Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция-Грузия 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Турция-Грузия 2009

    Браво, много добре разказано!

    Възхищавам ти се и на уменията да минеш по този маршрут, защото от описанието ти личи, че не е било никак лесно.

    Поздрави

    Коментар


    • #62
      До: Турция-Грузия 2009

      Поздравления за смелостта да минете по маршрута.Снимките и разказът са отлични.

      Коментар


      • #63
        До: Турция-Грузия 2009

        Много интересен разказ! Не ме отдели от компютъра няколко часа. Може би един от най-добрите пътеписи, който някога съм чел.

        На всичко отгоре... май догодина ще си купувам и Африка

        Коментар


        • #64
          До: Турция-Грузия 2009

          Изчетох го цялото-невероятно.Благодаря!!! Грузия много ми прилича на България

          Коментар


          • #65
            До: Турция-Грузия 2009

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            В разговор със съфорумник, възникна идеята да учредим една символична награда, за най-интересно, описано пътешествие, през годината. Така и не уточнихме критериите, които надявам се, тепърва ще обсъждаме тук, заедно. Аз разбира се, си измислих свои си и ако досега се двуомях, между "сирийско-йорданската" авантюра, или "Норд кап" на Мони, то вече се триумя...
            Гласувам за "Турция-Грузия 2009" с двете ръце!

            Надявам се "арабите" и "скандинавците" да не се сърдят. Тук говорим за пътепис, не за дестинация и/или пътешествие. Ако пък ми се,
            ще почерпя бира да им мине.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #66
              До: Турция-Грузия 2009

              Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
              Гласувам за "Турция-Грузия 2009" с двете ръце!

              Надявам се "арабите" и "скандинавците" да не се сърдят. Тук говорим за пътепис, не за дестинация и/или пътешествие. Ако пък ми се,
              ще почерпя бира да им мине.
              Е, щом ще има бира какво ли не прави човек. Аз също съм за този пътепис на Фори.

              Коментар


              • #67
                До: Турция-Грузия 2009

                Най- прекрасния, най- интересния, най- завладяващия пътепис който някога съм чел. Благодаря че ни направихте част от вашето пътуване.

                Коментар


                • #68
                  До: Турция-Грузия 2009

                  Още веднъж да кажа: "Благодаря на всички за вниманието към моите писаници!"
                  Наистина това е една магнетична дестинация, която просто те подтиква да я опишеш! Фактът, че на още доста места ходих през тази година, но не можах да напиша нито ред за тях, мисля, че е показателен!
                  Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                  Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                  Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                  Коментар


                  • #69
                    До: Турция-Грузия 2009

                    Завладяващо , истинско , красиво .... - направо изгубих ума и дума.Благодаря!
                    Женя Вълчанова 0888272565

                    Коментар


                    • #70
                      До: Турция-Грузия 2009

                      Браво Фори,снощи изкарах до 5 сутринта с пътеписа и Гугъл Ърта,за мен беше истинско удоволствие да чета,написал си го наистина интригуващо,а и дестинацията много интересна.Преди години в едно научнопопулярно предаване гледах за кулите в Кавказ,много ме впечатлиха,все очаквах да споменеш нещо за тях,какво има вътре.Напомни ми за Монголия някак си по дивотия и абсурдните ситуации,а и прословутата вода Буржоми извира от там,бях свикнал едно време с нея,развиваш зависимост към вкуса й,макар да е особена.От тогава си мечтая за едно такова пътешествие,но след разказа ти ще ревизирам намерението си относно превозното средство.Най ме накефи тръгването ти,така се прави!Евалла!
                      Гъз път да види!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Турция-Грузия 2009

                        За кулите питах домакинът ни в Ушгули и той каза, че тази, която му е в двора е от 4-ти век! Странното беше, че беше барикадирана така, че да не може да се влезе в нея и така и не схванах защо (може би го притеснява да не се срути нещо и да претрепе някого, знам ли), но по принцип каза, че местните ги ползват, за да си държат добитъка, дървата и каквото там друго имат за прибиране! По отношението на употребата им в миналото са се използвали като укритие при вражески нападения, поне така разбрах (руският ми не е особено силен)!
                        А по отношение на тръгването... Ами след като цяла година планирах до последния детайл експедиция "Нордкап" (това документи, валута, резервации, къмпинзи, адреси, телефони, разчет по дни и часове едва ли не, гледане на снимки и четене на къде що има за местата по маршрута), реших, че ще е по-голяма тръпка да тръгнем ей така напосоки, без никаква планировка и подготовка в съвсем друга посока и мисля, че не сбърках Всъщност, първоначалната ми идея беше Грузия-Азербайджан-Дагестан-Чечня (още повече, че имах валидна руска виза в паспорта), но се оказа, че нямам физическата възможност да извадя азерска виза за два дни, пък и Стела тръгна с мен, а това не е маршрут за повече от един човек - по тези земи всеки сам отговаря за безумието си...понякога с главата си!
                        Последно редактирано от forry; 13-01-10, 12:18.
                        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                        Коментар


                        • #72
                          До: Турция-Грузия 2009

                          И аз прекарах няколко часа пред комп-а, четейки невероятно увлекателния и мнооого зарибяващ пътепис на Фори!
                          Поздравления за куража, нужен в големи дози за едно такова пътуване...
                          Късмет и още много нови и интересни дестинации, които да споделяте с нас!
                          Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Турция-Грузия 2009

                            Съжалявам, че чак сега стигнах до този пътепис - прочетох го на един дъх. Благодаря за споделеното пътуване и поздравления за уникалният разказ.
                            HONDA CBF1000

                            Коментар


                            • #74
                              От: Турция-Грузия 2009

                              Фори,не те познавам и защо чак сега чета твоя пътепис не знам,но мога да ти кажа евала!!!
                              Искам само ако можеш да направиш traka,за да получим по пълна представа за маршрута.Но като гледам,ти направо си бол за едно леко ендурце и направо си е геройство ,че си успял с този мотор и с женаси на гърба.Даже Бойко каза след като се върнаха от Африка с Мони,че там е за леко ендуро.А пък твоя маршрут направо плаче.
                              След като през ниналата година видях на FAKER SEE,в Австрия ,Греам ,който дойде от Нова зеландоя,през Китай,Монголия,Русия с това.....
                              Прикачени файлове
                              [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                              Коментар


                              • #75
                                От: Турция-Грузия 2009

                                Чак сега се загледах, че някой е писал в темата... Трак, уви, не мога да пусна, по простата причина, че аз си карам старомодно с хартиена карта или въобще без карта. А горе в Кавказ си е наистина за леко ендуро! Самият аз нямам обяснение как не се претрепахме някъде с тоя тежък мотор, с трите претъпкани куфара и естествено и ние двамата върху него. Факт е, че втори път с такъв и така натоварен мотор не бих минал оттам. И си беше жив късмет, че не заваля докато бяхме горе в планината (като се има предвид, че след като се спуснахме в ниското 4 дена ни валя почти без прекъсване), защото тогава наистина нямаше никакви шансове да слезем!
                                А що се отнася до нови подобни пътувания.... Надали ще е скоро, ако изобщо е... Напоследък съм се отдал на активно боледуване и на частично безпаричие
                                Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                                Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                                Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X