Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Дори и М3 на Шърман се е смятало за сравнително слабо оръдие, общо взето съпоставимо с руското Ф-34.
    М3 е по-добро от Ф-34 и с по-качествени боеприпаси постига много по-добра пробиваемост:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sherman+vs+Tiger.png
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5778371

    Късните Шърмани са вече със 76 мм оръдие М1хх...

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      И какво общо има дали били масови, или не, с това дали е виждал, или не ИС в движение, или с това, че държи победите да се отчитат на целия екипаж?
      То това е колективен спорт . Един от играчите да не е на ниво всички са пътници . Само че РК с дъбови листа има само за командира . От края на лятото на 1944 година вече и на кралските тигри не им е комфортно срещу Т 34/85 и ИС 2 въпреки че повечето си отиват по технически причини . А екипажите и командния състав не отстъпват вече по качество на германските . Както казва един от класиците количествените натрупвания водят до качествени изменения . Един тигър струва над милион райхсмарки а за производството на кралския отиват около 140 тона стомана и производствения му цикъл е повече от месец . Само цемеритовото покритие се нанася и съхне 3 дни а ефекта от него е никакъв и накрая се отказват от него .
      Последно редактирано от sek.1; 16-01-18, 05:47.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        А това защо ми го разправяш?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Четох мненията ви и да си призная не прочетох нищо съществено освен общи приказки о . Като човек запознат с историята на производствените технологии мога да кажа , че за времето си 40 години на миналия век Т 34 си високо технологично изделие. Обосновавам като направя аналогия със съвременното автомобилостроене. За заваряването на корпуса на танка е въведена автоматична заваряваща линия под флюс (технологията е открита от академик Патон ) в съвременните автомобилни заводи всичко се заварява автоматично . Усвоена е щампована купола (1000 преса е закупена от Германия преди войната). Трето двигателя не зная колко от вас са правили ремон на двигател на Т34, Аз лично веднъж . В началото на 90 години. След 2000 година дизеловите двигатели масово започнаха да се произвеждат от алуминий с по 4 клапана на цилиндър с директно впръскване с ниска степен на сгъстяване . Очарован бях от простотата и гениалността на изпълнението на гарнитурата на главата . След 2000 година при леките автомобили въведоха металните гарнитури масово. И не последно място в танка не е имало много жици за разлика от немски високо технологични бензинови мотори (на плъховете не им пука , че кабелите са със специална изолация на химичния концерн АЕГ хапват си ги за закуска .

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
            че за времето си 40 години на миналия век Т 34 си високо технологично изделие.

            Дори за тогава не е бил, всъщност това някои изтъкват като негов плюс за военно време... Особено зле са отзивите за скоростна кутия, механизми за управление, въздухопречистващи филтри, липса на качествено свързочно оборудване + ниско качество на изработка.


            на плъховете не им пука , че кабелите са със специална изолация на химичния концерн АЕГ хапват си ги за закуска .
            Някой ми разказваше, че руснаците специално ги обучавали за такива диверсии...

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение


              Някой ми разказваше, че руснаците специално ги обучавали за такива диверсии...
              Обучавали са кучета за камикадзе. Провала е бил пълен. Ходили са по сссрски танкове.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Човекът се майтапи за плъховете бре!
                А кучетата излезли по-умни отколкото могли да предполагат (разпознавали танковете). Обаче нещата се оправили, когато започнали да ги дресират с немски танкове.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Човекът се майтапи за плъховете бре!
                  А кучетата излезли по-умни отколкото могли да предполагат (разпознавали танковете). Обаче нещата се оправили, когато започнали да ги дресират с немски танкове.
                  Не е майтап . Германците са имали доста сериозен проблем с плъховете особено под Сталинград . Ядат си изолацията с голям апетит . На времето един плъх ми се беше намърдал в двигателния отсек на ситроена ама навреме го хванах и го претрепах преди да е направил поразии . Освен това носят един куп болести . http://www.privatelife.ru/2005/tv05/n9/1.html
                  Последно редактирано от sek.1; 17-01-18, 17:44.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    За плъховете преди доста време в едно списание казваха, че чак са ги пускали с У-2 в района на германците ако помня правилно в картонени кутии.Писаха, че и германците поради тоя факт завъдили котки.При новите танкове като Тигър и Пантера пишеше вече не съществувал тоя проблем. А и вече руснаците са закрепили положението и няма смисъл от такива оръжия.

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Т 34 можел ли е да стартира двигателя без акумулатори?

                      Коментар


                      • Re: От: Качествата на танк Т-34

                        Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                        Т 34 можел ли е да стартира двигателя без акумулатори?
                        Да. Не знам дали в началото на войната но т 34-85 има бутилки с въздух ползвали са се при палене в ниски температури.

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                          Четох мненията ви и да си призная не прочетох нищо съществено освен общи приказки о . Като човек запознат с историята на производствените технологии мога да кажа , че за времето си 40 години на миналия век Т 34 си високо технологично изделие. Обосновавам като направя аналогия със съвременното автомобилостроене. За заваряването на корпуса на танка е въведена автоматична заваряваща линия под флюс (технологията е открита от академик Патон ) в съвременните автомобилни заводи всичко се заварява автоматично . Усвоена е щампована купола (1000 преса е закупена от Германия преди войната). Трето двигателя не зная колко от вас са правили ремон на двигател на Т34, Аз лично веднъж . В началото на 90 години. След 2000 година дизеловите двигатели масово започнаха да се произвеждат от алуминий с по 4 клапана на цилиндър с директно впръскване с ниска степен на сгъстяване . Очарован бях от простотата и гениалността на изпълнението на гарнитурата на главата . След 2000 година при леките автомобили въведоха металните гарнитури масово. И не последно място в танка не е имало много жици за разлика от немски високо технологични бензинови мотори (на плъховете не им пука , че кабелите са със специална изолация на химичния концерн АЕГ хапват си ги за закуска .
                          Претенциозно и с рогата напред! Ама дали да не вземеш да си понамалиш претенциите? Да наречеш Т-34 "високотехнологично изделие" е малце нещо изхвърляне. Няма как промишленост, която е на доста ниско технологично ниво, с остър недостиг на квалифицирана работна ръка и дефицит на качествени материали, да произвежда високотехнологични изделия и то в огромни серии.
                          В тази тема бяха нееднократно споменавани технически недостатъци, които силно са влошавали реалното представяне на иначе нелошата концепция за универсален танк, така че няма смисъл да се повтаряме.
                          Щамповани куполи са правили само в един завод и такива, ако не ме лъже паметта, са били изготвени общо под 3000 бр., което си е едно нищо на фона на десетките хиляди произведени танкове. Куполите на Т-34 са или заварявани или лети. Като цяло, качеството на заварките е било, меко казано, не особено добро.

                          П.П. Между другото, ето една илюстрация на това какви вариации е имало на Т-34-76 в зависимост от завода-производител

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T-34-76.jpg
Прегледи:1
Размер:260.4 КБ
ID:5779114
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-01-18, 19:13.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Да. Не знам дали в началото на войната но т 34-85 има бутилки с въздух ползвали са се при палене в ниски температури.
                            Ако съм прочел правилно май си е нещо като аварийно запалване.В някакъв етап ги правели от бракувани гилзи.

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Между впрочем това:

                              Няма как промишленост, която е на доста ниско технологично ниво, с остър недостиг на квалифицирана работна ръка и дефицит на качествени материали, да произвежда високотехнологични изделия и то в огромни серии.
                              е факт, който много от пишещите тук силно пренебрегват.Създаването на танк(и не само) не е просто въпрос на техническа мисъл, но и колосален комплекс от икономически и организационни фактори.През 20-те и 30-те години, ситуацията в СССР е направо потресаваща.Страна с огромни ресурси(човешки и суровинни) и в същото време невероятно изостанала технологически, с огромен дефицит на квалифицирана работна ръка, с изключително примитивни комуникации, с огромен дефицит от научен потенциал, с огромен дефицит на средства за производство(промишленост), с (почти)нулеви традиции в промишленото производство и за капак първата(и единствена) комунистическа държава в света и то с амбиции за световна революция-съответно в абсолютна международна изолация.
                              От една страна няма как да се очаква изделие произведено там да е "връх на сладоледа", но от друга страна е направо удивително, че са успели за някакви си двадесетина години не само ИЗОБЩО да произведат танк, ами да произведат стотици хил. бройки и то що-годе прилични машини.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Същата страна преди революцията прави и линейни кораби.Не на нивото на другите но прави.Не са почнали да откриват топлата вода съвсем все пак.Инак вярно производството на танкове им е ново, но то е ново и в останалия свят.Вярно те нямат заводи за автомобили които да пускат танкове при нужда, но имат заводи за локомотиви които пък правят танкове преди войната.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X