и навиците им, и то не по принуда а като нормална реакция. Един вид "сега / тук - може".

                          А иначе за случки - един приятел брал бая срам едно време на не помня кой къмпинг като се метнал в два сутринта на cbr 1000 гол по патка за по-бързо до другия край на къмпинга до лавката да купи презервативи. Тъмна доба, всичко спи, няма проблем. Оказало се обаче че пътя минава край капанчето (и нямало друг път за връщане), а то се оказало пълно, та два пъти го удостоили с овации.
                          Последно редактирано от Goblin; 06-08-15, 16:09.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ......

                            А иначе за случки - един приятел брал бая срам едно време на не помня кой къмпинг като се метнал в два сутринта на cbr 1000 гол по патка за по-бързо до другия край на къмпинга до лавката да купи презервативи. Тъмна доба, всичко спи, няма проблем. Оказало се обаче е пътя минава край капанчето (и нямало друг път за връщане), а то се оказало пълно, та два пъти го удостоили с овации.
                            А парите къде ги е държал ???

                            Коментар


                            • От: Не карайте без екипировка!!!

                              Не помня подробности Върти ми се че култовото в случката беше че все пак е бил с каска, и известно време дори си правил илюзии че на другия ден няма да го разпознаят

                              Но може и да греша. Старост - нерадост.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                На това на някои ширини застрахователите му викат "Синдрома на таксито".

                                Хора които никога няма дори и да си запалят двигателя без да са закопчали първо колана в собствената си кола не се сещат и за секунда да сложат колан като се качат в такси (дори и да има колани). Промяната на обстановката променя и навиците им, и то не по принуда а като нормална реакция. Един вид "сега / тук - може".

                                А иначе за случки - един приятел брал бая срам едно време на не помня кой къмпинг като се метнал в два сутринта на cbr 1000 гол по патка за по-бързо до другия край на къмпинга до лавката да купи презервативи. Тъмна доба, всичко спи, няма проблем. Оказало се обаче е пътя минава край капанчето (и нямало друг път за връщане), а то се оказало пълно, та два пъти го удостоили с овации.
                                То и от лавката бая ще са се опулили!
                                П.п То и цбр1000 не са се прескачали тогава,няма как да не го познаят!
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X