Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция-Грузия 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Турция-Грузия 2009

    Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
    Чак сега се загледах, че някой е писал в темата... Трак, уви, не мога да пусна, по простата причина, че аз си карам старомодно с хартиена карта или въобще без карта. А горе в Кавказ си е наистина за леко ендуро! Самият аз нямам обяснение как не се претрепахме някъде с тоя тежък мотор, с трите претъпкани куфара и естествено и ние двамата върху него. Факт е, че втори път с такъв и така натоварен мотор не бих минал оттам. И си беше жив късмет, че не заваля докато бяхме горе в планината (като се има предвид, че след като се спуснахме в ниското 4 дена ни валя почти без прекъсване), защото тогава наистина нямаше никакви шансове да слезем!
    А що се отнася до нови подобни пътувания.... Надали ще е скоро, ако изобщо е... Напоследък съм се отдал на активно боледуване и на частично безпаричие
    A не се предавай...Оздравявай и прави планове отново.А паричния проблем както казваш се надяваме и ние да е временен)
    [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

    Коментар


    • #77
      От: Турция-Грузия 2009

      Фори, оздравявай по-бързо, а пари... се печелят!
      Надявам се, още през настоящата година, да ни зарадваш с подобен пътепис!
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #78
        От: Турция-Грузия 2009

        Фори, в кое село свършва асфалта по пътя за Местия? Стига ли се до язовира на Ингури по асфалт?
        LZ2NKM

        Коментар


        • #79
          От: Турция-Грузия 2009

          Стига се безпроблемно! Пътя не е от най-хубавия, но поне е асфалт (едната част) и бетонни блокове (ала чешките магистрали) в другата. Асфалта (поне преди две години) свършваше в първото село след язовира!
          Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
          Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
          Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

          Коментар


          • #80
            От: Турция-Грузия 2009

            Благодаря за информацията. За съжаление до Местия с XJR трудно се стига, но поне до язовира може да опрем.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #81
              От: Турция-Грузия 2009

              Чета пътеписа ти поне 3 пъти в годината и винаги потъвам в написаното....
              Уникални сте....
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #82
                От: Турция-Грузия 2009

                Чак сега го прочетох пътеписа. Уникално!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #83
                  От: Турция-Грузия 2009

                  Чудесен пътепис, който си прочетох отново. Пътувал съм в Грузия 1981 година, юни месец. Бяхме цялото семейство с кола през Кавказ. Аз бях 12 годишен. Опита ни с нощувката в Гори е почти същия като Вашия. Пристигаме от Тбилиси почти в полунощ. Хотела на централния площад е зловещо празен. Получаваме категоричен отказ на лелката на рецепцията да ни пусне. Явно се ядоса, че портиера я е събудил. Тъмно изглеждащи субекти почват да се въртят около колата ни на хотелския паркинг. Спахме си в колата на паркинга зад хотела. Интересно там никой не се въртеше около колата.

                  Навигацията в Тбилиси и тогава беше убийствена. Излизахме в посока Ереван поне час. Табела "Ереван" нямаше. На следващото минаване, въпреки, че имаше табли "Гори" достатъчно, излизахме в посока Гори, пак един час. Трябва да седна да си запиша спомените от тогава, защото и без това съм забравил много неща.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X