Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не карайте без екипировка!!!

    По къси гащи не карам, от както спирачката ми разпра крака и имам седем осем шева. Ма преди три месеца карах, като "вестникар" и смених физиономиятя (даже поизправих носа). Тъпото е, че в момента карам по къс ръкав с кожено елече, ама с дълги гащи на ICON и високи обувки (пазещи глезен). Иначе с каска SHOEI и тъпи ръкавици, като за колело (е за мотор са де, ама се тая).
    Бе предизвиквам си съдбата, ама да видиме докога!?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Не карайте без екипировка!!!

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Колега, Ленин, уважавам всичко писано до сега от вас. С този си пост нищо не казвате на околните. Вероятно има мотористи с динена кора на главата, но те не са тук. Изказвайте се в сверата на вашите компетенции. Поздрави!
      Ооо, ама аз отговарях на колегата "LightOfJah", щото и аз като него преди да купя мотора купих броните и каската.... Зер - в грешка сме били!
      А че моторите не са ми грам в компетенцията си е абсолютната истина. Това да излезна на "разходка" и да не падна поне 2-3 пъти досега не се е случвало.... Аматьорска работа

      Че се сетих и за един съселски обладател на "силата" - засилил се с "Балкана" нашият и хоп -насреща ЗИЛ с дърва... Да ама "Балкана" спирачки - йок, а на главата и каскет даже няма .... та и той малко в болница ще полежи (то дано излезне! )

      Коментар


      • От: Не карайте без екипировка!!!

        Да питам аз незнаещия профитата , това да се чете сузи тийм и чиричи. Вий двамата като много опитни ,как натрупахте тези знания. Без никакви предпазни средства , че давате акъл хората да карат така. А това че возели се били с много км. , бременни жени - то се замислете колко акъл трябва да имаш . Никой не отрича опита , но за да го имаш трябва първо да отцелееш . А това по къси гащи няма да стане. И много сте прави , никога няма да си говорим на един и същи език.

        Коментар


        • От: Не карайте без екипировка!!!

          Не се дърляйте за глупости - ясно е, че има и джедаи, но за другите е препоръчително да ползваме екипировка!
          П.п. аз също искам да стана джедай, но пътят е дълъг и мисля да го измина екипиран
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Не карайте без екипировка!!!

            Като новобранец, да споделя, пък вие преценете, дали съм близо до истината.
            Обличам всичко налично, което се води "екипировка": каска, яке, ръкавици, кубинки (поради липса на ботуши за случая). На дълго - "истинските" панталони от кордура. Няма значение жега или студ. Никога по къси гащи и потник.
            За карането: гледам от хората как го правят и ако преценя, че не застрашава нечие здраве - старая се да го усвоя.

            Също - не се притеснявам, че има по-бързи от мене...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Не карайте без екипировка!!!

              Ожуленото много боли,не мога да клекна без да изохкам от опъна на кожата на колената,гадна работа,на морето изглеждах като прокажен,постоянно се мокрят и зарастват по бавно,в хотела готвачката много ми се зарадваха ,след като им отговорих на въпроса "Кажи сега ,каква ти е историята" Имам доста неща вече,нямам единствено ботуши,карам с високи боти с метални бомбета,имам няколко якета колани панталони,4 чифта ръкавици,чакам петия че летните ги скъсах,може би е редно да има раздел минимално ниво екипировка примерно за писта,тоуринг,ендуро
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Не карайте без екипировка!!!

                Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                Без никакви предпазни средства , че давате акъл хората да карат така.
                Не знам какво си чел ама изобщо не си схванал главното! И какво трябва да значи-отцелееш?
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • От: Не карайте без екипировка!!!

                  Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                  Не знам какво си чел ама изобщо не си схванал главното! И какво трябва да значи-отцелееш?
                  Значи това че ако ви слуша човек , може и да няма шанс да придобие опит. Ето това значи да отцелее . Защото първия инцидент без каска и съответните дрехи , може и да му е последен. Я кажи че много го натякваш гипсовото корито , беше ли с екипировка? . И къде беше опита ти тогава? .Защо не те спаси ?
                  А сега се сети какво писах - Инциденти се случват .Това дали имаш или не опит ,не помага за по добър изход. Така че си карай както искаш ,ама да обяснявате че няма нужда от защитни средства е грешно .

                  Коментар


                  • От: Не карайте без екипировка!!!

                    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                    ,ама да обяснявате че няма нужда от защитни средства е грешно .
                    Това не знам къде го видя.Ама то и при четене и при писане трябва да се внимава малко повече!И там в оная дума буквите са ти с една повече,ама ти упорито пак така я пишеш!
                    За коритото-бях в пълно бойно снаряжение,ама нищо не помогна!Ама пак си намерих полза от цялата ситуация.Това беше момента в който взех решението да се разделя завинаги с пистовите мотори!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      ...
                      За коритото-бях в пълно бойно снаряжение,ама нищо не помогна!...
                      Нали си жив да си пишеш мъдростите. Значи все нещо е помогнало.

                      Прочее ще помоля специалистите по карането без екипировка да забравят тази тема.

                      Темата е "не карайте без екипировка", а не "не карайте с екипировка". Почитателите на карането без екипировка - да си отворят отделна тема. Така глупостите ще се концентрират на едно място и ще мога да ги изтрия бързо и лесно вместо да ровя в нормална тема и да гледам как нормални хора спорят с дървени философи.

                      Джокер: вариант в този форум да се тиражира и препоръчва кретения няма и на настоящия етап не се предвижда да има. Карането без екипировка е висша форма на кретения.

                      Задачка за размисъл - "Какво ще стане с всичките умения на Валентино Роси ако кара без каска и при 200 км/ч в челото го перне излитащо врабче / 30 грамово камъче / какъвто и да е предмет с големината на орех и с тегло 30-40 грама ?"
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Задачка за размисъл - "Какво ще стане с всичките умения на Валентино Роси ако кара без каска и при 200 км/ч в челото го перне излитащо врабче..."
                        Уменията му ще се предадат на врабчето?
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • От: Не карайте без екипировка!!!

                          Тоя чичко с кучето, дето така назидателно обясняват какво и как, ти не караш мотори, нали?
                          Та като не караш, кво се бъркаш? Кой както иска да си кара, щом не застрашава другите с избора си. Тялото си е неговото, квото иска, това да си го прави.
                          Както се разбра, аз не съм почитател на "до магазина само, за кво ми е каска", но пък назидаването хич не е приятно. Имам чувството, че чичко Димитров ми маха с пръст и ми казва "не прави това". А не искам да съм в стадото отдолу.
                          Кофти работа е да си модератор, трябва да разчистваш плявата по някакви неписани и неясни правила, т.е. по собствено усмотрение, но НЕ ТРЯБВА да казваш на хората какво да правят и пишат. Нали затова живеем в демокрация уж, да не ни натискат с ръжена.

                          П.П. Баси кви неща пиша недоспал.

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            Тук би било интересно какви са правилата зад голямата вода. Вярно ли е ,че каската не е задължителна за разлика от очилата. И когато са направили огледалата задължителни са карали със зъболекарски огледала.
                            Или митове и легенди ....

                            Коментар


                            • От: Не карайте без екипировка!!!

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Тоя чичко с кучето, дето така назидателно обясняват какво и как, ти не караш мотори, нали?
                              Та като не караш, кво се бъркаш? Кой както иска да си кара, щом не застрашава другите с избора си. Тялото си е неговото, квото иска, това да си го прави.
                              Както се разбра, аз не съм почитател на "до магазина само, за кво ми е каска", но пък назидаването хич не е приятно. Имам чувството, че чичко Димитров ми маха с пръст и ми казва "не прави това". А не искам да съм в стадото отдолу.
                              Кофти работа е да си модератор, трябва да разчистваш плявата по някакви неписани и неясни правила, т.е. по собствено усмотрение, но НЕ ТРЯБВА да казваш на хората какво да правят и пишат. Нали затова живеем в демокрация уж, да не ни натискат с ръжена.

                              П.П. Баси кви неща пиша недоспал.
                              Знаеш ли колко ме тревожи какво обичаш

                              Не съм чел в подробности дали ТИ караш БЪРЗО без каска, но и не помня да съм цитирал конкретно теб. Ако караш БАВНО без каска - изборът си е твой, няма да припаднеш и да изгубиш контрол като те перне чакълче, това ми стига. Главата си е твоя.

                              АКО караш без каска - бързо - си идиот. Понеже като те тресне нещо по тиквата - ще припаднеш/изгубиш контрол, а като изгубиш контрол ше се пръвърнеш в триста килограмова торпила която ще се забие с 200км/ч в мен и децата ми.

                              А това ме касае далеч повече от това дали си решил да си пазиш тялото или не.

                              За демокрацията във форума - не ме разсмивай. Такова нещо няма и няма изгледи да има, по усмотрение на собственика на форума - разбирай се с него.

                              За назиданието - не се бъркай. Проповядването на карането без екипировка е на същото ниво като бълбукатори, вечни двигатели и икономайзери на ток дето се бутат в контакта - периодично се пита, но общите положения са установени. Режем ги без въобще да ги обсъждаме. Ако си останал с впечатлението че са въпрос на дискусия - радвам се че съм разсеял заблудата. А дали и колко карам - въобще не бери грижа.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                                Тук би било интересно какви са правилата зад голямата вода. Вярно ли е ,че каската не е задължителна за разлика от очилата. И когато са направили огледалата задължителни са карали със зъболекарски огледала.
                                Или митове и легенди ....
                                Зависи от щата. В Пенсилвания каските не са задължителни, от щатите в които съм обръщал внимание. В другите в които съм бил - са.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X