Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

    Здравейте,
    Наскоро се сдобих с въпросната джипка и се оказа че от лявата страна не реагира да духа топло. След доста ровене по форуми, четене, сваляне на табло (оказа се излишно) установих че по клапите всичко си е ок с изключение на управлението им. По някаква причина електронния блок просто не разбира че клапата е отворена/затворена, решава че не работи и я игнорира през следващите 20 паления. Това което ме впечатли, е че оста на моторчето което върти клапата се бе пукнала в следствие на големия въртящ момент. Тъй като в самата кутия няма датчици за положение на клапите, предполагам че се управляват по ток.
    Всичко ме навежда на мисълта, че въпросния електронен блок за управление не работи коректно.
    Въпроса ми е има ли някой блок за управление на двузонов климатроник или както го пишат по документацията - AZC (Automatic Zone Control System) под ръка, за да го сложа и да видя въднъж завинаги от него ли е проблема или не.
    Благодаря предварително за всички коментари и съвети.
    Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
    http://save-gery.org/bg

  • #2
    До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

    Колега, диагностика правил ли си. Хваща грешки по климатика. Има вариант за рекалибровка на климатика. При мен имаше счупена клапа и от там се объркваше цялата система.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

      Правих, дава грешка 54 -Left temperature door travel too large, но клапата се движи нормално (не превърта) което ме навежда на мисълта, че електрониката не се усеща че клапата е спряла. При ресет на блока за управление пак се опитва да завърти моторчето и пак дава същото въпреки че не се е въртяло.
      Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
      http://save-gery.org/bg

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

        Може ли да се направи диагностика на климатика без стенд и как се самокалибрира? Четох описанието на английски, ама нещо не можах да вържа, че съм зле с езиците.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

          Трябва си някакъв специален тестер/стенд. 50 кинта взимат, но ако не си носиш описанието не знаят как се прави. Ако се случи, че имаш скапана клапа задължително да напишат коя е. При мен поръчах една, дойде, свалихме таблото в един сервиз - оказа се, че тази, която съм поръчал си е ОК. Поръчах втора - Джипът стоя разглобен 3 седмици докато дойде. Чудна работа...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Може ли да се направи диагностика на климатика без стенд и как се самокалибрира? Четох описанието на английски, ама нещо не можах да вържа, че съм зле с езиците.
            Ами и аз го четох това, та там казва грешка 54-Left temperature door travel too large, сиреч че лявата температурна клапа се върти прекалено дълго, докато в същото време тя не се върти изобщо, защото е опряла в ограничителя . Относно калибрирането пак там четох че автоматично се самокалибрират на всеки 20 паления или с изваждане на кабелите към въпросния блок за да си нулира паметта.
            Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
            http://save-gery.org/bg

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
              Трябва си някакъв специален тестер/стенд. 50 кинта взимат, но ако не си носиш описанието не знаят как се прави. Ако се случи, че имаш скапана клапа задължително да напишат коя е. При мен поръчах една, дойде, свалихме таблото в един сервиз - оказа се, че тази, която съм поръчал си е ОК. Поръчах втора - Джипът стоя разглобен 3 седмици докато дойде. Чудна работа...
              А на теб коя клапа ти даваше проблема? При мен е тази дето може да се свали и през жабката, но другата дето е от другата страна е голямо главоболие - табло, изпразване на фреона, на антифриза, изваждане на цялото парно.... Абе мани мани. Колко пари ти взеха ако не е тайна?
              Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
              http://save-gery.org/bg

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                Трябва си някакъв специален тестер/стенд. 50 кинта взимат, но ако не си носиш описанието не знаят как се прави. Ако се случи, че имаш скапана клапа задължително да напишат коя е. При мен поръчах една, дойде, свалихме таблото в един сервиз - оказа се, че тази, която съм поръчал си е ОК. Поръчах втора - Джипът стоя разглобен 3 седмици докато дойде. Чудна работа...
                Ако е така не ме устройва! А ако ми седи колата на трупчета 3 седмици трябва да си взема друга под наем. Къде го има все пак този стенд?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                  Сети се сам... в любимия ни сервиз!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                    Здравейте, вчера вечерта успях да го закарам на диагностика в Бош сервиза на гара Искър (в двора на технотест) та грешките които дава климатроника са "0610 - Сервомотор разпредел. въздух отпред невалиден работен диапазон" и "0615 - Ляв мотор, въздухосмесителни клапи невалиден работен диапазон".
                    Това ако на някой му говори нещо ще съм благодарен да ми го разтълкува.
                    Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                    http://save-gery.org/bg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                      Ми едно или 2 моторчета не бачкат кат хората (може да въртят само в едната посока). Затова е добре да отидеш в БС и да го замерят там. Моторчето се сменя отделно от клапата.

                      За труд ми взеха 200 лв на едно място. Сервиза за автоклиматици.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                        Ми едно или 2 моторчета не бачкат кат хората (може да въртят само в едната посока). Затова е добре да отидеш в БС и да го замерят там. Моторчето се сменя отделно от клапата.

                        За труд ми взеха 200 лв на едно място. Сервиза за автоклиматици.
                        Благодаря за съвета колега. Явно ще се ходи в любимия сервиз
                        Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                        http://save-gery.org/bg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                          Забравих да обобщя.
                          След като най-ниската оферта, която ми дадоха от сервиз беше 400лв. реших че ще си я правя сам. Свалих арматурното табло за да установя, че и двете клапи са здрави и че всъщност проблема е в моторчето което се достига през жабката. По-точно беше пукната втулката която върти оста, и тъй-като моторчето е с доста голям въртящ момент, втулката превърташе и компютъра заклеймяваше клапата като счупена. Проблема бе решен с инвестиция от 10 лева в Поксипол и една свинска опашка за арматура .
                          Това е всичко което мога да споделя.
                          Интересното е, че по документацията за модела дават че клапата за шофьорското място (където в същност не се регулираше температурата) е задната дето е недостъпна, тъй-като се пада откъм коша . От там дойде и ненужното сваляне на таблото, но здраве да е. Важен е резултата.
                          Поздрави и дано да послужи и на други в нужда и без пари
                          Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                          http://save-gery.org/bg

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                            Здравейте колеги! Вървя по вашия път с парното на Чероки 3,1. Отляво духа студено и започнах да свалям таблото. Свалих декоративната кора и тази част, която е с кабелите и въздуховодите ми се опъна. Като четох вашите мнения се зачудих защо клапата при жабката не се движи каквото и да въртя от копчетата. Моля за съвети и идеи. Да търся ли проблема в тази клапа и как или да продължавам със свалянето на таблото.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                              Първоначално публикуван от Waspa
                              Здравейте колеги! Вървя по вашия път с парното на Чероки3.1. Отляво духа студено и започнах да свалям таблото. Свалих декоративната кора, но с долната част, на която са кабелите и въздуховодите ударих греда . Като четох вашите мнения се учудих, че говорите за клапата при жабката, която при мен не се движи каквото и да направя с копчетата. Моля за съвети и идеи, да търся ли проблеми в тази клапа и как или да продължавам със свалянето на таблото.
                              Тази клапа със сигурност трябва да се движи като променяш температурата от ляво. Провери като демонтираш моторчето дали клапата се движи на ръка. От крайно до крайно положение трябва да има ход около 90 градуса.
                              Ако е ОК провери дали имаш грешки в модула за парното (Automatic Zone Control - AZC) и ако има ги изчисти и пак провери - описано е в тази тема как се прави.
                              После ще умуваме на базата на резултатите които ще дадеш.
                              Поздрави,
                              Димо
                              Последно редактирано от dimonrb; 16-02-10, 10:34.
                              Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                              http://save-gery.org/bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X