Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с паленето 2.2i 16V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с паленето 2.2i 16V

    имаме фронтера 2,2 16v с метанова уредба пълна инжекция преди няколко дни прекъсваше на бензин, а на метан вървеше без пролем, след това отказа да ъде запалена на бензин - не е повредена помпата ббензин има до двигателя, а от два дни неможем да я запалим и на метан. Моля, за помощ
    Последно редактирано от zlval4evi; 16-08-09, 17:40.

  • #2
    До: проблем с паленето на нашата кола

    Причините да не пали една кола са три
    -няма гориво
    -няма ток
    -и двете
    Казваш че гориво /бензин /до двигателя идва,метан по подразбиране също.В такъв случай започни от най-лесното, виж си кабели и свещи.Огледай разните електро клапани,да не би да не превключват метан-бензин,или пък да пускат и двете горива едновременно.Не казваш трупала ли е грешки/светеше ли символа-проверка на двигателя/,ако да, изключи за минута две акумулатора да изчисти грешките и евентуално да тръгне на бензин.Запали ли,отиваш на газаджия и не е зле някой да погледне след някой ден компютъра, и да види какви грешки събира.Моята е с умряла ламбда сонда и след като покарам на бензин и понатрупа грешки отказва да запали.Дай повече подробностти за уредбата ,къде е слагана,всичко ли е слагано.Може да кажеш и откъде си и току виж решението на проблема било до вас.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      До: проблем с паленето на нашата кола

      гориво има защото заредих метан и се прибрах, а преди това ходих на сервиз и казаха, че е бензиновата помпа и след като се уверихме че маркучето в помпата е здраво защото се съмняваха че е пукнато отказа и на метан, а бензин има половин резервоар. съпругът ми се видя в чудо защото я караме вече повече от година и сега проблем. ние сме от варна
      Последно редактирано от zlval4evi; 16-08-09, 18:42.

      Коментар


      • #4
        До: проблем с паленето на нашата кола

        Бобина! (Колко броя са в тази кола, я някой да даде сведения?)

        А, как разбрахте, че бензин стига до двигателя?

        Коментар


        • #5
          До: проблем с паленето на нашата кола

          Първоначално публикуван от zlval4evi Преглед на мнение
          гориво има защото заредих метан и се прибрах, а преди това ходих на сервиз и казаха, че е бензиновата помпа и след като се уверихме че маркучето в помпата е здраво защото се съмняваха че е пукнато отказа и на метан, а бензин има половин резервоар. съпругът ми се видя в чудо защото я караме вече повече от година и сега проблем. ние сме от варна
          Колежке,какво "маркуче в помпата" сте гледали?При вариант метан пълна инжекция,колата пали на бензин задължително,до добиване на 30/40-на градуса на водата,после обръща на алтернативното гориво.Ако помпата е починала,как да запали,след което да работи на метан?
          Явно не можете да направите самодиагностика-идете пак в сервиз,който да разчете компютърните грешки.
          Колко години сте я карали е без значение.
          Сигурно и горивен филтър не сте сменяли-с нашите бензини това е груба/най-вече финансова като следствие/ грешка.Личен опит.

          Коментар


          • #6
            До: проблем с паленето на нашата кола

            ти незнаеш ли че може да се пали и на метан, ние се научихме когато изгоря релето на бензиновата помпа. горивнят филтър е сменен и най вероятно според съпругът ми са дюзите защото горивото се връща

            Коментар


            • #7
              До: проблем с паленето на нашата кола

              Не всички газови/метанови уредби могат да палят директно на газ. Голяма досада, но факт.

              п.с.
              За да не работи и на двете горива, причината най-вероятно е в запалителната уредба. Проверете първо за искра и после хранителната уредба.

              Коментар


              • #8
                До: проблем с паленето на нашата кола

                Първоначално публикуван от zlval4evi Преглед на мнение
                ти незнаеш ли че може да се пали и на метан, ние се научихме когато изгоря релето на бензиновата помпа. горивнят филтър е сменен и най вероятно според съпругът ми са дюзите защото горивото се връща
                Не,незнам че може директно на метан.Кога какво сте се научили-също.Пишеш,че нямало проблеми,сега че релето било изгоряло преди време.Но не написа какъв маркуч откъде извадихте при проверката на помпата.
                Като се връща гориво/работеща помпа/,на колко бара е налягането в системата?И ако това е бензиновата верига,какво общо има с метановата.
                Конкретизирайте дефекта,така е безсмислено да си приказваме сладки приказки!

                Коментар


                • #9
                  ако знаеш как всички могат директно имаме кадет на пропан и него знам как даго запаля директно независимо, че и двете коли по принцип палят на бензин и сами обръщат на газ за всичко си има начини и ние ги научихме от сервизите

                  съпругът ми незнае какъв е проблемаи затова потърсихме помощ във форума и все пак той мисли че е компа
                  Последно редактирано от maxxx; 17-08-09, 07:11.

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем с паленето 2.2i 16V

                    За да се набеди компютъра трябват много основания, а преди всичко - данни от диагностичен стенд. От това, което сте разказали дотук, не прилича да е той.

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем с паленето 2.2i 16V

                      Залагам, на капачка, кабели, свещи, палец, бобина, филтър, дюзи за чистене. От друга страна ми намирисва на изгорели дюзи, ако се е карало дълго време на метан с изгоряло реле за бенз. помпа както се установи по-горе.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем с паленето на нашата кола

                        Първоначално публикуван от zlval4evi Преглед на мнение
                        ако знаеш как всички могат директно имаме кадет на пропан и него знам как даго запаля директно независимо, че и двете коли по принцип палят на бензин и сами обръщат на газ за всичко си има начини и ние ги научихме от сервизите
                        Сега,ще пиша бавно...
                        Аз също паля директно на пропан лятото.Има два вида прехвърляне на алтернативно гориво-при достигане на обороти/намотан кабел върху бобиновия такъв/ и температура на охлаждащата течност,която добивайки съответни градуси,дава инфо на компа/газовия/ да превключи.
                        Попита за Фронтерата-гледам да те упътя със съвет.Започна да даваш акъл как било с Кадета,какво съм знаел,паленето директно на газ дали съм го чувал и т.н.
                        Ако искаш/те помощ било и само със съвет,определено не е това начина!
                        Формулирайте конкретен въпрос и ще ви бъде отговорено-успоредно с това има стотици мнения и решения на аналогични проблеми като вашия.Защо не четете,а създавате нова тема?
                        Вярно,че е по-лесно,но няма кой да допусне подобна свободия!

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем с паленето 2.2i 16V

                          извинявам се но не съм се заяждала. прочетохме всичко побликувано преди да пишем и понеже не намерихме там проблем поискахме съвет. с изгоряло реле е карана 27 км да приберем в къщи. а за да я запалим на метан се наложи да бъде излъган компютъра и затова вече мислим че може да е той. някой ни посъветва че може да е натрупал грешки. благодаря на всички. днес я закарахме в сервиз

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем с паленето 2.2i 16V

                            Напишете после тук какво е станало,за да може да помогне и на някой друг.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем с паленето 2.2i 16V

                              И уточнете за Фронтера А или В става дума ,защото има разлика !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X