Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

    Здравейте,искам да попитам...някой може ли да ме упъти към надежден майстор в Стара Загора или околията,...освен проблем с клапите имам и проблем със самото радиаторче на парното...предварително благодаря

    Коментар


    • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

      И аз търся от два месеца, ама тези автомобили в тоя край ги гледат като полезни изкопаеми.
      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

      Коментар


      • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

        Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
        И аз търся от два месеца, ама тези автомобили в тоя край ги гледат като полезни изкопаеми.
        Колега аз намерих ако искаш звънни 0897979180

        Коментар


        • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

          Колеги, може ли на лично координати на майстор, който разбира от парното на WJ от Източна България (н.п Сливен,Шумен)
          Проблема е,че от някъде духа студено към краката на пасажера и жабката.Може да не е свързано с парното но предполагам ще ми реши проблема.Лично аз погледнах но не се справих.Благодаря предварително

          Коментар


          • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

            Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
            ... Проблема е,че от някъде духа студено към краката на пасажера и жабката.Може да не е свързано с парното но предполагам ще ми реши проблема. ...
            Духането на студено към краката на пасажера може да се дължи на повече от 1 причина:

            - Счупена рециркулационна клапа. В зависимост от това как се е счупила може или да падне надолу към вентилатора или да се мандахерца в междинно положение. И в двата случая се отваря директен достъп за външен въздух в купето през отвора за рециркулация и при движение с по-висока скорост вътре си набива студено.
            - Заминало уплътнение на рециркулационната клапа. Дунапренът може да се е изронил от старост и дори клапата иначе да работи нормално, тя не затваря съвсем добре и, съответно, пак има достъп на студен въздух отвън.
            - Студен въздух може да прониква и покрай кутията на климатика в случай че е заминало уплътнението между кутията и отвора на купето.

            Проверката дали рециркулационната клапа работи нормално е лесна и без майстор. Откачваш жабката (трябва да се натиснат настрани 2 гумени ограничителя) и гледаш какво става - там ли е клапата, в какво положение е и какво става, когато натиснеш копчето за включване/изключване.

            Ако се налага ремонт (подмяна) на клапата, работата отива на сваляне на таблото.

            В случай, че не намериш майстор или по някаква причина свалянето на таблото не може да се направи в близко време, вариант за временно справяне/ограничаване на проблема може да бъде запушване отвътре на отвора за рециркулация (ако проблемът е от клапата) или да се натъпче нещо (примерно подходящо парче изолация за тръби от микропореста гума) за уплътняване между таблото и кутията на климатика.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

              При мен се оказа моторчето на клапите от към жабката, не се движи изобщо. Как мога да го проверя, след като го сваля?
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                Здравейте колеги,

                Дойде студът и проблемите с парното почнаха. Преди да разкажа за пробемите ще кажа, че съм оправил прословутите клапи за топло и студено миналата година, а клапата която регулира въздуха отвън или вътре да върти е счупена и е фиксирана да влиза въздух само отвън. Джипа ми е без филтър на купето.

                Имам следния проблем: пускам парното на топло HI, без значение дали да духа към стъклото или централно и духа хладно, усилвам вентилатора на макс и въздуха който излиза е много слаб почти не се усеща,а зад жабката където са клапите ще ме изнесе.

                При наблюдение от къде какво и защо... забелязах следното: при загрял джип на 80С
                1. вентилатори си работи коректно при промяна на силата (усилва се, намаля се)
                2. клапите работят (движат се при промяна на температурата)
                3. при отворена кутия зад жабката където са клапите духа с пълна сила, но там духа студен въздух и отново тази струя въздух до отворите не стига
                4. при промяна да духа на стъклото или централо клапите се движат и се променя посоката

                но си духа много слабо и парното духа хладно и това си е...

                Моля за вашата помощ какъв може да е проблема, че идва -15С и вместо да си правя кефа в снега аз трябва да го паркирам.

                Коментар


                • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                  Щом нямаш филтър, изпарителя и радиаторчето на парното са ти кални/задръстени отвън и за това нямаш дебит на въздух.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                    Има ли вариант без да свалям таблото от някъде с нещо да напръскам и да се махне мръсотията?

                    Коментар


                    • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                      Виж пост #321 от тази тема на Дядо Владо и ще ти се изясни ситуацията. Без сваляне няма да стане. Слоя мръсотия понякога е толкова дебел, че дори и при свален радиатор се чисти трудно. И пази ламелите да не ги изкривиш при чистенето.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                        Здравейте колеги. Джипа ми е Jeep Grand Cherokee WJ 2,7 CRD 2004 г. И при мен дойде момента, когато от дясно (пасажерско място) парното почна духа само студено, като преди това около две седмици се чуваше едно щтракане от към жабката. Помислих си, че може да е счупена клапа. Свалям жабката, като съм се приготвил да режа и пластмасите, но предишния собственик се беше погрижил за това. Махам тиксото и вадя клапите и…….изненада клапите са здрави. Остава проблема да е в моторчетата. Моторчето което е веднага след жабката го пробвах и си работи нормално, защото си движеше клапата. По закона на Мърфи проблема ми е в моторчето или в ограничителя който свързва моторчето и клапата, което за да стигнеш до него трябва да свалиш цялото табло (за сега не е вариант за мен). Реших да направя побългаряването и от двузонов да стане еднозонов климатроник. За целта свалих двете клапи пробих ги и сложих нит. С епоксидна смола намазах всичко. На вътрешната клапа (по далечната от жабката) при мен тя е алуминиева в кръглата си част разпробих зъбчетата и я направих гладка тръба за да може да да се върти свободно и да ползва ограничителя на моторчето само да стои в права ос. Върнах всичко на мястото си и за сега работи и на топло и студено. Притеснява ме само, че втората пластмаса, която се реже за да се стигне до вътрешна клапа при мен липсваше. Отрязана е и явно не е сложена после. Проверих да не е паднала в отворите, но не е. Има ли проблем, ако я няма? И някой, ако знае как да изключа вътрешното моторче да не работи, че от време на време пак се чува това досадно щракане. Благодаря ви.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_113947.jpg
Прегледи:1
Размер:518.1 КБ
ID:5799965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_114024.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5799966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_114049.jpg
Прегледи:1
Размер:724.7 КБ
ID:5799967
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_114107.jpg
Прегледи:1
Размер:692.2 КБ
ID:5799968

                        Мисля, че тази пукнатина ще е бъдещ проблем! Това ми е на работещото моторче. Сигурно на другото е станало същото и сега превърта, но докато не се свали таблото мога да гадая само.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_115945.jpg
Прегледи:1
Размер:529.4 КБ
ID:5799969Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_115959.jpg
Прегледи:1
Размер:512.8 КБ
ID:5799970
                        Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                        Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                        Коментар


                        • От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                          Здравейте колеги имам проблем с парното на гранда не ще да включва допълнителната водна помпа ,какво я включва

                          Коментар


                          • От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                            Първоначално публикуван от ivanovjeep Преглед на мнение
                            Здравейте колеги имам проблем с парното на гранда не ще да включва допълнителната водна помпа ,какво я включва
                            Въпросната допълнителна водна помпа всъщност в вископечка пълна с някакъв гел. Зацепва под 7 градуса мисля, чрез електросъединител-шайба като на компресора на климатика. Провери дали към кабелчетата за шайбата има напрежение, така че да я зацепят. Провери и куплунга им дали е ок. Може да има и бушонче. В краен случай виж за цял агрегат от морга.
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                              Виско-печката не е ли с изцяло механичен съединител??? Поне с такова впечатление съм останал - май нямаше кабели към него...

                              Коментар


                              • От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Виско-печката не е ли с изцяло механичен съединител??? Поне с такова впечатление съм останал - май нямаше кабели към него...
                                С механичен е, който се включва електромеханично. Имаше и темичка специално за тая печка.
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X