Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алуминиева посуда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Алуминиева посуда

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Ето част от моя полеви комплект девет части само от алуминий. Всичко с изключение на кафеварката и бутилката от данска водка (тя е за концентрат) съм ги купил преди десетина години от вече срутения магазин за продажба на военни стоки на ул. Попова шапка. Наскоро ми казаха че има подобен магазин на военните някъде из подделенията в Суходол но все не остава време да се разходя до там някой ако знае нещо нека сподели пък ще почерпя. С тази "вредна" посуда съм изкарал много приятни ловни и риболовни излети всичко ми седи в една мешка в гаража и като тръгна на някъде само го мятам в джипа заедно с един газов котлон.
    По други подделения може и войниците да са яли в съдове от алпака (неръждавейка) но понеже ние бяхме ВВСари и фенове на алуминия и шолите бяха алуминиеви в алпака ядеха само офицерите и старшините.

    Много новички изглеждат... Сефтосвал ли си ги на огън? Някаква манджичка приготвял ли си с тях?
    Искам да благодаря на Стефан, който преди време ми изпрати подобен комплект.. Мина доста време, докато го тествам в реални условия, а именно - приготвяне на храна. Изключително съм доволен! Макар да не съм голям готвач - резултата надмина очакванията ми... Но това е друга тема...
    Та - хвърляйте се в боя и гответе в тия "антики"... Гозбите имат друг, по-добър вкус!
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: Алуминиева посуда

      Аз от край време си ползвам алуминиеви панички, тенджерки, канчета и каквото се сетите друго. Само избягвам храната да престоява повече време, ама само какъв боб с наденица става..... . Айде че ми се прияде.

      Поздрави ииии... не се безпокойте яжте си в алуминиевите съдове и нека ви е наздраве,

      Коментар


      • #18
        От: Алуминиева посуда

        Да повдигна малко темата . Благодарение на колега от форума се сдобих с тези благини . Няма да му казвам името че ще му извадите душата Американска манерка с канче и термокалъф и компактен комплект за хранене от 3 части . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0049.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5591662Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0053.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5591664Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0051.jpg
Прегледи:2
Размер:181.0 КБ
ID:5591663
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Алуминиева посуда

          Нещо благинките не се виждат.А иначе продуктите на Хром-Силистра наистина са качествени,нищо общо с масово предлаганите боклуци по магазините.
          0884 987 137
          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

          Коментар


          • #20
            От: Алуминиева посуда

            Искренно се радвам като се появи поредния квартален слух за края на света!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #21
              От: Алуминиева посуда

              Да се върна темата с неръждавейката и алпаката:

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Въпросът за алуминия като материал за посуда общо-взето е изчерпан, но понеже става дума за съдове за хранене, а и вече е засегнато в темата: Да напиша две думи за алпаката и "неръждавейките". Тези два материала много често (вкл. и в тази тема) се бъркат за едно и също. Това съвсем не е така, Неръждаемите стомани са много видове, най-използваната за съдове и пр. домакински изделия е 18/10, като цяло за тях може да се каже, че не са най-доброто като избор за съдове за храна и като качества не са нещо повече от алуминия - т. е. имат си добрите страни, имат си и отрицателните и като цяло: Употребата им за въпросните цели е компромис. Съвсем друго яче стои въпроса със алпаката, това е прекрасен материал за изработка на домакински съдове и всякакви др. под. пособия. Според свойствата си, относно целта, алпаката се нарежда веднага след емайлираните, керамичните и стъклените съдове. За съжаление, тя е много скъпа (точно като менте на алпаката навлезе масово неръждавейката) и все по-рядко се намират съдове от този материал. Като практическа препоръка: Търсете всякакви производи (освен съдове, също и мивки например) със щемпела - Хром Силистра, също и Цептер, но последното е на едни смъртоносни цени...
              Единия материал го лови магнит, другото не.
              Предполагам, че неръждаемата стомана я лови магнита, докато алпаката не.
              Така ли е или се бъркам!?
              Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

              Коментар


              • #22
                От: Алуминиева посуда

                Не разбирам много от стомани, но преди 25 г. , когато правихме лодката, ходихме да търсим неръждавейка баш с магнит в джоба, не трябваше да я лови.
                Ама то неръждавейки бол де.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #23
                  От: Алуминиева посуда

                  Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                  Единия материал го лови магнит, другото не.
                  Предполагам, че неръждаемата стомана я лови магнита, докато алпаката не.
                  Така ли е или се бъркам!?
                  Алпаката не я лови магнит - тя изобщо не се класифицира като желязна сплав. Неръждавейките също не са магнитни, поне „типичните“ включително и конкретно 18/10. Има разни „нетипични“, които са поскоро трудноръждеми, отколкото неръждаеми и са магнитни, от тях обаче съдове не се правят, а примерно ножове. Така че магнита като „датчик“ не е особено удачен вариант.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Алуминиева посуда

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ............................. от тях обаче съдове не се правят, а примерно ножове. ......
                    Правят се проверено!
                    Всичко евтино, което се се продава по магазините "за 1 лев" е от такъв материал.
                    Наскоро си купих канче такова за туристическата ми печка. А жена ми си взе една голяма тава пити да пече. И двете ги лови магнита. Честно казано аз съм много доволен от канчето.

                    Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                    Коментар


                    • #25
                      От: Алуминиева посуда

                      Алпака-та е сплав на мед, цинк и никел. Никакво желязо няма в нея.

                      Относно "неръждавейка"-та, има магнитна има и немагнитна. Колко лесно ще ръждяса едната и другата обаче няма съвсем пряка връзка с това дали я лови магнит.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Алуминиева посуда

                        А аз искам да попитам, как се лъска алуминиев съд, че преебах един в миялната - стана като петниста хиена.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Алуминиева посуда

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          А аз искам да попитам, как се лъска алуминиев съд, че преебах един в миялната - стана като петниста хиена.
                          С оцет.
                          Пускал съм тема.
                          Ползвай търсачката
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Алуминиева посуда

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            С оцет.
                            Пускал съм тема.
                            Ползвай търсачката
                            Тя щото пък работи читаво, търсачката де.
                            Проверих - не излиза тема " почистване/ чистене на Халумин",
                            давай тук.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Алуминиева посуда

                              С лимонена киселина също става. Работи и върху мед и месинг (е, върху последното не винаги, щото вътре има квото се сетиш).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Алуминиева посуда

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Тя щото пък работи читаво, търсачката де.
                                Проверих - не излиза тема " почистване/ чистене на Халумин",
                                давай тук.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=179743
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X