Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръжда, как да се справим с нея? (УАЗ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръжда, как да се справим с нея? (УАЗ)

    По ламарината на новите уазки избива ръжда, с какъв препарат трябва де се третира, за да се спре този процес?

  • #2
    Е точно от това се отвратих вчера като влезнах в един магазин на Лада.Имаше една Нива чисто нова,изложена за показ ама главината и така беше ръждясала даже се разтелка по джантата.

    А бе тия братята какво правят да им се чудиш защо даже я боядисват
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      Спиране няма. Единствения начин е да се мине цялото купе на песъкоструй и после да се поцинкова. Всички мазаници с кви ли не мазила само прикриват грозния процес от долу.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        студено поцинковане

        Боята се сазва "Zinga" - 100 % цинк ! - и хич не е ефтина - плюс разредител. Продава се от фирма " ??? " до "Туристстрой", близо до сфетофара на пазара жк. Борово, София.
        Land Rover Discovery 1-300tdi

        Коментар


        • #5
          Уазки те визирам тези от новите модели ако падне боята и не се грундира веднага се образува ражда която работи много бързо и се появява дупки ,който трябва да играе телоподавка.Мисълта ми е следната дали има препарати който да пресичат процеса на гниене, например ръждепреобразуватели, грундове и други.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Дон Нуцо
            Уазки те визирам тези от новите модели ако падне боята и не се грундира веднага се образува ражда която работи много бързо и се появява дупки ,който трябва да играе телоподавка.Мисълта ми е следната дали има препарати който да пресичат процеса на гниене, например ръждепреобразуватели, грундове и други.
            Мажи с грес и пълни кухините с горяло масло. Това за мене е наи сигурния и лесен начин,осибено за офроуд машини

            Коментар


            • #7
              Махни се с тези "ръждепреобразователи"Киселини. Преубразуват ръждата в дупка.
              На Уазките им куцат ламаринените детайли.Не знам как ги обработват но се цепят като на стар индианец петите. И гният.
              Че процеса не можеш да го спреш, не можеш ,но поне можеш да го забавиш.
              Купуваш си миниум (или там как се казва) това дето се разрежда с безир , зачистваш ръждата мнооооого хубаво - до блясък, и мажеш смело. После можеш да сложиш кит и боя.
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #8
                До Mac не обиждай а давай съвети

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от mac
                  Махни се с тези "ръждепреобразователи"Киселини. Преубразуват ръждата в дупка.
                  На Уазките им куцат ламаринените детайли.Не знам как ги обработват но се цепят като на стар индианец петите. И гният.
                  Че процеса не можеш да го спреш, не можеш ,но поне можеш да го забавиш.
                  Купуваш си миниум (или там как се казва) това дето се разрежда с безир , зачистваш ръждата мнооооого хубаво - до блясък, и мажеш смело. После можеш да сложиш кит и боя.
                  Аз съм тъп. С 8 - ми клас . (и 2 семестара психология и педагогика)
                  Я ми кажи къде видя обидата?
                  Ако и някой модератор я види да ми закрие профила .Веднага.
                  Уморените коне не ги убиват , нали ??

                  Коментар


                  • #10
                    Явно човека е много обитчив и го приема твърде сериозно....

                    Първоначално публикуван от mac
                    Махни се с тези ...
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: студено поцинковане

                      Първоначално публикуван от Рашконти
                      Боята се сазва "Zinga" - 100 % цинк ! - и хич не е ефтина - плюс разредител. Продава се от фирма " ??? " до "Туристстрой", близо до сфетофара на пазара жк. Борово, София.
                      Zinga-та или подобни (има такова и на русенския завод, забравих му името) мисля, че се полага единствено върху идеално почистена повърхност. Иначе не прави нищо..

                      Венци (Венцислав Петров) би могъл да сподели ценен опит тук, те обработиха основно няколко коли.

                      Коментар


                      • #12
                        не съм специалист, но покрай работата си съм научил, че корозията на плосък метален детайл може да бъде предотвратена единствено и само ако цялата повърхност на детайла е идеално покрита. един път наруши ли се това покритие "кръпките" с преобразуватели, китове, мазила и т.н. които в последствие се втвърдяват са временна козметика тъй като в границата между новото покритие старото и ламарината се получава неизбежно микро цепнатина (вибрации, температурни разширения) в която ръждата продължава да работи и си прави място. в последствие надига защитния слой и отново на ...изходна позиция. всички процедури независимо с каква химия са забавяне на процеса малко или малко повече. генералното решение е едно и вече ти го казаха. както казват STRIP & COAT или по нашенски пескоструйка и качествени (има много ефикасни и голямо разнообразие) антикорозионни покрития НА ЦЯЛО. просто братушките боядисват вече започнала да корозира ламарина и спестяват от необходимите предварителни процедури - ецване грундиране и др. така, че като я купиш тя вече е .."заредена" и 'и трябва малко време и атмосфера за да изяви оранжевата си същност.
                        "..there is no substitute for cubic inches.."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X