Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Re: От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
    Ако съм прочел правилно май си е нещо като аварийно запалване.В някакъв етап ги правели от бракувани гилзи.
    Не си спомням какво се води, но аз основно палех на въздух. Даже на доста от машините въобще не слагахме акумулатори. На въздух палеше по лесно. За т 55 става въпрос. На дали има огромна разлика с т 34.

    Чавдаре, за русия тогава си е високотехнологично. Немските танкове са имали други проблеми и ми е странно при наличие на умове от половин свят как не са и помислили аджеба тия кютуци как ще се ремонтират и превозват. Високотехнологично решение да наредиш шахматно ролките, много омекотява хода, но като счупиш вътрешна средна ролка и трябва да извадиш почти всички за да я смениш. Великия тигър са го теглили с по 2 или 3 влекача, щото чук и не мърда, за да го транспортират е трябвало да му сменят веригите.
    Поради голямата си тежест бързо са износвали ролки и вериги. И така нататък. Вярно е че немските са били като лимузини в сравнение с т34.
    Удобствата за екипажа са били на ниво. Точно заради тези удобства 99 процента от немските танкове са с права броня отпред и за това са ги дупчели прекрасно и с малкото и с голямото оръдие. В крайна сметка танка не е направен да си го купиш и да возиш гаджетата от махалата до морето.


    Да си призная не ми се пише в темата. Всички танкове са имали проблеми и недостатъци.

    Пантерата например се води среден танк, но дефакто си е тежък 44.8 тона, почти колкото ИС2. И т.н и т.н.

    Който е обслужвал и карал танк знае, останалото е гугъл и дрън дрън. Та приятно ви писане на глупости.

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Дани, тая права броня я забрави. Пускал съм градусите.

      Отделно че отпред са скоростите
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Re: От: Re: От: Качествата на танк Т-34

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        ... Чавдаре, за русия тогава си е високотехнологично. ...
        Е да де. Понеже е било "високотехнологично", затова изпълнението е било такова, че ресурсът на иначе нелошия дизел е бил мизерен, отделно дето не е могъл да извади това, което би могъл на теория.
        Дето го били дупчели прекрасно в челната броня, за Т-34-76 не е точно така що се отнася до PzIVG и нагоре, особено като се има предвид по-ниското качество на съветските снаряди.
        А, ще ме извиняваш, ама удобствата далеч не са само за гаджетата, ами си имат и пряка връзка с бойните качества на машината. Като не можеш да видиш противника навреме или ти е неудобно бързо да насочиш оръдието и да се прицелиш - гориш ...

        И това с ремонтопригодността дай да не го превъзнасяме повече, отколкото заслужава. Разбира се, че е хубаво, ако може по-лесно да се ремонтира или демонтира някоя част и това си е от значение. Ама от още по-голямо значение е дали въпросната част изобщо се чупи и колко често го прави. Ма на Тигър му се била вадела трудно трансмисията. Трудно е било, ама пък май не се е чупела, та трудното вадене не е било от съществено значение. За разлика от 34-ката, на която проблеми с трансмисията са били често срещани. Та, хубаво че бил лесен достъпът, ама какво правиш ако насред боя ти се прее*е скоростната кутия?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Re: От: Качествата на танк Т-34

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Дани, тая права броня я забрави. Пускал съм градусите.

          Отделно че отпред са скоростите
          Аз пък гледам фактите. Така че нищо не забравям.
          За съжаление не ги гледам танковете от страната на гугъл. Уязвимите места стават с доста голяма площ. И защо копират от руснаците наклона за пантерата. Която като изключим някои недостатъци е чудесна машина.

          Т 34 е чудесен танк от гледна точка на:
          Простота на изработка и ремонтопригодност.
          Много добър дизайн на бронята, чудесно съотношение между тегло и широчина на вериги.


          Първите модели са имали проблем със скоростната кутия и не е било рядко явление на купола да има вързана резервна, сменяла се е на място от екипажа. Същото важи за почти всичко в т 34. Регулажите се правеха с един ключ и клечка за зъби. И т.н.

          Първото нещо кото си помислих, когато за пръв път се качих на т34 от т55 беше, че те 34 е ужасно просторен и ненужно голям в сравнение с т 55.

          Така че не пишете без да сте влизали.

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Кои факти гледаш? Влизал си в немски танк?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Re: От: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Кои факти гледаш? Влизал си в немски танк?
              А ти в какъв точно си влизал? От LEGO?
              На основание на какво твърдиш за нещо което не си виждал на живо, че е боклук?

              Сега ще ме убеждаваш, че бронята е под наклон ли? Да има и такива участъци.

              Факта, че повечето са ги дупчели дори с л11.


              И не ми сравнявай т34 първите модели с немски почти от края на войната. Има дребни разлики, оръдие, броня, скоростна кутия, купол и т.н.

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Той Търтея си е като латерна , 47 страници като бот едно и също повтаря. B-2 съм разглеждал от любопитство разглобен 99 година и лично бях учуден от горноразположените разпределителни валове и 4те клапана на цилиндър. Дори и за това време бяха рядкост за дизел.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Ми аз ви пуснах цитати от руски историк, но вероятно не сте ги прочели и или разбрали.
                  Все тая.
                  СССР родина слонов, т34 самъй лучший танк в мире.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Кои факти гледаш? Влизал си в немски танк?
                    Аз също от време на време се возя в самолет, това прави ли ме авиоинжинер?

                    А иначе, от руски официозни филмчета (там - Броня России, Освободители и т.пр) какво казват руснаците:

                    - Т-34-76 превъзхожда еднозначно по броня и огнева мощ по-ранните (късоцевните) варианти на Т-3 и Т-4, това докъм средата/края на 42'ра
                    - след модификациите на панцерите Т-34-76 става приблизително равнопоставен на Т-3 и отстъпва на Т-4, което положение се запазва чак до 44'та с въвеждането на Т-34-85. Последният еднозначно превъзхожда Т-3 и Т-4, горе-долу на пар с Пантерата, за Тигъра въобще и не става дума за сравнение

                    Минусите, които самите руснаци отбелязват:
                    - 4-членен екипаж, което пречи на командира пълноценно да наблюдава бойното поле, да избира приоритетни цели и да целеуказва на мерача
                    - капризна скоростна кутия - изисквала е доста квалифициран мехвод за да борави правилно с нея. Неопитните мехводи чести бъркали скоростите (не помня, нещо от сорта- вместо втора често ръгали четвърта), което води до повреда и обездвижване на танка
                    - скапана вътрешна уредба за връзка - почти нищо не се е чувало по нея, поради което командира е управлявал мехвода с подритвания, а зареждащия - с жестове с ръце (юмрук - бронебоен, разперени пет пръста - ОФ). Отделно куплунгите на уредбата лесно са клеясвали, което е водело при проблеми при бързо напускане на ударена/горяща машина.


                    Отново - това е от официозни руски филмчета.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Аз също от време на време се возя в самолет, това прави ли ме авиоинжинер?
                      Точно толкова, колкото две години повинност, те прави да имаш понятие от танкове.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        За уточнение не е капризна скоростната кутия.Смотана концепция.Не само че са я пържили а и е искало малко помощ от оня на картечницата да се превключи.

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Точно толкова, колкото две години повинност, те прави да имаш понятие от танкове.

                          Което пък е дооооста повече от диванна нинджа
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180117_231554.jpg
Прегледи:1
Размер:286.7 КБ
ID:5779117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180117_231642.jpg
Прегледи:1
Размер:261.7 КБ
ID:5779118

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Което пък е дооооста повече от диванна нинджа
                              Ми аз не знам какво е диванна нинджа, та нямам мнение по въпроса (нито мога да оценя степента възвишеност на мисълта ти).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Ми трай си тогава като танкист говори за танкове
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X